Článek

Newyorské dívčí duo INSECT ARK zahraje v Liberci

Newyorské dívčí duo INSECT ARK zahraje v Liberci


INSECT ARK (USA) + KISS ME KOJAK
15.5.2018
Liberec @ Stamina (POZOR! KONCERT PŘESUNUT DO KLUBU STAMINA!)


INSECT ARK (psychedelic doom/experimental/noise - USA, Profound Lore Rec.)
Experimentálně instrumentální duo Insect Ark vzniklo v roce 2011, původně jako sólový projekt newyorské baskytaristky, výtvarnice a vizuální umělkyně Dany Schechter. Tu jste mimo její vlastní kapelu Bee & Flower mohli dříve zaregistrovat třeba jako spoluhráčku Michaela Giry (Swans) v Angels of Light, v současnosti Dana hraje mimo jiné s Alanem Dubinem (Khanate) v Gnaw a loni se i v ČR ukázala v koncertní sestavě Wrekmeister Harmonies.

Po pilotním singlu a EP následoval v roce 2015 dlouhohrající debut Insect Ark "Portal/Well", na jehož nahrávání se už podílela i čerstvá posila sestavy, bubenice Ashley Spungin (Taurus, Negative Queen, Purple Rhinestone Eagle), ovládající též elektroniku. Novinkové album "Marrow Hymns", které vyšlo letos v únoru u respektovaného kanadského labelu Profound Lore (např. Nadja, Sumac, Pallbearer, Krallice...), vznikalo už jako týmová práce dua, je skvělé a o dost víc "heavy" (ač vlastně bez metalu), aniž by se ztratila uhrančivá atmosféra temného soundtracku k vysoké horečce. Těžkotonážní riffy občas připomenou třeba drone velikány Earth, ale s jedním podstatným rozdílem, v Insect Ark totiž nenajdete ani tón "běžné" kytary - Dana krom basy (a elektroniky) používá lap steel kytaru, která je svým specificky klouzavým zvukem jedním z hlavních poznávacích znamení kapely.

Evropské turné dámy zahájí v dubnu na legendárním festivalu Roadburn, v květnu je pak nejprve čeká 7 společných koncertů s britskými Gnod (kteří v Azylu před šesti lety také hráli) a pak hned první ze čtyř zastávek v ČR bude v úterý 15.5. Liberec. Nenechte si tuhle příležitost ujít, stejně jako u zmíněných Gnod se dost pravděpodobně už nebude opakovat, tahle kapela roste a míří výš.


KISS ME KOJAK (noise rock - CZ, Silver Rocket Rec.)
Koncept večera bez kytary podpoří v roli hosta Kiss Me Kojak z vedlejšího výběžku, se svým noise rockovým dvoubasovým chlívem.


https://insectark.com
https://insectark.bandcamp.com/album/marrow-hymns-2
www.youtube.com/watch?v=RNQzwXFDo-A
www.youtube.com/watch?v=eLS9xOH00Vo
http://kissmekojak.czechcore.cz

 Reklama
vegan