Článek

KILLSWITCH ENGAGE v Praze

KILLSWITCH ENGAGE v Praze

 

KILLSWITCH ENGAGE (USA) + THE TRUTH IS OUT THERE
20.06.2012
Praha, Lucerna Music Bar


Jestliže každý hudební styl má své velikány a stylotvůrce, tak v případě hudební odnože zvané metalcore je jejím čelním představitelem právě kapela z Massachusetts KILLSWITCH ENGAGE. Již několik let jsou společně s kapelami jako jsou Chimaira, Hatebreed nebo As I Lay Dying považováni za leadery této hudební odnože. Své pozice budou obhajovat na plánovaném evropském turné, které se zastaví také v ČR, konkrétně 20. června v Praze v klubu Lucerna Music Bar.

Kde se tedy vzal fenomén zvaný KsE? Odpověď hledejme zejména v letech 2002 – 2004, kdy vycházejí dvě nejzásadnější alba "Alive Or Just Breathing" a "The End Of Heartache", přičemž prodejnost druhého jmenovaného jen v USA překročila těžko uvěřitelné číslo 500 000 nosičů. KILLSWITCH ENGAGE zde naplno zúročují svůj um napsat hitové, chytlavé, ale přesto stále agresivní a brutální songy, které dokáží oslovit širokou obec posluchačů.

Na aktuálním turné již v pozici zpěváka nenalezneme Howarda Jonese, kterého po deseti letech vystřídal původní vokalista KsE Jesse Leach. KILLSWITCH ENGAGE zároveň oznámili vydání nového alba, které by mělo spatřit světlo světa v průběhu tohoto roku.

Supportem pražského koncertu americké metalcorové jedničky KILLSWITCH ENGAGE bude ostravská formace THE TRUTH IS OUT THERE. Jedna z nejnašlápějších domácích formací boduje u posluchačů svým originálně pojatým mixem metalcoru a dubstepové elektroniky. Bližší předtavu si můžete udělat poslechnutím ukázek na jejich profilu http://bandzone.cz/thetruthisoutthere.


Vstupenky na pražský koncert KILLSWITCH ENGAGE jsou k dostání ve všech běžných předprodejních sítích. Bližší informace naleznete na webu www.obscure.cz.

 

Související odkazy:
www.killswitchengage.com
www.obscure.cz
www.musicbar.czAktuální recenze

Aktuální fotogalerie

Praha (Eternia Smíchov)

Battery (USA) + Belief (Ger)

Reklama
animal-lib