Novinky

POZVÁNKY NA KONCERTY / AKCE:
 • Máte už plány na 1. máj?

  Pátek, 24. duben, 2015
  Máte už plány na 1. máj?

  První máj je už roky spjatý s anarchistickými a antifašistickými oslavami historických dělnických bojů za svobodu a novodobými připomínkami toho, že boj pokračuje. Tento svátek se však každoročně snaží zneužít k propagaci své zvrácené ideologie i neonacisté a ani letos tomu nebude jinak.
  Brnem se chystají projít příznivci Dělnické mládeže, takhle velký pochod pořádali naposled před 4 lety. Tehdy se na odpor postavilo víc než 1500 lidí, kteří průvod blokovali. Blokáda je naplánovaná i na letošní rok, více informací najdete tady a tady.
  V Praze zase Anarchistická Federace chystá na Střeleckém ostrově akci Válku válce! (více zde), které bude následovat večerní koncert v klubu Podnik (zde).

 • WAR//PLAGUE / VASTATION split EP

  Pátek, 24. duben, 2015
  WAR//PLAGUE / VASTATION split EP

  Poslechněte si vál od WAR//PLAGUE z připravovaného split EP s VASTATION. Jde o cover Totalitär - "Sin Egen Motsandare". Bandcamp Vastation tady.

 • Představujeme: SMUTEČNÍ SLAVNOST

  Pátek, 24. duben, 2015
  Představujeme: SMUTEČNÍ SLAVNOST

  Strictly unorthodox black metal Praha. To jsou SMUTEČNÍ SLAVNOST. Websajtna, fejsbůk a bendkemp.

 • Vychází KAZIMÍR číslo 6

  Pátek, 24. duben, 2015
  Vychází KAZIMÍR číslo 6

  Nové číslo KAZIMÍRA otevírá obsáhlý rozhovor s Bukym (správce a recenzent webzinu Periferia.cz). Mimo pár průsaků ze světa výtvarného umění (rozhovor s Eugenem Poe a článek o Milanu Kohoutovi) a povídky z prostředí nedaleké dystopické budoucnosti, je stěžejní část fanzinu napěchována převážně informacemi ze světa punk a hardcore subkultury. Rozhovorů s kapelami se tentokrát sešlo celkem pět: SIBERIAN MEAT GRINDER (thrash/hardcore/rap z Putinstánu), ACCIDENTE (punkrock ze slunného Španělska), VICTIMS OF HATE (hardcore/curst z matičky Prahy), APOLITA (hardcore/punk junáci z Moravy), JUST WÄR (motorcharge punx z planety Žižkov). V sekci reporty se můžete dozvědět o evropských toulkách EMPTY HALL OF FAME a o výjezdu do Izraele, který podnikli plzeňští TARAS BULLBA. Reportáže jsou zde také z festivalů a to ze slovenského FFUD festu a z "českého" ENEMY OF THE SUN. Došlo k recyklaci nápadů z let minulých, a tak je obsah šestého čísla rámován tématem Cestování trochu jinak. V této sekci čtenář nalezne rozhovor s Ninah, která před sedmi lety opustila Izrael a od té doby se toulá světem. Rozhovor je zde také s buskerem Tomášem Turchanem, anebo libereckým světoběžníkem Štálisem. Mimo jednoho agitačního článku, sekce Cestování trochu jinak obsahuje i zápisky z cest od Páši (kytara v Cripplekorpse), který se podíval do Jižní Ameriky, Himalájí a na Nový Zéland. Závěr časopisu je klasicky věnován recenzím. Vše se rozkládá na ploše 112 stran, které jsou umístěny do lepené vazby. Prví várka bude k dostání na sobotním Prague zine festivalu (25.4), další poté na společném micro tour SCALP a CRIPPLEKORPS (7., 8., 9. května v Ústí nad Labem, Chomutově a Liberci.) Poté pak v distrech, či skrz tento e-mail, anebo ve vašem oblíbeném distru.

 • Chystané album CONVEYER

  Pátek, 24. duben, 2015
  Chystané album CONVEYER

  Hardcore kapela CONVEYER z amerického Wisconsinu v těchto dnech nahrává ve studiu novou desku. Ta bude následovat předchozí "Worn Out" z roku 2013, titulní track z ní si můžete poslechnout na youtube.

 • Phobia bandcamp
 • Phobia bandcamp

  Phobia bandcamp
 • NERVGIFT / PARASIGHT stream i download

  Čtvrtek, 23. duben, 2015
  NERVGIFT / PARASIGHT stream i download

  Split LP NERVGIFT / PARASIGHT, které nedávno vyšlo mj. i za účasti Phobia Records, je nyní celé k poslechu i stažení právě na Phobia Records bandcampu.

 • GATTACA album v přípravě

  Čtvrtek, 23. duben, 2015
  GATTACA album v přípravě

  Debutní samostatné album tuzemské crust / hardcore kapely GATTACA je v lisovně. Dva z celkových 6 válů si můžete poslechnout tady. Vyjde během letošního léta ve spolupráci Contraszt! Records, Halo of Flies a Music For Liberation.

 • COMEBACK KID coverují Nirvanu

  Čtvrtek, 23. duben, 2015
  COMEBACK KID coverují Nirvanu

  Před měsícem jsme avizovali barevnej desetipalec COMEBACK KID, kterej bude kromě kromě šestice nevydaných live songů obsahovat ještě cover Nirvany - "Territorial Pissings". A právě ten si nyní můžete poslechnout tady. Naživo můžete CBK vidět 7. května v pražském Futuru ve společnosti Bane, My Iron Lung a World Eater.

 • Představujeme: STRAFPLANET

  Čtvrtek, 23. duben, 2015
  Představujeme: STRAFPLANET

  Graz, Rakousko. Hardcore kapela STRAFPLANET. Mrkněte na jejich bandcamp, kde najdete jejich demo k poslechu i stažení. V přípravě sedmipalec u Contraszt! Records.

 • Nové videoklipy

  Čtvrtek, 23. duben, 2015
  Nové videoklipy

  NO OMEGA - "Passing" (z nové desky "Occupants")
  HUNDREDTH - "Unravel" (z chystaného alba "Free", vyjde v červnu)
  AGNOSTIC FRONT - "A Wise Man" (z nového "The American Dream Died")
  COMMON WAR - "Like a Violin" (z poslední desky "The Search")
  PIANOS BECOME THE TEETH - "895" (z Record Store Day 7" EP)
  STEP TO THE CROWD
  - "Stuck" (ze stejnojmenného EP této kapely z Moravy)
  KAOS URBANO - "Se congeló el amor" (z loňské desky této antifa kapely z Madridu)
  DESAPARECIDOS - "City on the Hill" (z chystané desky "Payola" u Epitaph Records)
  AGAINST ME! - "Two Coffins" (z poslední nahrávky "Transgender Dysphoria Blues")

Celkem záznamů: 13267
1 2 3 4 5


Aktuální recenze

Aktuální fotogalerie


Reklama
animal-lib

Vyhledávání v novinkách

Aktuální koncert

Brno (Vegalité)

25. 4. 2015

Disturbance Project (Spa), Rageous Intent (Spa), High Purity, Konfident

Náš tip

virus-euro