Novinky

POZVÁNKY NA KONCERTY:
 • Nové album TAU CROSS vyjde v červenci

  Středa, 24. květen, 2017
  Nové album TAU CROSS vyjde v červenci

  Nové album TAU CROSS s názvem "Pillar Of Fire" vyjde přesně 21.7.2017 u Relapse Records. První vál s názvem "Deep State" si můžete poslechnout i prohlédnout (video) tady. O obal se postaral Costin Chioreanau, který se zřejmě na obal Tau Cross vrhl těsně poté co dokončil obal na Feaf Of Extinction / Passiv Dödshjälp split LP :-).

 • PHR vydává reedice tří anglických punkových alb

  Středa, 24. květen, 2017
  PHR vydává reedice tří anglických punkových alb

  U Papagájova Hlasatele právě vychází v reedicích tři zásadní anglická punková alba - desky Conflict, Exit-Stance a GBH v nových remasterovaných verzích na vinylech. Pojďme si je blíž představit:

  Album "Conclusion" od CONFLICT je nahrávka, která původně vyšla roku 1993 a Conflict při její tvorbě experimentovali s celkovým soundem kapely. Vedle osobitého pojetí punkové hudby uslyšíte i výrazné vlivy reggae a svůj prostor rovněž dostal i podmanivý zvuk kláves. Výsledkem je silná a naléhavá nahrávka, která s sebou nese emotivní prožitek, pravděpodobně přesně takový, jaký si kapela při nahrávaní sama vytyčila. Album vůbec poprvé vychází ve vinylové reedici a zvuk byl nově remasterován.

  EXIT-STANCE je kapela, která představuje to nejlepší z pozoruhodné a pestrobarevné vlny britského anarchopunku. Má v sobě mocný zvuk, dunivé šamanské údery bicích a nabroušené kytarové vyhrávky. Proslulost získala i díky přátelství s neústupnými Conflict, kteří vydávali jejich desky. Tohle je jedna z oněch tvrdších anarchopunkových kapel, která si příliš nehrála s experimenty, ale šla přímou cestou k vytyčenému cíli. "While Backs Are Turned…" je minialbum z roku 1986 textově zaměřené na práva zvířat. Původní verze je již těžko sehnatelnou raritou. Deska se aktuálně vůbec poprvé objeví ve vinylové reedici, navíc rozšířená o devět raritních bonusových songů.

  Legendární G.B.H. příští rok oslaví neuvěřitelné čtyřicátiny. "Punk Junkies" je album z roku 1997 a pro G.B.H. znamenalo bezpečný a fanoušky kýžený návrat k punkovým kořenům. Vliv metalu, se kterým začli GBH předtím experimentovat, zmizel a na povrch se opětovně vydral ostrý nespoutaný punk se silným tahem na branku, vrzavou kytarou a agresivním chraplákem. "Punk Junkies" je pro velkou část jejich fans jednou z jejich nejlepších desek, v LP reedici vychází s novým remasteringem a mírně pozměněnou grafikou.

 • CUMULONIMBUS a jejich první singl

  Středa, 24. květen, 2017
  CUMULONIMBUS a jejich první singl

  Severočeská kapela CUMULONIMBUS, která ve své tvorbě "mísí vlivy post-hardcore, emíčka, post-rocku, a mnoha nálad" prostřednictvím videoklipu vypustila první singl "Silná slova" z nové nahrávky "Insomnia". Ta vychází 4. června, obsahovat bude 7 válů a bude 100% benefiční pro ... to bude ještě upřesněno. Vychází u jejich vlastního labelu 645 Tapes.

 • NAPALM RAID a nové album

  Středa, 24. květen, 2017
  NAPALM RAID a nové album

  Kanadská crust odpověď na Doom s názvem NAPALM RAID chystá nové album s názvem "Wheel Of War". Za oceánem vyjde u Rust And Machine Records a evropský lis se chystá u ... to se ještě přesně neví, ale zatím si celé album můžete poslechnout tady.

