Recenze

Black Aspirin / Lack Of Sun - split kazeta

split kazeta Typ: MC
Rok vydání: 2017
Label: DIY
Délka:
Autor: phobia79
Hodnocení: 9.0
Odkaz: ?
Datum vložení: 29.09.2017

Harry Potter sludge masters! A pak, že se v Čechách nerodí a nevyskytují kvalitní „podzemní“ bahenní smečky. Aka jednu stranu okupující pražská mord parta Black Aspirin. Dva vály na téhle kazetě budiž důkazem, že se nám v Praze urodilo .. a jakpak! Krásně hrubě špinavě pomalu a kvalitně! A minimálně dva členy téhle kapely znáte. Charismatický pan promotér a člen asi dvou desítek hudebních těles Kanár a převtělení Ježíše Krista s žehličkou v ruce místo kříže pan Marek. Každopádně tahle nahrávka použitá na split kazetu je čisté zlo, nekompromisní a pomalý sludge namixovaný s death metalem a to vše s řádnou punkovou špínou oslizlé. Yes!

Druhou stranu okupuje objev letošního (no dobře i minulého) roku. Lack Of Sun. Tohle jméno si zapamatujte, protože jestli to dřív nezabalí a rozjedou tuhle mašinu naplno, máme co do činění s černým koněm lokální old school death metal scény. A tím teď nemyslím klasický čistý death metal plný kudrlinek s čistým zvukem, ale pořádnou hrubost ve stylu starých Bolt Thrower se špetkou Obituary nebo novějších kapel jako Krypts, Cruciamentum atp. Naživo masakr a tahle nahrávka použitá na kazetě v ničem nezaostává. Fakt se těším na novej studiovej materiál a předpokládám, že nejsem sám. Valivé riffy, hrubej řev, nekompromisní bicí a to celé prošpikované melodičností, která se ale schovala pěkně do pozadí a nerušeně si říká o pozornost. Tohle je peklo!

PS: Poslední a nejnovější zprávy z tábora obou kapel. Na youtube je song od Black Aspirin, který vyjde na 4 way splitu a Lack Of Sun navštíví teď někdy studio, kde budou nahrávat debutní album. Hell yeah!

Tracklist:
1. Black Aspirin - Wurstzilla
2. Black Aspirin - Handsome Slavemaster
3. Lack Of Sun - Plot
4. Lack Of Sun - Pád do hrobu
5. Lack Of Sun - From Freezing Hell
scalp


Reklama
animal-lib