Warvictims

Takže, první klasická otázka: datum vzniku, členové, diskografie, historie … zkrátka všechno od počátků po současnost…

Sylen: Začali jsme někdy v roce 2006, předtím než jsme dali Warvictims dohromady, jsme ale já i Jocke hráli už v několika dalších kapelách. Začínali jsem pouze ve dvou, já nahrával všechny kytary a Jocke řval. Ani jeden z nás neumí hrát na bicí, takže na prvním sedmipalci (Krigsoffer) nám pomohl nahrát bicí Arre (Human Waste). První dva roky jsme vystupovali pod přezdívkama Challe a Fisen (vysvětlení bude v dalších otázkách – pozn. Periferia.cz). V tý době se k nám přidal Per aka Fetebob (Giftgasattack, Martyrdöd), tímhle oživením a doplněním jsme mohli přemejšlet už dost slušně dopředu. První nahrávka, na který se podílel už i Per, byly songy pro split 12 s Flyblown, a abych se přiznal, je to jedna z mejch nejoblíbenějších nahrávek doteď. Pro kompletní diskografii mrkněte na náš myspace, je to rychlejší než to sem vypisovat. Hehe. Takže to je v rychlosti naše historie. V podstatě pořád máme rozpracovaný další a další songy, nekonečnej proces. Jo ještě něco … na posledních nahrávkách nám bicí nahrával Klas (Dödsdömd, Mardröm).

Co vás inspirovalo začít s Warvictims? Jaký jsou vaše oblíbený kapely / vzory?

Sylen: Jsem fakt blázen do tradičního d-beat käng stylu z let 90., kapely jako Disfear, State Of Fear, Dischange, Extreme Noise Terror atd. Prostě v tý době, když jsme začali, se mi zdálo, že tady chyběj kapely, který hrajou ten jednoduchej käng / crust styl. Moje oblíbený současný kapely jsou Warcry, Pisschrist, Consume, Skitkids a Meanwhile.

Hm tak jak vidím vaši historii a vaše první krůčky, kapela vznikla v tom samém duchu jako Skitliv! zin, že jo? Jenom tak, pro srandu, dělat si prdel z příliš seriózní d-beat scény, je to tak? Nebo jsem idiot … 🙂

Sylen: Jo Warvictims vznikli prostřednictvím našeho zinu Skitliv! Prostě jsme stvořili dvě fiktivní postavy, který rádi chlastaj, berou drogy a poslouchaj rawpunk. A pořád jsme v zinu mluvili a psali o naší drsné kapele Warvictims, no a lidi se začali ptát … že nás nikde neviděli a neslyšeli. V tom momentě jsme se rozhodli nahrát 4-5 songů a udělali jsme CD-R demo. Ale zatímco Skitliv! byl od začátku do konce jeden velkej fór, stejně tak první nahrávka Warvictims byla ze začátku jenom zábava, tak postupem času jsme se stávali víc a víc seriozními a  dneska nás vidím jakou „opravdovou“ kapelu, i když  …  zatím jsme ještě naživo nikdy nehráli, ale doufáme, že letos se to povede. Koneckonců plánujeme to.

Právě jste nahráli 27 songů (otázka byla poslaná v záři / říjnu – pozn. Periferia.cz). Máte ještě pár plánů pro konec r. 2009, můžete nám prozradit víc? Sedmipalec a velká deska – o tom víme, ptám se speciálně na plánované splity … Můžete něco říct o kapelách pro tyhle splity? Mám teď na mysli Till Death, Sistemas de Aniquilacion nebo Deconformed.

Sylen: 27 rawpunk songů v jednom tejdnu. Kurva, nikdy víc. Byl jsem ztahanej a nemocnej po dvou dnech nahrávání. Dvanáctipalec (Domedagen) vyšel na Crucificados koncem roku 2009, CD verze vyšla teď někdy na Crimes Against Humanity. Samostanej sedmipalec by měl vyjít do dvou měsíců. Dva ze zmiňovaných tří splitů jsou už taky venku. Pouze split EP s Deconformed ještě není venku. Nevim co přesně říct o kapelách ze splitů, prostě se to tak nějak přihodilo díky mailům a komunikaci přes myspace … jedna věc pojí druhou, atd. Ve zkratce to asi bylo něco jako – všichni máme rádi d-beat rawpunk. Ale rozhodně jde o skvělý kapely, nenechte si je ujít.

Vydali jste spoustu nahrávek, to máte tolik volnýho času? Makáte? Nebo jste punks na plnej úvazek? Vim, že ve stylu, kterej hrajete … není nic moc co objevovat … ale přece jenom … prozraďte nám vaše tajemství? Nebo kurva jak? 🙂

Sylen: Právě teď makám na plnej úvazek, takže tak nějak moc nestihám a nemám moc volnýho času. Všechen svůj volnej čas utápim v hudbě a to v různých formách a stylech. Kapely, label a grafika. Kdybych ti prozradil naše tajemství, tak už by to nebylo tajemstvní ne? :)) Poslouchám doma spoustu muziky a určitě ne jenom punk. Jsem ovlivněnej vším co kde slyším nebo zrovna poslouchám, např. Disclose, Kent, Black Sabbath, Nifelheim, Johny Cash nebo Neurosis.

Proč jste nepřijeli na Play Fast Or Don´t 2008? Spousta lidí se na vás těšila…

Sylen: Zrušili jsme celý tour, protože Jocke cítil, že to nezvládne. Volal nám z práce, že je nemocnej a že sotva stíhá normální život, bylo to pro něj těžký období. Všichni máme svoje starosti a problémy. Kdo řekl, že je život jednoduchej?

