Basák IRON REAGAN nařčen ze sexuálního násilí, v kapele už nehraje

Basák Robert Skotis aktuálně přestal působit v thrash / crossoverových Iron Reagan, důvodem je obvinění ze sexuálního obtěžování / násilí, vznesené proti jeho osobě prostřednictvím Twitteru.

Celou kauzu paradoxně spustilo oznámení o otevření nové pobočky Hot For Pizza richmondské restaurace Cobra Cabana, jejímž je (nyní už tedy “byl”) Rob Skotis obchodním partnerem, resp. jedním ze čtyř spoluvlastníků. Na tuto událost reagoval twittterový účet Shit Bosses of Richmond / RVA Restaurants” (jehož cílem má podle popisku být “odhalování hrubého chování šéfů restaurací v Richmondu” při zachování anonymity autorů oznámení), který v reakci na to označil Roberta za sexuálního násilníka a zveřejnil informaci, že Rob během turné napadl dívku ve Philadelphii. Ta se s celou událostí snažila vyjít ven a když se o tom mezi lidmi začlo mluvit, členové kapely jí údajně měli začít zastrašovat. Jenže k dívce se s podobnou zkušeností začly následně přidávat další. Skotis se pro jistotu měl začít dotazovat na právníka a celou záležitost argumentovat tím, že když se na turné napije, prostě u holek využívá výhod toho, že maj kapelu rády. Dále bylo v nařčení naznačeno, že Rob využívá výhod i svého apartmánu nad barem Cobra Cabana (v němž zároveň pracoval), kde nabízí azyl opilým návštěvnicím restaurace. Mezi lidmi v tamní hardcore komunitě i motajícím se kolem restaurace je to prý takové veřejné tajemství a k celé záležitosti prostě mlčí. Účet v závěru vyzývá k prolomení tohoto mlčení.

V noci z úterý na středu se k obvinění vyjádřili i Iron Reagan na svém facebooku, kde sdělili, že Rob už nadále není aktivním členem kapely, že predátorské chování neberou na lehkou váhu a rozhodně nehodlají být spojováni s někým, o kom cítí, že může být pro kohokoliv nějakou hrozbou či nebezpečím.

Veškerou spolupráci s Robem následně ukončili i Cobra Cabana. „Cobru jsme vždy považovali za bezpečné útočiště a chceme být i nadále bezpečným místem pro všechny. Vyslechli jsme obvinění, obětem věříme a rozhodnutím bylo okamžitě ukončit spolupráci.“, napsali ve svém prohlášení, kde je kromě informací o ukončení jeho zaměstnaneckého i spolumajitelského poměru rovněž uvedeno, že Skotis už nebude dále obývat ani svůj byt nad restaurací.

Je třeba zároveň dodat, že Rob Skotis veškerá obvinění a nařčení rezolutně odmítá. „Co mohu s absolutní jistotou říci je, že žádná část toho tvrzení není pravdivá. Důrazně nabádám všechny, aby důsledně zvážili zdroj (anonymní, bez konkrétní fotografie i jména autora textu) těchto výmyslů a neukvapovali se v mém soudu.“

Iron Reagan, v jejichž sestavě dále působí např. členové Municipal Waste, Cannabis Corpse či bývalí členové Darkest Hour, vznikli v roce 2012. Rob Skotis se k nim připojil v roce 2013 a nahrál s nimi alba “The Tyranny of Will” (2014) a “Crossover Ministry” (2017).

Vložil: Buky
16.01.2020