 • Vychází split HOPES s GROSSWELL

  Úterý, 23. květen, 2017
  Vychází split HOPES s GROSSWELL

  Tuto neděli vychází split EP dvou domácích hardcore komet HOPES / GROSSWELL. Jmenovat se bude "Cold East Europe Hardcore" a každá z kapel na něm bude mít 3 nové skladby. Finální master a mix má na svědomí Andy Dazzler z Dead Neck. Vyjde na CD, po společném turné také na LP a kazetě. Release party 2.6. v Praze na Klinice (Benefice pro Kliniku) a 3.6. v Liberci v Azylu (Benefice pro Šanci zvířatům).

 • phobia eshop 2
 • Phobia eshop 2

  phobia eshop 2
 • Nový song od BLOODCLOT

  Úterý, 23. květen, 2017
  Nový song od BLOODCLOT

  Po "Up in Arms" uvolnili BLOODCLOT další vál z chystané stejnojmenné desky, tenhle se jmenuje "Kali" a najdete jej na Stereogum. Připomeňme, že sestavu tvoří ex-členové Cro-Mags, Murphy´s Law, Agnostic Front, Warzone, Kyuss a Queens Of The Stone Age. Nové album vyjde 14.7. u Metal Blade, následovat mu bude americké turné s Negative Approach.

 • QUESTIONS vydávají avizované DVD

  Úterý, 23. květen, 2017
  QUESTIONS vydávají avizované DVD

  O chystaném DVD QUESTIONS ze Sao Paula se sice mluví už docela dlouho, oficiálně vychází ale až 30. června letošního roku a to za kooperace Hearts Bleed Blue a Seven Eight Life recordings. Vyjde pod názvem "We Are Not Alone", trailer můžete čeknout tady. Živě můžete tuhle brazilskou hardcore partu vidět 20. července v Praze a následující víkend na Fluff festu.

 • Druhé album SUFFOCATE FOR FUCK SAKE

  Úterý, 23. květen, 2017
  Druhé album SUFFOCATE FOR FUCK SAKE

  14. července vyjde u Moment of Collapse nové album SUFFOCATE FOR FUCK SAKE. Druhé album této švédské kapely se bude jmenovat "In My Blood" a následovat bude debutu "Blazing Fires and Helicopters on the Frontpage of the Newspaper" (2008), které si můžete poslechnout na kapelním bandcampu. Libůstka pro fanouše post-hardcore, screama, atd.

 • SMUTEČNÍ SLAVNOST připravila novou nahrávku

  Úterý, 23. květen, 2017
  SMUTEČNÍ SLAVNOST připravila novou nahrávku

  Pražská black metalová parta SMUTEČNÍ SLAVNOST vypustila do světa skladbu "Když procházíme světem" z připravovaného EP "Zahrada krkavců", které vychází tento pátek u Stoned to Death. Poslechnout si ji můžete zde. Čtyřskladbová nahrávka, kterou si kapela natočila sama v Klubu FAMU, vyjde v kazetové edici v počtu 150 kusů, digitální verze bude venku později. Křest proběhne tento pátek v prostoru dílen Automatických Mlýnů Pardubice ve společnosti V0nt, Needful Things, Kontroll, Molly a dalších.

 • Petice na podporu libereckého Azylu

  Pondělí, 22. květen, 2017
  Petice na podporu libereckého Azylu

  Pravděpodobně jste již zaznamenali, co se děje kolem libereckého Azylu, který v současnosti svádí nerovný boj o svou vlastní existenci. Aktuálně je venku petice na jeho podporu, pokud máte zájem toto jedinečné místo podpořit, stačí ji stáhnout zde, vytisknout a posbírat třeba i pár podpisů ve vašem okolí. Ve světě jedniček a nul existuje i petice elektronická (zde), ta však nemá takovou právní váhu jako petice papírová.

  Více informací k celé záležitosti např. ve článcích "Jak se vyrábí občanský aktivismus" nebo "Pivní bar Azyl: genius loci, stát, občan a ostrůvky svobody, vyjádření provozovatele Azylu pak najdete třeba tady. S event. dotazy se neváhejte obrátit na periferní mejl. Děkujeme všem za podporu!

Celkem záznamů: 15824
1 2 3 4 5


Aktuální recenze

Aktuální fotogalerie

Aktuální rozhovory


Reklama
animal-lib