Benefice na Punks For Rojava

Benefice na Punks for Rojava
sobota 2.2.2019
Praha @ Underdogs

Benefiční sobota ve smíchovském Underdogs. Očekávejte infostánek Kolektivu 115, spolku Zádruha, distro Pravěku, distro active crew VAP, distro S kudlou v zádech, distro ABC a benefiční jídlo od Food Not Bombs. No a taky řadu hlasitých kapel:

Krüger (bandcamp, recenze)
Komplex viny (bandcamp, recenze)
Lihový milice (bandzone)
Interpunkce (bandcamp)
Aliusterra (bandcamp, recenze)
Rosa Parks (bandcamp)
Rv-4 (bandcamp, recenze)
The Wilderness (bandcamp)

O benefičním projektu Punks For Rojava jste si už na webu Periferie mohli v minulosti opakovaně přečíst, takže jen dodejme, že roster kapel se stále rozšiřuje. Benefičně si hudbu můžete zakoupit přes bandcamp zde, aktuální dění okolo projektu sledujte přes facebook zde.

Je to rok od zahájení útoku armády Turecka a Tureckem podporovaných gangů na oblast Afrín (jeden ze tří kantonů Rojavy, převážně kurdské autonomní oblasti v severní Sýrii). Operace s cynickým názvem „Olivová ratolest“ měla za následek více než 350 tisíc lidí vyhnaných ze svých domovů, kolem 2750 obětí na životech a více než 2600 unesených a uvězněných lidí, vlnu rabování a konfiskací majetku místních obyvatel. To vše bez jakéhokoliv zájmu západních mocností. V současnosti reálně hrozí, že turecký diktátor Erdogan naplní své hrozby a napadne zbylé dva rojavské kantony. Přečtěte si výzvu ke světovým akčním dnům na obranu rojavské revoluce, které proběhly 27. a 28. ledna 2019: Braňme společně revoluci.

Další články:
dokument Rojava – skrytá syrská revoluce
reportáž Afrín bez pomoci
Naše srdce bijí v Rojavě
Braňme revoluci v Rojavě před tureckou agresí
V Afrínu umírají mezinárodní dobrovolníci
Chtěla jsem vidět, jak vypadá život v Sýrii doopravdy, říká Všelichová
Ticho po Afrínu. „Všichni tady umřeme“, říká Češka z odříznutého města
Komentář Lenky Klicperové: „Bojíme se. Erdogan toho využívá.“
Nezavírejte oči před agresí Turecka, žádají české novinářky

Na akci bude přítomen Kolektiv 115 se svým distrem, kde si budete moct mimo jiné koupit český překlad první epizody komiksu KOBANE CALLING, v němž populární italský kreslíř Zerocalcare popisuje svoji první cestu do Kurdistánu, kterou podnikl v době, kdy bylo město Kobane obležené jednotkami tzv. Islámského státu. Komiks vydalo Broken Books ve spolupráci s Iniciativa Ne Rasismu! Jeho koupí v distru K115 podpoříte činnost Internacionalistické komuny v Rojavě (Internationalist Commune of Rojava).

Na ukázku z komiksu se můžete podívat tady
O autorovi komiksu si můžete přečíst tady
A tady se dozvíte více o Internacionalistické komuně v Rojavě

Vložil: Buky
01.01.2019