Recenze

Angstbreaker - The Flying Cat

The Flying Cat Typ: CD
Rok vydání: 2018
Label: PCS Records
Délka: 28:12
Autor: Buky
Hodnocení: 7.0
Odkaz: https://angstbreaker.bandcamp.com/
Datum vložení: 04.04.2018


Pokud se vrátíme trochu zpátky do minulosti, můžeme na Angstbreaker pohlížet jako na takové milé zhmotnění rčení "něco končí, něco jinýho začíná" a vlastně další doklad toho, že není vždy nezbytně nutné truchlit nad rozpadem vaší oblíbené kapely, protože z jejího popela se dost možná může zformovat něco minimálně stejně kvalitního.

O téhle velmi aktivní DIY hardcore kapele z německého Lipska už se u nás napsalo poměrně dost (např. zde), takže formality přeskočme a pojďme se věnovat rovnou nové nahrávce. Tedy nové tak půl na půl, protože CD kromě aktuálního EP "The Flying Cat" obsahuje také předloňské EP "MMXVI". To je nanejvýš vítané, minimálně z toho důvodu, že obsažený materiál je na velmi solidní úrovni. Zde ještě dodám, že se tedy jedná o druhou nahrávku ve čtyřčlenné sestavě (kdo kapelu sleduje, ví, že v začátcích hráli dokonce v šesti).

Muzika Angstbreaker v sobě kloubí vlivy mnoha kapel, ať už to ale pánové nemilosrdně řežou v duchu své předchozí kapely Farmer´s Boulevard (6), vylouděj 90´s hardcore emotivní sólo jako vystřižený od I Am Pentagon (5) či vypálej skandinávsky-crustový riff (závěr 6), překvapěj melodičtějším vokálem v nářezové pasáži (2) nebo to přibrzdí alá Refused (4), za všech okolností zněj hlavně jako Angstbreaker. Ostatně nic z toho není zas takovým překvapením, ať už budeme hovořit o Farmer´s Boulevard nebo později Angstbreaker, obě kapely si se svým intenzivním přednesem vždy rády pohrávaly a jedna z jistot je, že žádné tempo nebude trvat příliš dlouho a každou pasáž brzy vystřídá jiná. Přesto to všechno šlape a drží pohromadě.

Když poslouchám "I Copped a Hug Once" (což je přesmyčka názvu skladby "I Hugged a Cop Once" z vyprodaného EP "Cold Tapes / Cold Faces", benefičního pro uprchlíky v Řecku), nejde si nevzpomenout na policejní návštěvu jejich loňského koncertu v Azylu, během níž byl postoj kapely k policejním složkám celkem zřetelný, hehe. Když jsme u toho, texty se sice většinou věnují "klasickým" tématům (fízlové, náckové, ničení životního prostředí, atd.), ale v kombinaci s dalším vyjadřováním kapely mi tímhle tak nějak evokují třeba Good Clean Fun v tom smyslu, že si i z vážných věcí dokáží udělat legraci a podat je s humorem a nadhledem (aniž by je jakkoliv zlehčovali nebo znevažovali). Nahrávku uzavírá znovu nahraná hymna "Gone", která naopak otvírala split s ukrajinskými Time To Live. Na tomto místě nemůžu nezmínit, že v porovnání s ním nemá aktuální nahrávka takovou dynamiku a její zvuk mi přijde zastřenější, což je trochu škoda.  

Vyšlo na LP (SM Music), CD (PCS records) i kazetách (Bharal tapes), všechno labely z Lipska, artwork má na svědomí zpěvák Haschek. No a pokud jste ještě Angstbreaker neviděli naživo, koukejte to při nejbližší možné příležitost napravit, protože AB jsou především parádní koncertní kapelou, která i v současném nepřeberném množství koncertů dodá skvělej energickej zážitek. A možná i pár dobrovolných šrámů na těle, hehe.

Tracklist:
1. Eternal War on The Höcke Youth 02:10
2. Zaphod in Laniakea 02:44
3. I Copped a Hug Once 01:00
4. Blasphemy & Fun 03:34
5. When the Machines Take Over 03:56
6. #MyFriendIsHipster 01:44
7. L.S.I.A. 02:27
8. Stomping on Your Grave 01:45
9. 2/3 Straight Edge 02:53
10. Gone (2016) 02:20
scalp


Reklama
vegan
A B C D E F G H
CH I J K L M N O
P Q R S T U V W
X Y Z # V/A Vše

Aktuální koncert

Thirst for Grind 11

Praha (Modrá Vopice)
17. 7. 2018

Entrails Massacre (Ger), Convulsions (Spa), Expurgo (Bra), Bruce Campbell (USA), Devoured Elysium (Hol), Thieves (USA)

Náš tip

OEF 2018 - bok