Recenze

Nesoučást Stroje - s/t

s/t Typ: 7"EP
Rok vydání: 2018
Label: Samuel Records
Délka:
Autor: phobia79
Hodnocení: 10.0
Odkaz: https://samuelrecords.bandcamp.com/album/nesou-st-stroje-s-t
Datum vložení: 13.04.2018

Posmrtný výkřik od této kdysi „populární“ rubanice pocházející jihozápadně od Prahy a své doby poměrně koncertně hodně aktivní.  Teď si jako trochu ulehčím práci a zvýším počet znaků v recenzi, jen tak pro takový přehled, kdyby někdo nevěděl co je to za kapelu: „Nesoučást Stroje byli Egy, Oskar, Vumáč a lokalizovaní byli někde kolem Hořovic a okolí. Fungovali v letech 2002 – 2004 a hráli rychle. Nahrávka, která vychází po velice dlouhé době, je pohledem do roku 2004, kdy ukončili svoji existenci.“

Deset válů, které byly nahrány v roce 2004 v rožnovském studiu Moc Plevele, a které měly vyjít jako desetipalec. Nakonec teda jako i vyšly, ale pouze na páleném CD pod názvem „Rohlíky“. Proč, co a jako si můžete přečíst v docela (i přes jeho krátkost) vyčerpávajícím rozhovoru s Egym tady. Já tenhle singl ani snad nebudu hodnotit nějak z hudební stránky, ale spíš ho beru jako takovou vzpomínku na moje „mladá“ léta (haha), kdy jsem byl s Horákem schopnej jezdit snad každej druhej den na nějakej koncert a to prosím kamkoliv. Vlakem do Rožnova, autem do Hořovic atp. Ranní návraty byly samozřejmostí, stejně jako plynulý přechod z ranního příjezdu rovnou do práce. Kde jsou ty časy … Teď mám problém se dokopat jednou za čas na koncert, kterej se koná 8 km od baráku. Každopádně s hořovickou sebrankou jsme se právě na těhle koncertech v tomhle období pravidelně potkávali. Lahváčů padlo nepočítaně. A samozřejmě to nemusely být jenom koncerty Nesoučástek, ale celá sestava objížděla taky všechny možný koncerty, kdekoliv a kdykoliv po celé republice. Mno nic, zamáčkneme slzu a vy mazejte si tenhle asfalt pořídit dokud někde je. Vyšlo pouhých 260 kousků.

Jo a pokud chcete ještě trochu zažít a pocítit závan plodných let ze začátku nového milénia, nenechte si ujít jakýkoliv koncert na statku Hella v Újezdu u Cerhovic. Páč tam ještě členy či člena Nesoučástek potkáte a druhak tím podpoříte naprosto parádní a unikátní místo naši malé zahořklé komunity.

Tracklist:
1. Tisíc plánů na změnu
2. Věta
3. Mít odvahu čarovat
4. Na cestě
5. Malé lži a malé pravdy
6. Sebevražda vlastním slovem
7. Poslední krok
8. Krásné stroje pro krásné sny
9. Volný let
10. Antigravitace
scalp


Reklama
animal-lib
A B C D E F G H
CH I J K L M N O
P Q R S T U V W
X Y Z # V/A Vše

Aktuální koncert

Thirst for Grind 11

Praha (Modrá Vopice)
17. 7. 2018

Entrails Massacre (Ger), Convulsions (Spa), Expurgo (Bra), Bruce Campbell (USA), Devoured Elysium (Hol), Thieves (USA)

Náš tip

OEF 2018 - bok