Temná black metalová mše v podání SPECTRAL WOUND a AFSKY v Soulkostele

SPECTRAL WOUND (Can) + AFSKY (Den)
sobota 5. října 2019
Vernéřovice @ Soulkostel

Dvě kapely ze současné špičky undergroundového black metalu zavítají v sychravém podzimním večeru do místa, jež dodá jejich hudbě kulisu, která se již nebude opakovat. Sudety, spadané listí, vítr v korunách, starý kostel, svíčky. Black metal.

Kanadští Spectral Wound z plodné a vyhlášené líhně v lesích okolo Montrealu produkují zcela nekompromisní rychlý black metal ponořených do výrazných temných melodií a zlobou nasáklé atmosféry, která věští blízký osud civilizace. Jejich druhá deska „Infernal Decadence“ vyšla na respektovaném německém labelu Vendetta Records a je vnímána jako jedna z nejlepších a nejautentičtějších nahrávek posledních let.

To stejné pak platí i o dánské senzaci Afsky. I oni vydávají na labelu Vendetta, který kromě jejich aktuální desky „Sorg“ (která se stihla už 3x vyprodat) vydal na vinylu jejich 12″ EP debut. Afsky je studiově vlastně jednočleným projektem Oleho Luka, jinak též člena Solbrud a jeho hudba osciluje mezi depresivním atmosférickým black metalem a agresivní misantropickou náladou, což vytváří vše pohlcující spirálu beznaděje.

Zde jsou odkazy na poslech:
https://spectralwound.bandcamp.com/album/infernal-decadence
https://afsky.bandcamp.com/album/sorg

FB událost:
www.facebook.com/events/466280557504740/

To, že se podařilo obě tyto kapely dostat v sobotu do podobných končin je trochu zázrak a je naprosto jisté, že to bude vyjímečný zažitek. Kdyby měl někdo jakékoliv otázky ohledně organizačních věcí, dopravy, případného přespání atd., klidně piště na: xmr.bananax@seznam.cz. Díky!

p.s.
Na plakátu (který vypadá skvěle) je u Soulkostela chybně uvedeno Prague. To je samozřejmě nesmysl, Soulkostel je u Vernéřovic na Broumovsku.

Vložil: Buky
28.08.2019