Gamla Pengar, čtveřice ze švédského Göteborgu, vydala v poměrně krátkém časovém úseku své již třetí vinylové EP. Tentokrát se o jeho vydání postaral sympatický americký label Cricket Cemetery. Světle modrý vinyl ve svých drážkách ukrývá 3 písně, bazírující na výrazných melodiích a zpěvných refrénech. Ty jsou naroubovány na skvěle fungující mix garáž rocku s klasickým hardcore punkem. Číst více

22. srpna, 2012

A pak že nerostou. Rostou! Sice ne jako houby po dešti, ale nemusí pršet, stačí když kape. Řeč je o tuzemské mini sludge / funeral / doom scéně a kapelách, které ji u nás prezentují. Samozřejmě je tady pár neúnavných propagátorů (Kubánec, Karel, Jožka, Mára, Horák, Sláva ..), ale ke kompletnímu výčtu by asi v Číst více

21. srpna, 2012

Čtyřpísňové EP, které je produktem brazilsko-norské spolupráce, přináší poctivou porci záhrobního metalu, poháněného crust core s ponurou atmosférou. Písně jsou poháněny rytmikou ve středním tempu a rify, za které by se nemuseli stydět ani staří dobří Celtic Frost.  Tomuto hudebnímu podkladu dominuje křičený záhrobní zpěv, dvakrát podaný v norštině a dvakrát v portugalštině. V tom Číst více

Tak už i Klajmeks (mě todle stejně furt nejde z huby, prostě Klymaks) se dočkali své vinylové nahrávky. Po nějakejch 10 letech fungování, ale v ten správnej čas. Kapela konečně vyzrála. Těžko soudit jestli je to množstvím uplynutý vody v řekách (bylo hodně záplav) nebo změnou sestavy, to asi vědí jen oni sami. Dost možná Číst více

13:00 Tak konečně po delší době crustová nahrávka z Prahy s dobrým zvukem. Ne že by bylo v Praze málo d-beat / crust kapel, ale holt ta kolísavost nahrávek to hrozně zabíjí. I když v případě Krüger … dá se mluvit o pražské kapele? Zasvěcení vědí. Šestisongovej sedmipalec, kterej vyšel v třísetkusovém nákladu vás nepřekvapí Číst více

25. července, 2012

Po kobercovým náletu v podobě singlu raw punkových Noituus jsem čekal něco v podobném stylu, ale kolegové z Oulu Tuhkaus mi předvedli daleko jinačí jízdu. Crust core ve středním tempu, kterej by spíš pásnul někam do švédských luhů a hájů. Předpokládám, že zpěv má na starosti v Tuhkaus ta stejná osoba jako v Noituus. Alespoň Číst více

25. července, 2012

Finskou palovou scénu v poslední době moc nesleduju. A tak jsem se docela těšil na obálku, kde měly být dva singly od dvou pro mě neznámých finských kapel (dle fotek, ale s věkově vyzrálými jedinci v sestavě), která měla po e-mailovém příslibu přistát v mojí schránce. První jdou na řeznický špalek Noituus. Nechtěl jsem jít Číst více

17. července, 2012

PURE HATE FROM LAND OF 5 MONTHS OF WINTER Strana A patří moskvanům Fatum. Jestli si slyšel velkou desku, která vyšla na Gasmask Records a líbila se ti, tak věř že tady Fatum pokračujou přesně tam kde na desce skončili. Fatum tady maji dva vály z toho jedna je instrumentálka. Můžeš čekat brutální deathmetalpunk ohlodanej Číst více

25. června, 2012

Vsadim se, že neuhádnete podle názvu co to je za kapelu a co produkuje za hluk? Ha ha, slabej fórek. Ty z vás, kdo uhádli napoprvé, že jde o švédskou kapelu a hraje crust, tak nic nevyhráváte. A kdo to neuhádl, tak by měl přestat číst dál. Další slabej fórek. Budu se radši věnovat Krigskontrast. Číst více

Řecko-italská spolupráce. Sedmipalec na kterej jsem se hodně dopředu těšil, protože v Black Trinity hraje na kytaru Dimitris, kterej taky leští struny v další výborný řecký kapele Go Filth Go (Disclose worship). Black Trinity jsou ale z úplně jiného hudebního soudku. Dřevní primitivní hodně hrubej black metal. Bez příkras, vyhrávek nebo atmosférickejch vsuvek. Kytara, bicí, Číst více