INSANIA – první vinylové vydání alba z roku 1996

Vinylový svět je šílený … přidejte se k němu!

Vinyly letí a my s nimi letíme dál a je to pořád dobře. I když nás u námi první vydané velké desky Insania, kterou byl v roce 2008 titul „Rock’n’Freud“ na bílém vinylu, ani ve snu nenapadlo, že situace během 14 let nabere takovej vítr.

Během těch roků vyšlo Insanii celkem 6 řadových alb na velkých 12″ vinylech, z toho čtyři ve své době jako novinky a dvě reedice. Historická vydání se týkala debutu „Crossafade“ s alternativním obalem a páté řadovky „Trans-Mystic Anarchy“, která nyní rozšiřuje vůbec první vinylová edice druhého velkého alba „God Is Insane … Join Him!“ původně z roku 1996.

Reedice 25 let starých desek skýtají pro vydavatele kouzlo nechtěného – čtvrt století lze totiž ve světě vztahu grafiků k zálohování připodobnit k pádu dat do Macochy. Tedy stručně – přes vyvinutí maximálního úsilí nebyla žádná dobová data lokalizována.

Nastala tedy fáze kompletní rekonstrukce obalu při zachování jeho původního ducha, pátrání po dobových zdrojích obrazů, focení bookletu a dalších milých kratochvílích.

Zvuková stopa byla mezitím velmi citlivě remasterována Ecsonem Waldesem ve studiu Biotech a je tak nemalou přidanou hodnotou této reedice. Album přes jehlu uslyšíte tak, jak to doposud nebylo možné.

O jedenácti víceméně velmi svižných zastaveních, ze kterých se skládá, nemá smyslu rozepisovat – každý jeden song je za těch 25 let absolutně prověřený hit, tak jak je uměla a stále umí vygenerovat jen tahle kapela – milovaná i nenáviděná Insania, která právě tímhle albem stanovila svůj nový vývoj směrem k zálibě v absurditě, astrálnu a psychedelii.

Absurditu v případě tohoto vydání podtrhujeme barvou vinylu, kterou je zdánlivě nesouvisející jedovatá žlutá v barvě zvýrazňovače. Majitelé původní CD edice možná vytuší, odkud poryv jedu vane, nicméně pro konzervativnější fanoušky a sběratele máme pár kusů v klasické černé barvě určené výhradně pro poštovní objednávky přes online store vydavatele.

Berry & Magick Disk Musick [online store & record label]
www.madmusick.cz/online_store/

Titul: INSANIA „God Is Insane … Join Him!“
Vydavatel: Magick Disk Musick
Datum vydání: 5. prosince 2021
Žánr: crossover, hard core
Typ hudebního nosiče, katalogové číslo: LP, MDM-XXVIII

Vložil: Buky
01.12.2021