Můžete nám doporučit nějaký nový neznámý nebo nedoceněný kapely ze Švédska?

Sylen: Měli by jste určitě mrknout na Herätys, Sancturay in blasphemy, Nödsklakt a Haveri. Mám pocit, že třeba Anatomi 71 jsou totálně nedoceněná kapela, o který se moc nemluví. Mám rád jejich styl hraní.

Co říkáš na Loudpipes? Tady u nás celkem neznámá kapela, ale podle mě je to jedna z nejlepších švédskejch kapel minulosti. Předpokládám, že je máš rád, protože jste jim vydali jejich první a jediné album, ale jestli nám můžeš říct něco víc?

Sylen: Když jsem poprvý slyšel Loudpipes, bylo to jak rána do hlavy. Bylo to na nějaké párty, byl jsem nalitej a Jens (týpek, kterej mi Loudpipes pustil) pustil „You got that right punk!“. Totálně jsme ten byt zmasakrovali. Pozdějc jsme tenhle song nahráli s Human Waste. Loudpipes jsou takovou směskou rawpunk, rocku a „we don´t give a fuck attitude“.  Byl jsem jak zkoprnělej, když jsem dostal e-mail, jestli by jsme chtěli vydat jejich album na vinylu. Fakt to můžu těm, který to neznaj, jenom doporučit.

Máte rádi radši fotbal nebo hokej? Oblíbenej tým…

Sylen: Nejsem moc velkej sportovní fanda, ale rád koukám na Olympiádu, když hrajou Švédi. Jo a fandil jsem třeba Senegalu na MS 2002, kde tenhle tým došel až do čtvrtfinále, i když jim nikdo nevěřil. Mám radši hokej než fotbal. Když jsem byl malej, rád jsem koukal na NBA nebo box (Mike Tyson, George Scott a Evander Holyfield). Ale myslim, že to bylo jenom kvůli tomu, že miluju Rockyho, hehe.

Další hodně zajímavá věc … tvoje (Sylen) hip hop projekty. Můžeš to nějak přiblížit? Mám taky rád hip hop a jsem pokaždý překvapenej a hodně rád, když najdu v hc punk scéně spřízněnou duši :))). Je to … zkrátka neobvyklý v hc/punku … takže do toho 🙂

Sylen: Nektěrý punks jsou podrážděný jenom představou, že by mohli poslouchat nebo mít rádi hip hop – předsudky…  Dostávám spoustu otázek, jak kurva můžu sám sebe nazývat punkáčem, když poslouchám a dělám hip hop. Omezenci jsou všude, ale nikdy jsem to nečekal od hc/punk scény, která by měla být ve své podstatě otevřena a přístupná všem stylům. Fakt je mi jedno, že mě někdo nemá rád a nejsem pro něj „pravej“ pankáč jenom proto, že čas od času poslouchám Mobb Deep, Dead Prez, Ol´Dirty Bastard, Busta Rhymes nebo Pst Q. Měli bychom být spojení a bojovat proti skutečnému zlu.

Vaše nejoblíbenější album posledních měsíců (nebo nejhorší) … který vás inspirovalo nebo zklamalo?

Sylen: Jedno album by tady bylo – Ossler – Ett brus. Minulej rok jsem taky poslouchal spoustu starýho dobrýho hard rocku. Moc kapel teď nový alba nevydává, takže spíš sjíždím věci z minulosti. Všechny současný kapely chtěj hrát a znít jak kapely z historie, tak proč si spíš neposlechnout originál, ne?

V jakých kapelách mimo Warvictims hrajete? Speciálně pro Skitsylena, tak kolik chlape? Minulost a budoucnost…

Sylen: Příliš mnoho, haha. V současnosti jsem v Totalt Jävla Mörker (metal/punk), Staten & Kapitalet (hip hop), Warvictims (d-beat/rawpunk) a můj sólo projekt Sekten (sludge/doom). Starý hříchy jsou Dödsdömd, Ambulance, Uncle Charles, Human Waste, bla bla …

Links:
www.myspace.com/totaltjavlamorker
www.myspace.com/statenochkapitalet
www.myspace.com/warvictims

Mrkněte na tyhle linky, kde najdete další odkazy na ostatní zmiňované kapely.

Znáte nějaký český nebo slovenský kapely?

Sylen: Roxor ze Slovenska je kurva dobrá kapela! Právě jsem poslouchal tvoji kapelu Fear Of Extinction, zní to dobře. Těším se na studio nahrávku, i když si myslím, že ta živá nahrávka na profilu je fakt dobrá. No a mimo to jsem v d-beat/ crust stylu moc kapel z Česko/Slovenska neslyšel. Dej mi nějaké tipy …

No myslím, že to je všechno, takže tady je místo pro vás. Plány, budoucnost, koncerty (v Čechách?) 🙂 A díky za tvůj (váš) čas…

Sylen: Chystáme vypustit ven split 12“ s Uncurbed na D-Takt&Rapunk Records. Makáme na novejch válech pro miniLP a až to vyjde, mluvili jsme o 3-4 denním tour po Švédsku. A pokud vyjde tohle, chtěli by jsme vyrazit na 1-2 týdenní tour po Evropě. Ale uvidíme, mluvili jsme o tom zatím předběžně. Já osobně vyrážím přístí týden do Finska s Totalt Jävla Mörker. A chystáme taky LP se Staten & Kapitalet.  Mrkněte na Warvictims nebo D-Takt&Rapunk rec. myspace stránky pro víc informací. Díky za váš zájem a sorry za to zpoždění !