HENRY ROLLINS vystoupí v Praze

 

HENRY ROLLINS (USA) – Spoken word

8. února 2010

Praha, Palác AkropolisKdyž ještě vystupoval s kultovní hardcore kapelou Black Flag, rval se přímo během koncertů s publikem. Místo fanoušků dnes sice na souboj Henry Rollins vyzývá spíš literaturu, se stejnou vervou se ale vydává do zemí, kam by žádný správný Američan neměl jezdit, utahuje si z metalových (i jiných) legend a vede vlastní politický sloupek. Vedle toho ještě stíhá hrát ve filmech, psát knihy a moderovat vlastní rozhlasový pořad. Pro své únorové vystoupení v Praze si navíc chystá zcela speciální program, zahrnující americkou ústavu, bývalé předáky Ku Klux Klanu a svobodu slova. Je tedy nejvyšší čas začít studovat příslušnou odbornou literaturu. Henry Rollins totiž sice nechce při svých projevech nikoho nechávat pozadu, na vyložené opozdilce ale nikdo čekat taky nebude…

Zpěvák, spisovatel, herec, organizátor hnutí „spoken word“ a nepřehlédnutelná postava světové kulturní scény HENRY ROLLINS dorazí 8. února 2010 do Prahy, kde se v Paláci Akropolis představí se svou talking show. Všem příznivcům tohoto nespoutaného a za každých okolností přímého umělce se tak naskýtá dlouho očekávaná šance, zažít na vlastní kůži Rollinsovu „přednášku“.

Mezi hlavní body jeho zájmu patří v posledních letech tzv. hnutí „spoken word“ (mluveného slova), jehož je sám čelním představitelem. Toto hnutí v první polovině 80. let volně navázalo na veřejnou recitaci s jazzovým doprovodem, jak ji v 50. letech praktikovali básníci Kenneth Patchen, Lawrence Ferlinghetti nebo Bob Kaufman.

Rollins se ve svých mluvených show zabývá širokým spektrem témat od osobních problémů, přes mezilidské vztahy, literaturu, hudbu, až po drogy, násilí nebo politiku. Sám svá pásma nazývá veřejně praktikovanou terapií zbavování se „démonů z dětství“.  

Vstupenky na vystoupení Henryho Rollinse jsou k dostání v síti Ticketpro, na webu www.shindy.cz a také v kavárně Paláce Akropolis. Pro detailnější informace navštivte stránky www.obscure.cz.

 

Rozhovor s Henry Rollinsem (nejen o chystaném pražském vystoupení) si můžete přečíst zde.