Recenze

Dis-k47 - Hysterie kolem nás ...

Hysterie kolem nás ... Typ: LP
Rok vydání: 2017
Label: DIY kooperace
Délka:
Autor: phobia79
Hodnocení: 7.0
Odkaz: http://bandzone.cz/disk47
Datum vložení: 07.09.2017

Debutní album znojemského d-beat one-man projektu, který se postupem času přetransformoval do regulérní kapely. Deska vyšla v nákladu pouhých 250 kusů (200 na černém vinylu a 50 na limitované černo / průhledném vinylu) a podílelo se na ní celkem 13 (!) labelů z Čech, Moravy a Slovenska. Obal není klasická kapsa, ale přehnutý foldover obal jako tomu bývá např. u sedmipalců. Tenhle projekt jste mohli už zaregistrovat pár let zpátky, kdy u nás i vyšla recenze na debutní nahrávku, ale hlavně z loňského roku, kdy vyšlo split EP s brazilskou one-man raw punk legendou Besthöven. Toliko k úvodu a historii téhle dnes již regulérní kapely.

Na každé straně desky jsou čtyři vály. Strana A byla nahrána v plné sestavě ve studiu Davos ve Vyškově. Otynova práce a kvalitní zvuk se nezapřou! Nabušený zvuk. Střídaní mužského a ženského řevu celou stranu i produkci celé kapely oživují. Kvalitní crust / punk ve středním tempu, žádné sypačky, ale poctivý šlapavý nářez. V sestavě působí členové a ex-členové kapel Disfunkce Mysli, SUMO, Motorment, Delirium Tremens atd. Druhá strana má taky čtyři vály a ty byly nahrané ještě jako one-man projekt pouze Kraťasem. A člověk by po poslechu strany A a i předchozích nahrávek neřekl, jakej rozdíl to může bejt. Se vším respektem a úctou, tak strana A nahraná v komplet sestavě a v kvalitním studiu tady vládne. Určitě jinak by se to ale celé poslouchalo, kdyby byla celá deska nahraná jako one-man projekt. Není to asi ani tak o muzikantské dovednosti, protože multiinstrumentalista Kraťas to má všechno v malíku, ale spíš to bude tím použitím dvou různých nahrávacích studiích. Strana B byla nahrána v lokálním znojemském studiu Giovanni. Zvuk je špinavý, neučesaný, primitivní … já to tak mám rád, ale to porovnání s první stranou je tady prostě hned na ráně a předpokládám, že nebudu sám, kdo si toho všimne. Rozhodně je ale celé album i to rozdělení na one-man projekt a regulérní kapelu zajímavé a určitě nemůžu říct, že špatné.

Texty v češtině a s klasickými (tudíž potřebnými!) tématy jako jsou uprchlická krize, holokaust, sociálně-politická témata. Tak to má být! O grafickou stránku celého přebalu se postaral Mr. Benitos. Tradičně kvalitní práce!

Tracklist:
1. Čekat na svůj čas?
2. Síla okamžiku
3. Novodobé otrokářství
4. Manipulace
5. Otevři oči
6. This is reality!
7. Žebříček hodnot
8. Historie snad už slovem cizím?!
scalp


Aktuální recenze

Aktuální fotogalerie

Praha (Eternia Smíchov)

Battery (USA) + Belief (Ger)

Reklama
vegan