Čtyři křížky na krku aneb neskutečných 40 let uplynulo od vydání debutového EP legendárních THE VARUKERS. Při této příležitosti se tahle bez pochyby legendární nahrávka z roku 1981 dočkává výroční re-edice u Crisis records. Vinyly jsou různé barvy, protože byl namísto nového použit jakýkoliv inkoust zbylý z předchozích zakázek, takže trochu takové kolo štěstí. Aktualizovaný obal má na svědomí Paul Davies.

Úterý, 21. září, 2021

Americká melodic hardcore kapela BE WELL, v jejíž sestavě působí členové Battery, Darkest Hour, Bane, Only Crime či Fairweather (více tady), se po novém roce chystá na společné evropské turné po boku Comeback Kid, Devil In Me a Scowl. A nepřijedou s prázdnou, začátkem roku jim má totiž v kooperaci Revelation a End Hits Records vyjít nová deska. Krátkou upoutávku najdete tady. Zatím není jisté, zda už budou mít svoje druhé album s sebou, dozajista z něj ale zahrají pár skladeb i během pražského koncertu 3. února, což bude předposlední zastávka na celém tour.

Úterý, 21. září, 2021

Na Scream Records vyjdou dvě LP polské post punk kapely WIEŻE FABRYK. Půjde o reedici alba “Dym” a novou desku “20”. Poslech některých nahrávek na bandcampu. V poslední době populární styl.

Úterý, 21. září, 2021

Polská odpověď na Amebix či Axegrinder to jsou SORROW. I když možná spíš tuhle kapelu můžeme popsat jako následovatelé Filth Of Mankind. Každopádně jejich podání stenchcore stojí opravdu za to. Bandcamp tady.

V pátek vychází pod křídly Grimace Records mezinárodní punková kompilace Myanmar Resistance, která je benefiční pro Food Not Bombs v Barmě. “Punkeři z FNB – Myanmar se starají o lidi bez domova, dodávají knihy do škol a krmí nejchudší z chudých, zatímco po nich autority střílí na ulicích.”, dodává Sophie Rousmaniere stojící za touto kompilačkou. “Zatímco vláda nečinně přihlíží a nechává covid-19 decimovat místní obyvatelstvo, punkeři jsou reálně v ulicích a potřebují podporu mezinárodního společenství.” Účastnit se bude 42 kapel, mezi nimiž budou např. The Restarts, MDC, Dwarves, Svetlanas, The Rebel Riot, Chaos Of Society, All Gonna Die, Unwanted Noise, Desviado, Hellfury, System Error nebo Complete Control. Zakoupit půjde digitálně, trailer a další info tady.

Alerta Antifascista chystá pro rok 2022 rovnou dvě nová alba švédských ADRESTIA. Obě byly nahrané současně ve spolupráci kapely s Ulfem Blombergem v Hoborec studiu, mix pak obstaral Henrik Udd. Narozdíl od zvuku se obě desky budou lišit svým námětem, zatímco “III: The Betrayal” bude reflektovat skutečnost, kdy světové mocnosti zradily obyvatele Rojavy a v podstatě daly Islámskému státu zelenou k útokům v této oblasti a etnickým čistkám, následné “IV: The Mark Of Cain” bude zaměřené spíš na osobní problémy. Podobně jako v případě předchozích nahrávek, i zde kapela chystá použití nástrojů či hudebních prvků, které nejsou v crust punku úplně běžné. V roli hostů se na vzniku spolupodíleli Tomas Jonsson (Anti Cimex, Wolfpack, Shitlickers), Mattias Frödén (Gränslandet, Maleo, Nattramn, Myteri) and Inga Radziviloviča.

Pondělí, 20. září, 2021

PRIVATE HELL. Ten název poměrně věrně vystihuje to co se odehrává když do toho hrábnou. Tahle parta z Richmondu vznikla počátkem letošního roku a stojí za ní členové Ghouli, Fried Egg a Sweeties. Dohromady je spojila láska k japonskému hardcore, hc/punku a thrash metalu – výsledkem tohoto mixu je připravovaný demáč, z něhož je na internetech venku první ochutnávka v podobě songu “M.M.M.”. Solidní masáž! Na kazetách demo vychází u Bat Magick Records, labelu Francise Kana z Devil Master / Integrity.

Před dvěma lety založení ZERO AGAIN z anglického Bristolu, složení ze členů Warwound, Burnside, Flux Of Pink Indians, Grand Collapse, Regret či Bring To Ruin (představovačka tady), oznámili chystaný split sedmipalec s ÄTTESTOR z Brightonu. V jejich sestavě lze pro změnu vystopovat členy Teef, Watchcries, Brutal Regime, The Barracks a System Defector a jejich předchozí nahrávky najdete na bandcampu. Splitko vyjde v kooperaci TNS (UK), Dead Invoice Records (UK), DIY Kolo Records (Polsko) a Carabrecol (Španělsko).

Pátek, 17. září, 2021

THE HAVOCWith a Vengeance (z avizovaného nového alba těchto kalifornských punx, vyjde na Voltage Records), CATASTROFYTaký je život (titulní skladba z chystaného třetího alba, které těmto thrasherům ze Slovenska vyjde v prosinci a bude obsahovat 8 nových songů  + čtyři ze splitu s Exorcizphobia a Kaar v případě CD verze), GENERACION SUICIDANacidos (z letošní desky “Regeneracion”, info tady), ACID BLOODTombstone World (z eponymního debutního alba této punk kapely ze Švédska), THE DEATH SETFall Down (z nového alba “Hot to Tune a Parrot”), THE MUSLIMSIDGAF (tentokrát lyric video z chystané desky “Fuck These Fuckin Fascists”, vyjde 24. září na Epitaphu), NOTHINGLa La Means I Love You (z chystané “The Great Dismal B-Sides” tohoto dekadentního shoegazu, jenž se představí živě 30. března v pražském Underdogs).

Pátek, 17. září, 2021

Na To Live A Lie Records vyšlo cca před týdnem parádní power violence / fastcore splitko. Dvojitá porce hrubého nářezu z USA. ACxDC / PIG VOMIT. Poslech celého sedmipalce tady.