Novinky

 • ESPIONAGE: nový projekt zpěvačky ZEX

  Pondělí, 21. květen, 2018
  ESPIONAGE: nový projekt zpěvačky ZEX

  Gretchen Steele, zpěvačka kanadských Zex, představila svůj nový projekt nazvaný ESPIONAGE. První singl "Crucify" si můžete poslechnout na bandcampu. V nejbližší době by měl být venku i první videoklip, ostatně dál už můžete tento sólový projekt sledovat sami skrze fb profil.

 • Nové singly od BAPTISTS

  Pátek, 18. květen, 2018
  Nové singly od BAPTISTS

  Po "Capsule" zveřejnili kanadští BAPTISTS dva další singly z připravované třetí desky "Beacon of Faith". Jmenují se "Beacon of Faith" a "Victim Service". Málokoho asi překvapí, že album nahrával Kurt Ballou v Godcity studiu v Salemu a masteroval Brad Boatright v Audiosiege v Portlandu. Předobjednávky už běží na webu Southern Lord, kde k nim nyní můžete přibalit i represy prvních dvou alb "Bushcraft" (2013) a "Bloodmines" (2014).

 • ESCØRT vydají debutové LP

  Pátek, 18. květen, 2018
  ESCØRT vydají debutové LP

  V září jsme představovali americkou hardcore punk úderku ESCØRT, která to mastí ve stylu Totalitär / Limp Wrist / Hoax. V loňském roce pánové vydali demo s pěti válama, které si můžete poslechnout tady. No a v tom letošním se můžeme těšit na debutové 12" LP u Sabotage records. A že se těšíme!

 • Vychází kniha 44 ZNÁMEK PUNKU

  Pátek, 18. květen, 2018
  Vychází kniha 44 ZNÁMEK PUNKU

  Nakladatelství Petrklíč vydává knihu s názvem "44 známek punku", která na 340 stranách obsahuje 100 fotek a 44 rozhovorů. Anotace zní (zkráceno): "Oba autoři přinášejí v této knize zajímavé rozhovory s významnými zástupci hudebního směru PUNK za období více jak 15 let. Čtenář se vrátí do vzrušujících let, kdy stojaté vody hudebního průmyslu rozčeřili naštvaní kluci, kteří změnili nejen zavedená pravidla, ale i životní postoje desítek tisíc lidí po celém světě. Členové kapel v knize nemluví o jednotlivých písničkách, ale o svých životních hodnotách, názorech a pohledech na tento svět. Punk byl vždy svůj, chtěl být jiný, žít kreativní život podle svého. Z těchto důvodu nevyhovoval totalitnímu režimu, který jej plošně potíral. Být pankáčem chtělo kus osobní odvahy, byl to boj "my" "oni", heslo "Fuck the system" obsahovalo v sobě všechno. Zahraniční kapely, které samozřejmě do Československa nesměly přijet, byly vnímány jako nihilistické, k fašismu inklinující seskupení mládeže, vyrůstající bez špetky naděje na budoucnost v prohnilém kapitalismu."

 • Vyjde nové album TOMÁŠ PALUCHA

  Pátek, 18. květen, 2018
  Vyjde nové album TOMÁŠ PALUCHA

  14. června vyjde na Day After records čtvrtá deska experimentátorů TOMÁŠ PALUCHA. Jmenovat se bude "Čaro" a ve speciálně tištěném obalu najdete kromě LP také plakát o velikosti A1. Předprodej zahájen tady.

 • Phobia bandcamp
 • Phobia bandcamp

  Phobia bandcamp
 • Vychází split MASÁŽ s MASSOLA

  Pátek, 18. květen, 2018
  Vychází split MASÁŽ s MASSOLA

  U Magick Disk Musick vychází split LP kapel MASÁŽ a MASSOLA, přičemž obě kapely na vinylu debutují. V Masáži sice najdeme Čerta z Gride a v Massole zase Vikyho ze Sheeva Yoga, z jejich domovských formací toho ale v tomto případě mnoho neuslyšíte, ve svém jádru jde ale pořád o extrém, který samotný label popisuje nějak takto: "Tohle jde sofistikovaně ještě dál. Víte, jak je těžký vnímat život optikou vesmíru? Tak stejný to je s těmahle kapelama, kdybyste je chtěli podrobit optice mainstreamu. Prostě nelze. Tohle je alternativa k alternativě. Avantgarda, nová společenská revolta. Jo, jasně, je to nářez, ale prostě a jednoduše – jinej!". Černý lisovaný vinyl vyšel ve striktním nákladu 100 kusů, obsahuje inlay s fotkami kapel, texty a nezbytnými informacemi, obal samotný je pak ručně bigovaný, řezaný a lepený. Objednávat či poslechnout si LP lze zde, kde najdete i informace o křtu, který originálním způsobem proběhne 16. června v Čermné u Sušice.

