Pátek, 21. ledna, 2022

Finský raw punk / hardcore INFLUENZA z Tampere. Slušná jízda. Na kontě demo z roku 2019. A v přípravě mini LP „I Think“ na letošní rok. Dva vály z něj k poslechu tady.

Polský DIY label Sanctus Propaganda odtajnil některé vydavatelské plány pro letošní rok, pojďme si je shrnout: HOMOMILITIA„Twoje Ciało-Twój Wybór“ LP/CD (tahle legendární kapela se po předloňském releasu nevydané druhé desky dočká i re-edice kultovního debutního alba. Remasterováno a doplněno o dosud nevydanou skladbu ze stejné nahrávací session, CD verze bude navíc obohacena o nikdy nevydaný raritní živák z německého Bielefeldu z roku 1998). SORROW „Black Crow“ LP (trio z Polska hrající stench metal punk, vyjde na přelomu dubna / května, ale digitálně je to už venku).  SANCTUS IUDA „Homo Hostility“ EP (tentokrát zajetý polský crust punk, který se vrací po třech reunion koncertech v roce 2018. EP vyjde v červnu a bude obsahovat dvě tribute skladby Homomilitia a Anti Hostility). SANCTUS IUDA – „Nie Bądź Bierny/DIY“ EP (jejich vůbec první dvě složené skladby z roku 1995 se v loňském roce dočkaly nového nahrání s aktualizovanými texty, EP bude obsahovat i jejich původní, o 26 let starší verze). ORPHANAGE NAMED EARTH feat. Gosia – „Benefit for Sibiř“ jednostranné 12″ EP (vinylová verze digitálního EP z prosince 2020, které bylo benefiční pro brněnské autonomní centrum Sibiř, více informací tady. Vinyl bude nejdříve nabídnut těm, kteří jej podpořili zakoupením digitální verze, takže pokud chcete mít jistotu, že EP seženete, máte ještě čas zvýšit si šanci, předobjednávka pak přijde e-mailem). MISERY „From Where The Sun Never Shines“ (CD verze třetího alba z roku 2012 těchto US crusties měla původně vyjít i s LP reedicí v roce 2021, k vydání ale dojde až letos, na CD tedy vůbec poprvé).

U Noise Attack vyšla re-edice jediného LP holandské hc/punk kapely INDIREKT, která působila v letech 1982-1987. LP „Op Oorlogspad“ (v překladu něco jako „Na válečné stezce“) původně vydané v roce 1985 nyní vychází kromě klasického černého i na žluto-modrém vinylu (180 gr.) a součástí je i 16-stránkový booklet, plakát o velikosti A2 a samolepka. Pokud tuhle partu z Hoornu neznáte, čekejte melodický, ale úderný a přímočarý hc/punk s charakteristickým dívčím vokálem a texty v holandštině. A vlastně proč si rovnou nepustit skladby jako Tolerantie nebo Jan Soldaat.

Pátek, 21. ledna, 2022

Další kapela vzbuzující zvědavost už svou sestavou jsou PLOSIVS. Kvarteto tvoří John Reis (Hot Snakes, Rocket From the Crypt, Drive Like Jehu), Rob Crow (Pinback), Atom Willard (Against Me!) a Jordan Clark (Mrs. Magician). Až tedy někdo z nich v kapele skončí, bude se o něm psát jako o ex-plosivs. Ale to jsme trochu odbočili, že. Debutní album jim vyjde 17. března u Swami Records, navnadit se můžete nechat videoklipem „Broken Eyes“. Celkem bude nahrávka obsahovat deset skladeb.

Čtvrtek, 20. ledna, 2022

Americké STATICLONE jsme sice představovali v říjnu, ale pouze velmi stroze – projekt byl v té době ještě v plenkách. Takže si zopakujme účast členů Blacklisted a přidejme k nim Shark Attack. Po loňském demáči se šesti skladbami oscilujícími někde na pomezí ponurého hardcore punku, crustu a death rocku, ovlivněného podle jejich vlastních slov kapelami jako Nausea, Samhain a Motörhead, přichází tohle trio z Philadelphie s novým flexi. Nahrával, mixoval a masteroval jej Wyatt Oberholzer (Fixation, Chemical Fix), skladby „Cabotinage“ a „… Of Light“ jsou k dispozici tady, kde je možné objednat i vinyl. Brzy by měla být k dispozici i kazetová verze zmíněného dema.

Čtvrtek, 20. ledna, 2022

Tak prej něco pro fanouše Call The Cops, ale z nedalekého Lipska. STILL AWAKE a jejich bandcamp, kde si můžete poslechnout jejich nejnovější jedenácti songovou nahrávku s názvem „No Exit“.

Čtvrtek, 20. ledna, 2022

Kultovní album „Crucificados Pelo Sistema“ neméně kultovní brazilské hardcore sebranky RATOS DE PORAO se dočkalo další reedice. Původně vyšlo v roce 1984 a v letošním roce se dočkalo další vinyl reedice, o kterou se tentokrát postaral „domácí“ label Nada Nada Discos. Vychází v několika barevných variantách (obal i vinyl), na kazetě a ještě jako sběratelský limitovaný boxset. Seženete zde.

Dalším titulem rozjetého pražského Emergency records je 2xLP „Kings For A Day – The Vinyl Japan Years“ legendárních punks CHAOS UK z anglického Bristolu. Dvojalbum zaznamenává 10 let v období 1991–2001 a jejich skladby nahrané pro klíčový label Vinyl Japan. Zahrnuje výběr z alba „Heard It Seen It Done It“ (1998), kompletní „King For A Day“ EP (1996), „Kanpai“ EP (2000), „Making Half a Killing“ mini LP (1992), split singl „Dangerous Study“ s Assfort (2001) plus vzácné kousky z kompilace coverů „Punk’s Not Dread“ z roku 1991. Zadní strana s tracklistem zde, devět vybraných skladeb je k poslechu na bandcampu. Gatefold, náklad 300 kusů, černý vinyl.

Hardcore úderka WRONG WAR z Chicaga, která v létě loňského roku vydala debutové album „Fixed Against Forever“ (bandcamp), dává hned na začátku dalšího roku najevo, že zahálka je jim naprosto cizí. Právě totiž vychází jejich další nahrávka, jedná se o kolekci dalších devíti skladeb, pojmenovaná „Once Upon a Weapon“ a vycházející v kooperaci Atomic Action a Council records. Digitálně k dispozici tady, na vinylu by mělo vyjít opět v létě. Tahle kapela v sestavě se členy Current, Ottawa, The Phenoms či Salvo Beta zároveň vydala videoklip k titulnímu songu.

Středa, 19. ledna, 2022

Po 24 letech existence a celkem devíti vydaných albech (tím posledním je říjnové „Radical“) oznámili EVERY TIME I DIE konec, což jen potvrzuje vyplouvající zprávy o panujících neshodách mezi frontmanem a ostaními členy kapely, které vyústily až k právním tahanicím. Zpráva následuje oznámení z prosince 2021, kdy se zpěvák Keith Buckley nechal slyšet, že si od kapely potřebuje psychicky odpočinout. Zbývající čtyři členové pak předevčírem sdělili, že 11. prosince odehráli Every Time I Die poslední koncert a kapela už dále neexistuje. Šuškandy o pokračování s novým zpěvákem tak byly rázně utnuty – alespoň tedy v podobě Every Time I Die, protože zbytek kapely dal jasně najevo chuť v nějaké formě dál pokračovat. Snad tedy fanouškovská obec zůstane ušetřena nedůstojného loučení s jedním z velkých jmen nejen americké metalcore scény.