Recenze

Funkce šroubu - Řev

Řev Typ: CD
Rok vydání: 2017
Label: DIY
Délka:
Autor: Onkle
Hodnocení: 7.0
Odkaz: http://bandzone.cz/funkcesroubu
Datum vložení: 15.11.2017


Letošní rok slaví blatenská Funkce Šroubu 20 let a jako dárek nám nadělila nové album nesoucí název "Řev". V rámci diskografie se jedná o čtvrté regulérní album, jenž navazuje na osm let starý počin "Čert ho vem".

Digipack je stylizován do červeno-černé barvy s ústředním motivem havrana sedícího na elektrických drátech a pod ním náčrtek městské ulice. Uvnitř najdeme CD a dvojlist s texty. Celkové grafické zpracování vhodně doplňuje audio stránku, takže to působí kompaktním dojmem.  

A  co vlastně po zastrčení CD do mechaniky uslyšíme? Na CD se nachází celkem 12 songů trvající necelou půl hodinu, takže ideální na cestu v mhd. A ihned od otvíráku "Padlej anděl" je jasné, že album se nejmenuje "Řev" náhodou. Po úvodních klidných vteřinách se do uší začne valit směs hardcoru střídající se s přímočarým punkem. Mimochodem hned úvodní počin mě z alba baví asi nejvíce. Přes song "Zpátky na čáru" se dostaneme k třetí písni "Řev pouličního havrana". Tenhle song mi svojí atmosférou připomíná slavnou báseň Havran a mě osobně dost baví. Přes "Zradu", "Hledání nepřítele" se dostaneme k 6. pozici v tracklistu - "Dětský hračky". Myslím, že to byla první ochutnávka, která se dala na bandzounu slyšet. Na první poslech mě bavila, ale po pár sjetí celého alba se mi tam nějak nehodí a je spíš výplní. "Napij se vlastní krve" mi evokuje Funkci z období alb "Divim se divim" či "Nepřipadá vám někdy?". Zavírák "Město" je sice vtipně podaná situace o bloudění v Praze, ale stejně jako "Dětský hračky" je spíš výplní a do celkového vyznění CD se mi prostě nehodí...

Po textové stránce stránce není albu co vytknout, zabývá se víceméně životními situacemi, které mohou potkat kohokoliv z nás a zároveň oceňuji, že se kapela vyvarovala použití již x-krát omletých frází.  

Suma sumárum, pokud si album pořídíte, určitě neuděláte chybu a na nadcházející sychravé dny bude určitě vhodným doplňkem.

Tracklist:
1. Padlej anděl
2. Zpátky na čáru
3. Řev pouličního havrana
4. Zrada
5. Hledání nepřítele
6. Dětský hračky
7. Sebevrah
8. Napij se vlastní krve
9. Paní s lahví
10. Vztek
11. Spát
12. Město
scalp


Reklama
vegan