 • Vychází kniha THE POETRY OF PUNK

  Čtvrtek, 17. květen, 2018
  Vychází kniha THE POETRY OF PUNK

  Avizovaná kniha "The Poetry of Punk", kterou napsal Gerfried Ambrosch (Lightbearer, Archivist, Carnist, Momentum, Morrow), je po sedmi letech práce venku. Úvodní slovo napsal Greg Bennick z Trial, dál kniha obsahuje dosud nevydané fotografie z 90´s / 2000 hardcore scény a exkluzivní rozhovory se členy a členkami Minor Threat, Propagandhi, Youth of Today, Dead Kennedys, Kid Dynamite, Paint It Black, Fugazi, Catharsis, Black Flag, Fall of Efrafa, Active Slaughter, Trial, Petrol Girls, Pettybone, Good Riddance, Inner Terrestrials, Shelter, atd.

  "Punkové kapely produkovaly mnoho textů (ve formě písní), některé byly poetické, některé hrubé, některé komplikované a propracované. Tyto texty jsou ideálním prostředkem ke sledování vývoje a výkladu sporů a schizmat, které formovaly a nadále formují punkovou kulturu. Mohou být vnímány jako "poetický hlas" této komunity, přicházejí v různých formách. Náměty jejich témat se pohybují od romantické lásky přes emocionální tíseň až po radikální politiku. Některé písně mají za cíl pobavit, některé vyjadřují silné pocity, některé provokují, některé šíří povědomí a některé podněcují k nepokojům. Většina z nich obsahuje prvky konfrontace a šije do kreténů. Sociálně a epistemologicky hrají hlavní roli ve vnitřním diskurzu scény, tvarování komunity i individuálních identit."

 • Představujeme: TEMPEST

  Čtvrtek, 17. květen, 2018
  Představujeme: TEMPEST

  22. června u Resist records vyjde eponymní debutové EP hardcore kapele TEMPEST z Itálie, ve které najdete členy To Kill, Undying, Gather a Meatlocker. Většina z pěti členů se seznámila vrámci dobrovolnictví pro Sea Shepherd a povídá se, že právě na palubě lodi uprostřed vln a ochraňování života v oceánech vznikly první riffy kapely. Hudební vlivy si pak Tempest berou od 90´s hardcore kapel jako Trial, Earth Crisis nebo Indecision i současnějších jako Bane, Stick To Your Guns či Incendiary. Živě na Fluffu.

 • Fear Fest 2018: APPÄRATUS

  Čtvrtek, 17. květen, 2018
  Fear Fest 2018: APPÄRATUS

  Asijská odpověď na skandinávskou produkci kapel jako Anti-Cimex nebo Mob 47. To jsou APPÄRATUS z Malajsie! Nekompromisní d-beat / crust útok. Tuhle kapelu si fakt zamilujete. V současné době se toulají po Evropě a jednou z jejich zastávek je i pražský Fear Fest 2018! Již příští víkend!

 • Nová nahrávka GROUP OF MAN

  Čtvrtek, 17. květen, 2018
  Nová nahrávka GROUP OF MAN

  Britští GROUP OF MAN, v jejichž sestavě najdeme členy Hang The Bastard, Apologies I Have None, Pariso a Hammers), vydávají 25. května nové 12" EP pojmenované "What We Got In Common". Tady si jej můžete poslechnout, stejně jako přečíst významy a pozadí jednotlivých skladeb.

Celkem záznamů: 17013
1 2 3 4 5


Aktuální recenze

Aktuální fotogalerie

Praha (Eternia Smíchov)

Battery (USA) + Belief (Ger)

Reklama
animal-lib