Německá kapela KRATZER o sobě dává po pěti letech opět vědět novou nahrávkou, tou je po dvojici splitů s Kvazar (Řecko) resp. 4-splitu s Leviathan (Itálie), rha. a Paan (obě Německo) tentokrát první samostatné album s názvem “Alles Liegt In Scherben”. Nahrávka bude obsahovat 11 skladeb kombinujících melodický skandinávský crust / d-beat, americký hc/punk a extrémní metal, a přirovnávaných k mixu From Ashes Rise, Victims a The Secret. Ochutnávka v podobě skladby “Staub” je k dispozici na bandcampu. Debutové album vychází 29. října za spolupráce 7 Degrees Records a 783 Punx.

Pátek, 25. září, 2020

Na Relapse vycházejí v represu klasická alba stoner doom kapely BARONESS na picture discích. Jde o “Red”, “Blue” a “Green & Yellow” alba. Více informací, předobjednávky atd. na stránkách labelu.

Pátek, 25. září, 2020

Finský anarcho punk. To tu dlouho nebylo a navíc s oboupohlavním vokálem. Paráda. To jsou BÖRN RÖTTEN z Turku. A tady je jejich nejnovější nahrávka s názvem “Sista Skjortan Har Inga Fickor”.

Pátek, 25. září, 2020

Kapelu CITIZEN RAGE, hrající mix hardcore a thrash metalu, založili v kanadském Calgary v roce 2014 členové Real Sickies, The Devil´s Sons a Bogue Brigade. Aktuálně jim vychází nové EP “Black”, následující předchozím “barevným” EPs z roku 2017, všechno hezky pohromadě to najdete na kapelním bandcampu. Ve fyzické podobě vychází nové EP právě dnes u Wasted Wax Records.

Jak jde dohromady Vrchlabí, KRNAP a sem tam stále jako zjevení působící nabroušená alternativně rocková hudba? Průsečík tohohle všeho je CÉMURŠÁMUR, hudební perla Krkonoš, osmičlenný mini bigband, který hraje odjakživa (rozumějte od roku 1999) až dosud stále po svém, přičemž přirozeně prochází vlastním vývojem svérázné tematické recese a hudebně pokořuje pořád jen zdánlivě nedostižné mety originálně uchopeného žánru, který nyní předkládá klasicky v naprosté tvůrčí svobodě, nicméně v historicky vůbec nejtvrdší verzi.

Netřeba sypat řadová alba rok co rok, u Cémurů se tak děje v průměru jednou za čtyři léta, nicméně pokaždé se jedná o událost; od třetího alba “…Japabyne!” z roku 2010 navíc vinylovou! Aktuální deska “V pekle” právě vyšla u Magick Disk Musick coby 180 gramový černý kotouč právě nyní a zachycuje kapelu v její naprosto vrcholné formě. Textové, hudební, žesťové a zvukové.

Vedle 24 bitového vinylového masteru a zmíněné vinylové gramáži očekávejte barevný obal, černobílý oboustranný inlay s texty, download kód pro ty, kteří se stále bojí s gramofonem do přírody; a toto všechno v klasicky sběratelské, striktně limitované, ručně číslované 100 ks edici. Ilustrační video k titulní skladbě najdete na youtube.

U amerického labelu Blind Rage Records vychází limitovaná kazetová re-edice eponymního EP od dnes již nefungujících DOG FIGHT, vydaného původně v roce 2013 u How Much Art Can You Take? Records jako lathe cut 7″ a dávno vyprodaného. Dohromady šest skladeb hrubého a syrového hardcore, z toho jeden cover Vermin Rites – celé je to k dispozici na bandcampu. A to je asi tak všechno, kde to ještě můžete sehnat, protože kazety jsou limitovány na 25 kusů a k prodeji pouze v kamenném shopu labelu v domovském Daytonu v Ohiu. V sestavě kapely působili členové Damages, Vermin Rites, Wounded Paw, Living Room, Altars, New Regrets, Hex Noir, atd.

“The Valley” se jmenuje druhý singl kolaborace sludge komanda THOU s písničkářkou Emmou Ruth Rundle, o níž jsme více psali v souvislosti s předešlou skladbou zde. Tahle nová 9-minutová paráda je k poslechu tady. Další důvod očekávat, že album “May Our Chambers Be Full”, které má vyjít 30. října u Scared Bones Records, bude slibovat jedinečný zážitek.

Čtvrtek, 24. září, 2020

Na Century Media vyšlo již předem dlouho avizované album švédských LIK s názvem “Misanthropic Breed”. Old school death metal. Dalším zveřejněným songem je vál s názvem “Funeral Anthem”. Poslech tady.

Čtvrtek, 24. září, 2020

Dvě kapely z Brna. Dvakrát rychlý hardcore / grind. To je nový split od Ultima Ratio CARL GUT / ORBAN. A už jenom název strany Orban stojí za to zveřejnit “Svaki Narod Ima Svog Šupka κάθε έθνος έχει τον μαλάκα του Ogni Stato Ha Il Suo Pezzo Di Merda Her Milletin Kendi Götdeliği Vardir Vsak Narod Ima Svojega Cepca Chaque Pays A Son Propre Trou Du Cul Every Nation Has Its Asshole Každý Národ Má Svoji Svini Minden Nemzetnek Megvan A Seggfeje”. Hledejte ve svých oblíbených distrech.

Minimálně co do kvantity monstrózní projekt vznikl na podporu detenčního centra Moria na řeckém ostrově Lesbos, o němž se před několika dny psalo zejména v souvislosti s ničivým požárem, po němž se z tisíců migrantů stali bezdomovci. Řeč je o přibližně 13 tisících lidí, kteří potřebují hlavně jídlo, oblečení, léky a základní hygienické potřeby. Hnutí Unity tak dalo dohromady digitální kompilaci za účasti 161 řeckých kapel od hip-hopu přes punk až po heavy metal, která se za vyjádření jejich solidarity snaží nashromáždit nějaké finanční prostředky na pomoc těmto lidem. Celá záležitost je dostupná tady.