Gamla Pengar, čtveřice ze švédského Göteborgu, vydala v poměrně krátkém časovém úseku své již třetí vinylové EP. Tentokrát se o jeho vydání postaral sympatický americký label Cricket Cemetery. Světle modrý vinyl ve svých drážkách ukrývá 3 písně, bazírující na výrazných melodiích a zpěvných refrénech. Ty jsou naroubovány na skvěle fungující mix garáž rocku s klasickým hardcore punkem. Číst více →
A pak že nerostou. Rostou! Sice ne jako houby po dešti, ale nemusí pršet, stačí když kape. Řeč je o tuzemské mini sludge / funeral / doom scéně a kapelách, které ji u nás prezentují. Samozřejmě je tady pár neúnavných propagátorů (Kubánec, Karel, Jožka, Mára, Horák, Sláva ..), ale ke kompletnímu výčtu by asi v Číst více →
Čtyřpísňové EP, které je produktem brazilsko-norské spolupráce, přináší poctivou porci záhrobního metalu, poháněného crust core s ponurou atmosférou. Písně jsou poháněny rytmikou ve středním tempu a rify, za které by se nemuseli stydět ani staří dobří Celtic Frost. Tomuto hudebnímu podkladu dominuje křičený záhrobní zpěv, dvakrát podaný v norštině a dvakrát v portugalštině. V tom Číst více →
Tak už i Klajmeks (mě todle stejně furt nejde z huby, prostě Klymaks) se dočkali své vinylové nahrávky. Po nějakejch 10 letech fungování, ale v ten správnej čas. Kapela konečně vyzrála. Těžko soudit jestli je to množstvím uplynutý vody v řekách (bylo hodně záplav) nebo změnou sestavy, to asi vědí jen oni sami. Dost možná Číst více →
13:00 Tak konečně po delší době crustová nahrávka z Prahy s dobrým zvukem. Ne že by bylo v Praze málo d-beat / crust kapel, ale holt ta kolísavost nahrávek to hrozně zabíjí. I když v případě Krüger … dá se mluvit o pražské kapele? Zasvěcení vědí. Šestisongovej sedmipalec, kterej vyšel v třísetkusovém nákladu vás nepřekvapí Číst více →
Po kobercovým náletu v podobě singlu raw punkových Noituus jsem čekal něco v podobném stylu, ale kolegové z Oulu Tuhkaus mi předvedli daleko jinačí jízdu. Crust core ve středním tempu, kterej by spíš pásnul někam do švédských luhů a hájů. Předpokládám, že zpěv má na starosti v Tuhkaus ta stejná osoba jako v Noituus. Alespoň Číst více →
Finskou palovou scénu v poslední době moc nesleduju. A tak jsem se docela těšil na obálku, kde měly být dva singly od dvou pro mě neznámých finských kapel (dle fotek, ale s věkově vyzrálými jedinci v sestavě), která měla po e-mailovém příslibu přistát v mojí schránce. První jdou na řeznický špalek Noituus. Nechtěl jsem jít Číst více →
PURE HATE FROM LAND OF 5 MONTHS OF WINTER Strana A patří moskvanům Fatum. Jestli si slyšel velkou desku, která vyšla na Gasmask Records a líbila se ti, tak věř že tady Fatum pokračujou přesně tam kde na desce skončili. Fatum tady maji dva vály z toho jedna je instrumentálka. Můžeš čekat brutální deathmetalpunk ohlodanej Číst více →
Vsadim se, že neuhádnete podle názvu co to je za kapelu a co produkuje za hluk? Ha ha, slabej fórek. Ty z vás, kdo uhádli napoprvé, že jde o švédskou kapelu a hraje crust, tak nic nevyhráváte. A kdo to neuhádl, tak by měl přestat číst dál. Další slabej fórek. Budu se radši věnovat Krigskontrast. Číst více →
Řecko-italská spolupráce. Sedmipalec na kterej jsem se hodně dopředu těšil, protože v Black Trinity hraje na kytaru Dimitris, kterej taky leští struny v další výborný řecký kapele Go Filth Go (Disclose worship). Black Trinity jsou ale z úplně jiného hudebního soudku. Dřevní primitivní hodně hrubej black metal. Bez příkras, vyhrávek nebo atmosférickejch vsuvek. Kytara, bicí, Číst více →
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte Více informací
Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.