Na internetech se objevila řádně zabahněná návnada na připravovanou novou desku “Blowtorch Mankind” domácí sludge metalové party GOSPEL OF THE FUTURE. První zničující singl “The Ant Hill Kids” najdete na bandcampu. Celkem bude EP obsahovat čtyři nové drtičky nahrávané v Golden Hive Studiu, mix i master rovněž pan Amák.

Pražští JUST WÄR se po vynucené covidové pauze vrací na vinylové drážky s novým materiálem, který tvoří polovinu split LP “At War With Cops” se spřátelenou italskou kapelou CALL THE COPS. Nahrávka obsahuje pět nových skladeb, ve kterých rock´n roll, glam, thrash a black parazitují jako plíseň na hardcore punkovém podhoubí, a dokazují, že kapela za 8 let své existence nezestárla ani o týden. Čtyři vlastní songy doplňuje cover verze skladby Call The Cops, kteří na své straně alba vrací tuto pochybnou laskavost coverem starší skladby Just Wär. Nahrávka vznikla ve studiu Davos a mix/master v ostravském studiu Mroš během podzimu 2020, to vše za producentské účasti Bilose z Malignant Tumour, který si rovněž zařval v jedné skladbě. Album vychází v srpnu 2021 v mezinárodní spolupráci labelů Emergency Records (Cz), Bomb All Records, Maniac Attack Records (oba Německo) a Ronce Records (Francie).

Pondělí, 14. června, 2021

“Infinite Granite” se bude jmenovat nové album DEAFHEAVEN, které vychází 20. srpna u Sargent House / Evil Greed. Jejich v pořadí páté album produkoval Justin Meldal-Johnsen (M83, Paramore, Wolf Alice, Metric), což může být poněkud překvapitý tah. Dosavadní dvorní producent Jack Shirley se ale na desce také podílel a spolupracoval při tom s Darrellem Thorpem (Foo Fighters, Radiohead, Beck). Těšit se můžeme na devět nových skladeb.

Australská d-beat punková smečka LÁI oficiálně změnila jméno na JALANG, což má v indonéštině znamenat něco jako “divoký / nedomestikovaný” – ale pouze pokud je použito v případě mužů. Pokud je tento termín použit u žen, význam je “kurva / děvka”. Kapela chce tímto upozornit na tento absurdní a sexistický fakt, aplikova(tel)ný i na jiná slova v jiných jazycích. Mimochodem píseň se stejným názvem, inspirovaná básní indonéského antikoloniálního autora Chairila Anwara, se objevila už na jejich debutovém albu “Pontianak”, o němž jsme psali např. tady. Pojďme ale do současnosti, už pod názvem Jalang tedy vydají svoje druhé album. To se bude jmenovat “Santau” a na bandcampu najdete kompletní tracklist, artwork, předobjednávky a taky první singl “Cops N Klan”.

Pondělí, 14. června, 2021

Americký label Distort Reality vypustil také dva nové vinyly. MINDKILLER“s/t” 7″EP (ex-Khiis) a ZODIAK “s/t” 7″EP (ex-Kafka, Mörpheme či Odio). Dvojitá hlučná raw punk sada.

Pondělí, 14. června, 2021

Dvěma novými tituly odstartuje červenec u londýnského labelu La Vida Es Un Mus. Již nyní lze předobjednat singl marockých TAQBIR s názvem “Victory Belongs To Those Who Fight For A Right Cause” a novou velkou desku amerických PORVENIR OSCURO s názvem “Asquerosa Humanidad”. Ukázky z obou nahrávek tady.

Pátek, 11. června, 2021

Švédský hardcore – takhle by to samo o sobě stačilo, ne? Ale dobře, podíváme se na EXIL trochu blíž, ikdyž nějaké to info už naším webem proletělo.
Přestože jsou aktuálně usídlení ve Stockholmu, kořeny některých členů byly zapuštěny v Umeå hardcore scéně, kde působili v príma kapelách jako DS-13, Leper, INVSN nebo Axis Of Despair. A protože během covidové epidemie neholdovali zahálce, kvarteto dalo dohromady tuhle kapelu hrající naštvaný, ale chytlavý hardcore punk. Výsledkem nedávné činnosti je debutové album “Warning”, z něhož můžete na bandcampu ochutnat dvě skladby. Text “The History of Cleanliness” pojednává o Sarinu (nervově paralytická chemická zbraň), jehož zneužití ve formě smrtícího prostředku bylo započato nacisty v roce 1939. Album nahrál Kenko, člen Meanwhile, Imperial Leather, No Security, Burning Kitchen, Dischange nebo Sunday Morning Einsteins. Vychází 23. července u Armageddon labelu.

Čtyři roky po předchozím “Thrice Woven” přichází američtí černokněžníci WOLVES IN THE THRONE ROOM s novým albem, které pod názvem “Primordial Arcana” vyjde na Relapse. A jedná se tentokrát o počin výhradně v jejich vlastní režii, nahrávku si sami nahrávali, produkovali i mixovali ve svém studiu Owl Lodge v hloubi lesů státu Washington. Na youtube už se z alba objevil první singl “Mountain Magick” a to rovnou v podobě videoklipu. Album vychází 20. srpna, v Evropě číhejte na Century Media records. Odkazy na předobjednávky jsou pod klipem.

Na bandcampu se objevilo celé k poslechu nové album belgické crust / grind kapely MATRAK ATTAKK s názvem “What The Fuck Is Under The Spotlight?”. Vyjde v průběhu letošního roku opět ve spolupráci několika labelů.

Pátek, 11. června, 2021

Maďařský thrashcore CRIPPLED FOX znovu ožívá. Na bandcampu si můžete poslechnout dva vály z připravovaného sedmipalce s názvem “Attack Of The Thrash Wrist”. Vyjde v říjnu 2021 ve spolupráci šesti labelů.