21. června, 2010

Na černobílym obalu hnusná lebka, jak taky jinak, ani nečekám, že by se tady mohlo objevit něco tvůrčího a originálního, no nic. „Každá žijící bytost na tomto plovoucím kusu odpadu představuje násilí“. Jasně, bez drsoňský hlášky by to taky nebylo vono že, radši jdem dál. Booklet hloupě rozkládací, kolikrát se z něj ani nedovíš, odkud Číst více

Šest válů chaotického hardcore s prvky metalu z Baskicka. Nemám to k čemu přirovnat, protože žádnou takovou kapelu asi ani neznám, možná Converge nebo The Dillinger Escape Plan, ale to celkem vařím z vody a rozhodně nedosahuje kvality výše zmíněných kolegů. CD je luxusní mini digi pack s video bonusem navrch. Spousta změn, spousta vyhrávek, Číst více

Hardcore thrash punk kapely okolo sanfranciského zálivu to vždycky uměly parádně rozparádit. Ať už vzpomeneme na Scurvy Dogs, Deadfall nebo Strung Up. Jako poslední dílek skládaného puzzle mezi ně hladce zapadají i Second Opinion, další skvělá youthcrew banda, která mě osobně zaujala už na nabité kompilaci Bay Area Thrash číslo tři. Jestli jste s uvedenými Číst více

Tak jak jsem psal u recenze na Positive Strike, že tohle album by mě nalákalo už podle obalu, tady platí pravej opak. Už jen zjistit, co na tomhle CD vlastně je, byl celkem kumšt. Dokonce ani ze zadní strany, kde jsou napsaný „názvy“ válů, jsem nebyl zrovna moudrej (v přiloženém tracklistu vám usnadňuju orientaci). Eště Číst více

14. června, 2010

Tuším Kangrena nepatří mezi úplně ty nejznámější bandy z osmdesátých let, ale upřímně, která španělská banda patří? Za ty čtyři roky existence stihli vydat jeden singl a dvě kazety a můžete hádat vy digitální opice, co z toho se nachází na tomhle CD. Cca 80 minut ze dvou kazet, všechno rychlý, chaotický hardcore punk, někdy Číst více

14. června, 2010

Po debutu z roku 2006 druhé album této německé hardcore kapely. Disobey si prý berou inspiraci v NYHC, youth crew a thrashcore – upřímně řečeno, ten nujork zde má jednoznačnou převahu a těch ostatních prvků se dočkáte minimálně. Oldschool hardcore od Disobey má blízko spolkům typu Backfire!, On The Rise a podobně. Rychlé tempo se Číst více

CD mělo pohnutou historii, nahrané 2001, vydané 2006 a ke mě se dostalo 2010. No, ale kapela myslím furt hraje a na základě poslechu tuším, že hrála i dlouho před touhle nahrávkou. První, co mě napadne v souvislosti s hudbou, že ta hudba je „vyspělá“. Že to prostě není takový ten hurá splašený anarchopunk, nadšení Číst více

Rotten Brats z jihočeského Milevska. Dlouho jsem se přemlouval než jsem se pustil do psaní. Ne, že bych měl nějakej problém s produkcí RB, ale znáš ten pocit, když se ti něco líbí, ale to je asi všechno a chybí ti do recenze trochu delší věty rozvité? Prostě tady bych mohl skončit. Demo Rotten Brats Číst více

7. června, 2010

Peklo. Tohle vydrží málokdo. Kompletní diskografie jedný z nejbestiálnějších fastcore kapel v historii tohodle stylu. Když ti řeknu Hellnation v nejrychlejších pasážích, budeš na správný stopě. Padesátjedna válů, z nichž tak zhruba procento je delší než půl minuty. Mám to rád, hodně rád. Ale čeho je moc, toho je moc 🙂 Po deseti minutách (no Číst více

Nahrávka po desetiletí pokrytá prachem a nakonec vytažená jedním bláznem jménem Max z 625 Thrash. Absolutně neznámý jméno, který řádně zavířilo vodama grind core scény v roce, kdy spatřilo světlo světa. Brutální hrubej old school grind core alá Napalm Death / Terrorizer. I s tím typickým zvukem, vytažený bicí, valivá stěna kytar a odříkávanej rychlej Číst více