25. února, 2010

Neni nad to, když se k vám prakticky náhodně dostane nahrávka nějaký (pro vás) neznámý kapely, a totálně vás rozštípe. Tohle bych pustil někomu, kdo ještě pořád nepochopil, co se někomu může líbit na skandinávskym hc punku. Byť texty ve finštině můžou být matoucí, Herätys pocházej ze švédských měst Malmö a Uppsala, vzdálených od sebe Číst více

Je těžký psát recenzi na kapely, který žerete. Hellshock jsou toho příkladem. Tuhle portlandskou smečku prostě hltám. Nikdy nemám dost. Dokázal bych poslouchat jejich kompletní tvorbu celej den v kuse dokolečka. Stejně jako bych dokázal čumět na všechny díly Star Wars nebo kompletního Pána Prstenů… ehm ehm. Podzimní koncert na 007 byl jako bonus, třešnička Číst více

18. února, 2010

Po fůře průtahů a změn je tady první deska nové kodaňské krve hardcore punku. Z původně plánovaného 7″ je nakonec 12″ a release date místo podzimu 2008, podzim 2009 :). Nejsem si jist, zda to je tak docela „nová krev“, neboť zpěvák Salomon má za sebou hraní v Arrigt Antraek a bubeník Jasper zas ve Číst více

15. února, 2010

Další výlet do crustové historie, i když tentokrát ne tak vzdálené jako v případě Skaven. Axiom = Portland. Spousta z váš už jistě tuší odkud vítr vane. Hrubej crust core kolovrátek se silným politickým poselstvím, což se v té době ještě nosilo…  Na tomhle vinylu je dokonce jedna celá drážka vyhrazená mluvenému slovu, kde Mike Číst více

Ok, přiznám se bez mučení. Dneska je 7.10.2009 a tuhle desku jsem si od Lukáše (Doomentia Records) koupil na letošním OEF … a … a poslouchám jí teď úplně poprvý. Někoho to překvapí, u mě je to standard hehe. Nevím proč poslech desek, na který se těším, odkládám. Má to někdo stejně? Tohle je poklad Číst více

Melodickej rychlejší hardcore… a tady jsem mohl skončit, protože přesně do týhle škatulky Strike Anywhere zapadaj… ale každý jejich album je svým způsobem jedinečný. Od syrovýho „Change Is a Sound“ přes vyklidněný „Exit English“, předposlední vyhraný „Dead FM“ až po novinku „Iron front“ (jasný plus nějaký sedmipalce, kompilace, živáky atd), která vyšla před pár týdny Číst více

29. ledna, 2010

Na tuhle desku jsem byl hodně zvědavý, dostal jsem se k tomu tak, že jsem nejprve viděl obal, který jez dílny Doomsday Graphics, který měli na svém myspace profilu a u toho pro koho, že to je. Nikde na netu jsem o této kapele nenašel zmínku, krom nabídek z dister, které tuhle squadru označovali za Číst více

  „Je to naozaj pestrá doska“ říká Adrik, když mi posílá tenhle vinyl. Tak hudebně to zas taková pestrost není, pořád se jedná defacto o různý podoby hrubýho punku, nicméně kapelově jo. Je třeba hned z úvodu vyzdvihnout fakt, že na téhle první slovenské LP kompilaci vůbec (!!!) bylo záměrem ukázat i řadu méně známých Číst více

11. srpna, 2009

  „Our World“ je debutové album kapely ze švédského Linköpingu, která vsadila na osvědčený punkový název. Hudebně můžete čekat garážovej hardcore punk, a to slovo „garážovej“ bych podtrhl především. Tohle totiž nemá zdaleka tak temnou a afektovanou náladu, jak by se od švédský hc punkový kapely dalo čekat, tohle se svou atmosférou blíží spíš některejm Číst více