INTEGRITY v Underdogs

INTEGRITY + EYES OF A DREAMER + BOOST
5. 10. 2022
Praha, Underdogs

Metalcorové ikony Intergrity rozpoutají peklo v pražském Underdogs‘

Není moc kapel, které by i po třiceti letech na scéně  byly pořád ve vrcholné formě, dokázaly svůj zvuk neustále posouvat dál a přitom vzbuzovat pochvalné reakce fanoušků i kritiků. Integrity jsou ale jednou z nich.

Kapela, která jako jedna z prvních propojila svět hardcoru a metalu, vznikla v roce 1988 primárně jako médium pro filozofické a duchovní úvahy Dwida Helliona, ústřední a jediné stálé postavy tohoto proměnlivého hudebního uskupení. Integrity propojují rychlý a úderný hardcore punk s těžkotonážním metalem a trashem, ale i industriální elektronikou. Hellionovy texty se mimo jiné dotýkají témat náboženského terorismu, okultismu nebo duševních nemocí.

Jejich zatím poslední, v pořadí dvanáctá studiová deska Howling, For The Nightmare Shall Consume vyšla v roce 2017 už tradičně na Relapse Records a mnozí fanoušci jí označují za vrcholné dílo kapely. Jedná se o konceptuální album o  posledních dnech Armagedonu, kde ambiciózní zvuk zhmotňuje noční můry a náboženské zvrácenosti a pomocí nich zvěstuje chaos a zkázu.

Zatímco od vydaní  Howling, For The Nightmare Shall Consume už uběhlo pět let, kapela nepřestává posluchače a posluchačky zásobovat pestrým materiálem v podobě splitů (např. s Krieg), singlů (All Death is Mine), coverů a tribute nahrávek (Nothing, Motörhead, Septic Death) nebo původních mixů (Closure, Stystems Overloads) a raw nemixovaných nahrávek starších tracků (TWFT:UNMIX).

Po vystoupení na letošním Fluff Festu si můžou fanoušci a fanynky Integrity užít i komornější klubový koncert, který se uskuteční 5. října ve smíchovském klubu Underdogs‘. Společně s Integrity zahraje noisový projekt Eyes of a Dreamer a trash metalem načichlý hardcore Boost.

FB událost:
https://www.facebook.com/events/1613772409019020?active_tab=about

Předprodej:
https://goout.net/en/integrity+eyes-of-a-dreamer+boost/szlkrmt/