Článek

Benefiční koncert na podporu LGBTQ alt*pride

Benefiční koncert na podporu LGBTQ alt*pride


Benefiční koncert na podporu LGBTQ alt*pride

RESPIRE (Can) + GOT A WOLF + DAERRWIN
28.6.2017
Brno @ BajkazylRESPIRE (post-black / screamo / shoegaze, Toronto, Kanada, Zegema Beach Rec.)
Respire jsou kanadskou odpovědí na post-black shoegaze vlnu zastoupenou zejména výraznými Deafheaven, oproti nimž Respire vyrůstají spíše na kořenech devadesátkovýho screama, než na těch metalových. Díky používání, pro žánr i nepříliš tradičních nástrojů, jako jsou trumpeta, piano nebo xylofon, a celkové post-everything náladě, cítím v jejich přednesu i nemalý vliv Sigur Rós. Polovina Respire hraje taky v emo-violence kapele Foxmoulder, se kterou navštívili Brno už před dvěma lety.
https://respirefamily.bandcamp.com


DÆRRWIN
(post-black / shoegaze, CZ)
Daerrwin jsou na tom žánrově velice podobně, ovšem, co do zvuku, více než experimentálním výjezdům dávají prostor metalu. Mladí i méně mladí černokněžníci opět reflektující silný post-blackový vliv, žel však zatím bez jediné nahrávky.


GOT A WOLF (hardcore punk / mathcore, CZ)
Got a Wolf před zhruba pěti lety, tehdy se značným vlivem Converge a prvních desek Norma Jean, svým materiálem navázali v místech, kde svoji cestu ukončili skromní velikáni Botch. Chaotický hardcore punk věrný ideím.
https://gotawolf.bandcamp.comCelá akce bude mít benefiční charakter, což znamená, že po zaplacení nezbytných nákladů půjde veškerý výtěžek na dobrou věc. V tomto případě jsme se rozhodli podpořit organizaci letošní Alt-Pride, což je akce pod taktovkou kolektivu okolo Autonomního sociálního centra Klinika, která stejně jako loni proběhne paralelně k Prague Pride:

Alt*Pride chce být alternativou k Prague Pride. Chceme ukázat, že queer identita nemá být zbožím, předmětem marketingu či "společenské odpovědnosti firem". Chceme upozorňovat na opomíjená témata jako je třída, etnicita, původ a role sociálních nerovností ve vyčleňování a útlaku uvnitř i vně queer komunity. Chceme reflektovat vliv kapitalismu, ekonomické globalizace a s nimi spojeného konzumerismu na queer komunitu a nabídnout alternativu tradičním akcím v rámci Pride.

Celý text prohlášení si můžete přečíst na webu www.alt-pride.cz
(program pro letošní rok se připravuje).

Událost na Facebooku: www.facebook.com/events/1242466349209178

Do it together, stay punk.Aktuální recenze

Aktuální fotogalerie

Praha (Eternia Smíchov)

Battery (USA) + Belief (Ger)

Reklama
vegan