Toxic Holocaust

Pověz nám, jak to celý vlastně začalo.

Toxic Holocaust vznikly v roce 1999 jako kompletní kapela kámošů ze střední školy. Ale to šlo brzo do háje kvůli osobním i hudebním neshodám. Od začátku roku 2000 fungoval Toxic Holocaust jako sólový projekt, kdy jsem skládal, nahrával i hrál všecko sám. Tak vlastně vzniklo "Cricital Mass", který zaujalo kalifornský vydavatelství Nuclear War Now Records a ti jej vydali na vinylu. Po několika DIY šňůrách po celém světě a dalším albu na Nuclear War Now Records jsem přešel k Relapse. Přidal se basák a bubeník z kanadský kapely Rammer a vzniklo zatím poslední album "An Overdose of Death".

Jak došlo k tomu, že ses rozhodl rozjekt projekt, kde budeš dělat všechno sám? Tenhle jev jsme vídali spíš u black metalu.

Vlastně to byla nutnost. Vyrůstal jsem na venkově a neznal jsem zrovna hodně lidí, se kterejma by šlo založit kapelu. Pochopil jsem, že jestli to budu chtít udělat, budu to muset udělat sám. Máš pravdu, že je to spíš rarita v žánru jako je thrash metal, ale šlo to celkem dobře.

Kdybys vás měl někomu popsat, co bys řekl?

Jednoduše bych řekl thrash punk, kombinující různé další hudební styly a hodně vlivu  Hellhammer.

Které kapely tedy nejvíc ovlivnily sound Toxic Holocaust? Řekl bych, že jsi velkej fanda Nifelheim.

Venom, Bathory, raný Sodom, Beherit, atd. Jsem fanouškem Nifelheim, ale neřekl bych, že právě oni ovlivnili zvuk Toxic.

Vaše nové album "An Overdose of Death" je venku. Pověz nám o něm něco.

Je to třetí album. Jsou na něm songy, který bych nazval nějak jako "nuclear speed metal". Nahrávání probíhalo v pohodě a líbí se mi, jak celkovej zvuk zní syrově a intenzivně.

Vyber z něj jeden vál a trochu ho rozeber.

Asi bych vypíchnul "Nuke the Cross". Hodně lidí, který si přečtou ten název, si hned myslí, že je to nějaká oslava satanismu. Ve skutečnosti je ale o ukončení víry, je lepší si přečíst ten text. Nejsem zrovna fanda náboženství nebo satanismu, radši si dělám věci po svym a věřím tomu čemu věřím.

Jaké je být součástí takového vydavatelství jako je Relapse? A jak došlo k dohodě zrovna s nima?

Relapse se ke mě choval fakt hezky. Nechali mě mít uměleckou kontrolu nad mojí muzikou i nad artworkem. Jinak bych nic nepodepsal. Další dobrá věc je na nich to, že mají rozsáhlou distribuci, ale přesto mají cítění jako malé labely.

Máte už nějaké plány na další album?

Jo už máme pár novejch věcí, který jsou připravený pro nahrání.

Neustále jste někde na turné, jaké je nejzajímavější místo, kde jste dosud byli?

Asi řeknu Japonsko, tam je to úplně jiný než kdekoliv jinde. Úplně jiná kultura, to nikde není.

Jaké jsou vaše plány pro zbytek roku 2009?

Máme už naplánovaný turné společně se Satyricon a potom s Black Dahlia Murder, pak nás čeká v  prosinci Evropa, takže toho cestování bude opravdu hodně.

Jaká je jedna špatná a dobrá věc na tom, hrát v kapele?

Dobrý jsou všechny ty holky, který potkáváme a rozhovory, který děláme. Ta špatná je,  že to nepřinese žádný peníze, ale baví mě to co dělám.

Nedávno vyšel release i tvé další kapele Tiger Junkies. Řekni nám o tom něco víc.

Je to přímočarej metal punk, ovlivněnej kapelama jako Discharge, GBH, English Dogs atd. Hodně skladeb je o sexu a chlastání.

Jaký je tvůj názor na tu novou vlnu mladých thrash metal kapel, které se neustále objevují?

Já myslim, že je to dobrý, že tenhle styl muziky zase začíná upínat pozornost. Je mnohem lepší pozorovat, že tahle muzika má teď víc respektu než nějakej nu metal a podobně.

Chceš ještě něco dodat na závěr?

Snad se potkáme někde na cestách, když budem někde hrát, přijďte se podívat!