Pondělí, 6. prosince, 2021

Americký label Desolate Records mimo již avizované nové desky švédských DISSEKERAD (ve spolupráci s Phobia Records) chystá na prosinec další dva tituly. Jsou to nový sedmipalec hlučných FRAGMENT s názvem „Mind Convulsion“ a debutní album texaské hardcore / punk kapely GUERRA FINAL„s/t“. Ukázky tady.

Pondělí, 6. prosince, 2021

Co viselo ve vzduchu bylo nyní potvrzeno oficiální cestou, a totiž, že bratislavský ROZPOR bude vydávat nové album. Jmenovat se bude „Hrubá sila“ a digitálně zdarma bude vypuštěno na konci ledna. Těšit se můžeme na 12 nových skladeb, vč. dříve zveřejněné trojice „Milujeme vulgarizmy“, „Neďaleko od raja“ a „Dobrá správa“. Album už je prakticky dohrané, nyní se ještě budou dotáčet party pozvaných hostů – ženského pěveckého tria, klavíru a rapu. Datra s dvorním grafikem kapely Mikšem přitom stále průběžně pracují na artworku. Několik týdnů po digitální verzi vyjde album i na vinylu, CD verze se nechystá.

Švédská parta GENERAL SURGERY vypustila do světa nové EP „A Legendary Death“, najdete jej na bandcampu. Obsahem jsou čtyři skladby, z toho dvě vlastní a dva covery (Nihilist Dead Infection). Nahrávka je nostalgickým ohlédnutím do minulosti k uctění památky těch, kteří nedávno odešli. EP je ke stažení zdarma, ale kapela žádá o zaslání dobrovolného příspěvku nadacím na boj s rakovinou (Cancerfonden, Cancer Research Institute) a Doktorům bez hranic. Na fyzickém vydání se zatím nepracuje.

Klasický oi/punk není v našich končinách příliš zakořeněný, avšak mladá krev v podobě košické kapely TVOi! POSTOi! má šanci tento stav částečně změnit. Skupina fungující od roku 2018 v klasické tříčlenné sestavě se svým obdivem ke klasickému old school oi/punku nijak netají. Skupinu postavenou kolem bratrů Ďuriho (kytara, zpěv) a Paliho (bicí) doplňuje Dano na basu. I přes náročné období v posledních dvou letech, kdy jsou možnosti koncertů značně omezené, se kapela brzy dostala do širšího povědomí. Na jednom koncertním pódiu vystoupili třeba s kapelami jako Šanov 1 nebo The Fialky. Kde berou kluci z Tvoi! Postoi! inspiraci, je jasné z cover songů Blitz a The Oppressed natočených na první desce.
Debutní album „Za všetkým si stoi!“ jasně ukazuje, že kapela je skvělým příslibem do budoucna. Nahrávka vychází pouze v digitální podobě u PHR Records.

Páté album punks GENERACION SUICIDA s názvem „Regeneracion“ (info) se sice už nějakou dobu povaluje na internetech, na LP ale vychází v nejbližších dnech díky kooperaci Doomtown Records a Symphony Of Destruction. Album složené během loňského lockdownu nahrával i mixoval Tony, kytarista / zpěvák kapely. Předobjednávky zde, fyzicky vychází přesně za týden.

Pátek, 3. prosince, 2021

BACKSLIDER Corpseflower (z chystaného alba „Psychic Rot“ této power violence / sludge party z Philadelphie, vyjde 11. února u To Live A Lie records), MASS WORSHIP Revel In Fear (druhý singl z připravované desky „Portal Tombs“, která vyjde 4. února, titulní track najdete tady), RUASRuas (nová Oi! kapela založená na trase Lisabon – Sao Paulo), WITCH FEVERBully Boy (z letošního EP „Reincarnate“ těchto doom punkerek z Manchesteru), LAURA JANE GRACEDay Old Coffee (z nedávného EP „At War With the Silverfish“, o němž jsme se zmínili tady). A jak je už příjemnou tradicí, na konec se vracíme domů, tentokrát na Slovensko za CATASTROFY, kteří mají venku nový klip Soroš a pičoviny. Nové album „Taký je život“ najdete tady.

Padáme i na tvou hlavu – tak se jmenuje nová kniha, graficky i obsahem pojatá jako typický fanzin z devadesátek, která v textech a fotografiích zachycuje jedinečnou atmosféru zaniklých squatů, alternativních center a klubů v Praze a představuje tak desítku nejvýraznějších míst spjatých a kulturní a společenskou alternativou v hlavním městě po roce 1989, jmenovitě: klub 007, Buďánka, Cibulka, Zlatá loď, Sochorka + Papírna, Black Hand, Ladronka, Propast, Medáci a Milada.
V knize ožívají vzpomínky pamětníků z jednotlivých míst: Petra Syrového z břevnovské Ladronky, Michala Schwuba z žižkovské Propasti, Davida Adamce ze Zlatá loď, Michal Kouďa a Martin Juráček z košířské Cibulky, Ivo Mathého, Jakuba Hradilka nebo Husara z Buďánek i ze Sochorky, Martina Skalského ze střešovických Medáků, Radek Wollmann a Matouš Svoboda z Milady nebo Petr Bergmann z Black Handu. Doprovázejí je bezmála čtyři stovky fotografií od třiceti fotografů, plus plakáty, pozvánky, kresby a koláže, ukázky z komiksů a fanzinů, výstřižky z dobového tisku, atd.
Plánovaný křest v klubu 007 za účtasti Kurvy Češi, Frau Zwei a Oswaldovi byl kvůli šířícímu se viru odložen, takže snad na jaře. Knihu lze zakoupit ideálně přímo od vydavatelství Pulchra.

Čtvrtek, 2. prosince, 2021

Na francouzském labelu Symphony Of Destruction vyšel dvanáctipalec „Keep Looking Down“ portlandské kapely RITUAL VEIL. Máte rádi synth-pop? A že nevíte co to je? Tak se mrkněte sem a rychle se to dozvíte. A že to není váš šálek kávy? Mno nic tenhle label se na tyhle styly né uplně zaměřuje, ale když projedete kompletní diskografii, tak vás to nepřekvapí. Takže do tance!