A po smršti několika titulů (Human Gas atd.) se FOAD Records opět hlásí s novými a novými plány. Včera večer vypustili teaser na další plánovaný titul, kterým bude TYFOON“Criminal Death – Discography 1987/1992” LP. Belgický hrubý thrash z konce 80. let. Dvě dema, obsáhlý booklet ve formátu fanzinu atd. atd. Vychází koncem letošnío roku. Teaser zde.

Úterý, 27. října, 2020

Americká doom metal kapela GREEN DRUID vydává u Earache Records novou desku s názvem “At The Maw Of Ruin”. Jedenáctiminutový song “The Forest Dark” k poslechu tady. Vychází na LP / CD atd. přesně 4. 12. 2020.

L.A. hardcore kapela WORLD BE FREE, jejíž sestavu tvoří členové Terror, Strife, Chain Of Strenght, Envy či Judge, chystá vydat nové EP s názvem “One Time For Unity”. O prvním singlu “Acceptance” jsme psali tady, nyní pánové se spuštěním předobjednávek předhazují i nový klip “Down & Beyond”, který najdete zde. Vyjde 13. listopadu u Revelation Records jako dvanáctipalec a obsahovat bude celkem pět skladeb.

Úterý, 27. října, 2020

Ve zprávě o nové knize Iana Glaspera jsme se krátce otřeli o jeho novou kapelu ZERO AGAIN z Bristolu. Kromě něho v sestavě působí členové Grand Collapse, Regret či Bring To Ruin a dohromady plodí zuřivý a agresivní punk / hardcore s nasranými texty. Na cestě je debutový sedmipalec “Out of the Crooked Timber of Humanity”, z něhož si na bandcampu můžete poslechnout skladbu “Hope You´re Proud?”. Artwork má na svědomí Olga J´13 Kisielewitz, jejíž práce můžete znát z nahrávek Agnosy, Ancient Emblem, Deahtreat, Guantanamo Party Program, Hexis, Misantropic, No White Rage, Orphanage Named Earth, Strafplanet, The Arson Project a mnoha dalších.

Jedna z několika připravovaných desek u Dead Heroes labelu je venku. Jedná se o ENDLESS SWARM / FARŠAS split 7″ EP – výborný skotský power violence / grind na splitu s grindcore šílencema z Litvy. Poslechnout a objednávat můžete tady.

Pondělí, 26. října, 2020

Se zpožděním, ale přece je venku boxset DOOM – “Pretentious Arseholes” obsahující 5 sedmipalců, flexi, vyšívanou nášivku atd. Tahle paráda vyšla u Agipunk a již brzy bude v Čechách k dostání u Phobia Records a Insane Society Records.

U Relapse Records se dočkalo re-edice kultovní debutové album “Detestation” (1984) legendárních japonských GISM. Nová verze se dočkala remasterovaného zvuku a navíc třech bonusových skladeb “Shoot to Kill”, “原水禁” a “Choke” z kompilací. Digitální verze je k dispozici už nyní (zde), na vinylech, kazetách a CDs má vyjít v prosinci, přičemž spuštění předobjednávek téhle nesmrtelné klasiky před několika hodinami způsobilo takřka kolaps webu relapse.com. Zajímavostí je, že se bude jednat o vůbec první oficiální LP release téhle party, založené v Tokiu v roce 1981, v Severní Americe.

Pondělí, 26. října, 2020

Hardcore kapela RETALIATE z kalifornského Oxnardu chystá ještě před koncem roku vydat nové album “IV”, symbolicky značící jeho pořadové číslo v diskografii kapely. Jako hosté se na něm objeví Dave Peters (Throwdown), Anthony Herrera (Take Offense) a Dan Weinraub (Downpresser), kteří tomu dodají patřičnou šťávu svými brutálními vokály. První 42-sekundovou vypalovačku “Disgrace” si můžete už dnes poslechnout skrz bandcamp. Album následuje předchozímu “Thorns Without a Rose” z roku 2011 a vyjde 4. prosince u Indecision Records. Doplňme, že v sestavě působí členové In Control a The Warriors.

Pátek, 23. října, 2020

Svůj debutový singl “Condemned” vypustila nová německá kapela GVILLOTINE, ve formě videoklipu jej najdete na youtube. V něm vás tohle trio z Brém přesvědčí, že i bez basy se dá zvládnout solidní halekačka namixovaná z metalického hardcore, grindcoru a death metalu. Ostatně pánové již mají nějakou tu zkušenost ze svých předchozích kapel jako Unrest (grindcore), No Sun Rises (black metal) a Last Leaf (hardcore). Singl si nahráli sami, výsledný mix a mastering proběhl v Sunsetter Recording studiu. Temný artwork pochází z dílny Wilfreda Sättyho, brémského ilustrátora, který byl znám právě pro své černobílé koláže a díla. Logo kapely pak navrhl bubeník Arne.