Recenze

Pressure Pact - s/t

s/t Typ: CD
Rok vydání: 2017
Label: DIY
Délka: 12:32
Autor: Buky
Hodnocení: 9.0
Odkaz: https://pressurepact.bandcamp.com/
Datum vložení: 19.04.2018


Další z kapel, na který jsem narazil úplně náhodou na internetech, vlastně to bylo skrz představovačku belgických Permanent Debt, s nimiž tahle holandská parta odehrála společnej koncert.

Pokládám jehlu do drážek (rozuměj mačkám play na bandcampu) a po zlověstně / výhrůžném intru už mlaskám slastí, protože hned první song zní jako kdyby Citizens Patrol hráli zrychlený covery Antidote (máme-li zůstat v tom Holandsku) - boží! Naštvanej rychlej hardcore punk, výbušnej a přímočarej jak to jde a s jasným odkazem na 80. léta. Žene se to dopředu jakoby to pánové chtěli mít co nejrychlejc za sebou, s tím, že tohle tempo je přesně to co chceš. V průběhu nahrávky se to ještě občasně decentně namočí do takové té Oi!máčky, ostatně kapela se sama hlásí k vlivu kapel jako Violent Reaction nebo No Time. Pravdou ale zůstává, že pokud bychom to měli vzít výletem a cestu zakončit v domovském Holandsku, nejlepší bude vyrazit od sanfranciského zálivu (Deadfall, Strung Up) přes Richmond (Direct Control), New Jersey (Tear It Up) k Belgii (Reproach). Z hlediska časové osy se pak vracíme někam do zlatých časů kapel jako Negative Approach či SSD. Tohle je přesně ten typ kapel, jaký mi u nás chyběj.

Délka songů se pohybuje mezi minutou a dvěma, což je v tomto případě naprosto ideální čas, vyplácí se i nezbytná sázka na úderné refrény, díky kterým máte už po chvilce pocit, že skladby znáte od nepaměti. CD vyšlo v létě 2017 a oproti bandcampu obsahuje o jednu skladbu navíc, letos následovala kazetová verze. Mňam!

Tracklist:
1. Intro 00:48
2. Negative 01:28
3. Metheny 00:58
4. Bronson 01:47
5. Pressure Pact 00:57
6. Tukked In 01:41
7. No For an Answer 00:57
8. Pavement Stomp / Vicious Circle 02:47
9. Punch-Out! 01:05
scalp


Aktuální recenze

Aktuální fotogalerie

Praha (Eternia Smíchov)

Battery (USA) + Belief (Ger)

Reklama
animal-lib