Mám rád, když se do produkce nějaké hardcore / punk kapely vetře nenásilnou formou humor a nevypadá to pak úplně hloupě ba naopak to tak trochu čekáte a fakt se u toho bavíte. Luxusním příkladem budiž tvorba slovenské thrash kapely Catastrofy. U jejich alba Zbojnícky tanec se nejenom dostatečně protřepete kebuli na ostrou a výbornou Číst více →
Po výborném „Slumworld“ od Restarts se Papagáj vytasil s re-edicí další nesmrtelné klasiky. Tentokrát ale sáhneme mnohem hlouběji do historie, konkrétně do roku 1983, kdy vyšlo debutové LP legendárním Chaos UK. A protože tuhle re-edici beru spíš právě jako takový zpětný pohled na výpověď jedné punkové generace, i tuhle „recenzi“ pojmu trochu netradičně, spíš jako Číst více →
Když jsem se dozvěděl o nový kapele na labelu Punkcore Records, prohlídl si jejich vzhled (klasický punkový modelky ála Casualties 😉 a ještě si přečetl, že tam zpívá náš starej známej Mike Virus, neváhal jsem a už jsem CD objednával přes Day After. Obal s válečným motivem a názvem jde ruku v ruce se stejnojmennou Číst více →
Jo, i já jsem tudle kapelu ze začátku bral jako „kapelu bejvalýho zpěváka The Virus“… Cheap Sex si ale hlasitě říkaj o to bejt konečně braný jako plnohodnotná kapela bez vedlejších přívlastků, který by měly zvyšovat jejich kredit. „Napsáno krví“ – tak zní název třetího alba, který má na obalu desatero přikázání a vyšlo 6.6.2006. Číst více →
Když mi ve schránce přistála sérka cédéček od tuzemského labelu Nice To Eat You Records popravdě řečeno při pohledu na obaly jsem se fakt leknul, že jsem se upsal ďáblu. Tuzemskou grind scénu samozřejmě sleduju, ale vybírám si už jenom staré známé protřelé ksichty jako jsou Needful Things atp. Produkci NTEY labelu zase tolik ve Číst více →
Českobrodský pankáči Climax hrajou od roku 2002, v klasický čtyřčlenný sestavě (zpěv, kytara, basa, bicí) a tohle je jejich první album. Nabízí celkem 13 skladeb rychlýho punku, kde nejdelší vál má 4 minuty a většina ostatních se pohybuje v rozmezí minuty a půl a dvou a půl, což je u chaospunku nebo pogopunku tak akorát. Číst více →
„Zločin bez trestu“ je nové CD z dílny hardcore punkové kapely Climax, které vzniklo po dvou zahraničních kompilacích „Innocent Victims of War“ a „Sitting on the Conner“. Climax svými texty jasně ukazují svůj názor na současnou politickou scénu, od vykořisťování lidí až po vyvražďování kvůli půdě atp. Ne všechny texty jsou pouze o všeobecných politických Číst více →
Další splitko český kapely s americkou. Žádný duchaplný úvody mě nenapadaj, takže rovnou k věci a to postupně v tom pořadí, v jakym se kapely prezentujou na CD: Lab Rats jsem znal jenom podle názvu a jednoho válu na kompilačce „Punx Unite: Leaders of Today“. Tam mě sice tolik nepřesvědčili, na jejich obranu je ale Číst více →
Rodí se furt fízlové při zatmění slunce? Máme ještě stavět Sochu svobody z plastických trhavin? Ještě pořád si mozky z celofánu kupují vzpouru? Ne tak docela, ikdyž … Pustit si tohle album bezprostředně po doposlechnutí splitka Adacta / Jonestown je jak pustit si Katapult po Sepultuře. Na druhou stranu tydle uvolněníčka přijdou občas dost vhod Číst více →
Hm tak copak nám tady pánové ze spolků Evidence Smrti a Brünner Todesmarsch jakože předvádějí? Čtyři vály jsou málo. Chceme víc! Tohle by sice mělo patřit až na konec, ale já si dovolím předčasně ejaku … vyjádřit se k debutní nahrávce pohrobků právě Evidence Smrti. Kapely, kterou nešlo nemít rád. Ať už osobitým a charakteristickým Číst více →
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte Více informací
Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.