Úterý, 2. března, 2021

AKTUALIZACE: Celý náklad fanzinu je vyprodán! Chystá se menší dotisk …

V březnu 2021, po velmi dlouhé odmlce, vychází nové, páté číslo fanzinu GO AND KILL. Formát A4, ofset tisk, punková grafika, lepená knižní vazba a zatím nejtučnější obsah, 228 stran, plných extrémního HC, grind core, punku a metalu! Uvnitř najdete rozhovory s nejvýraznější grind core kapelou poslední dekády, tedy INSECT WARFARE z Texasu, americkým grind core kultem EXCRUCIATING TERROR z L.A., australskou power violence senzací EXTORTION, jednou z nejlepších evropských old school grind core kapel SUFFERING MIND, legendárním a stále aktivním americkým power violence duem GODSTOMPER a malým obskurním D.I.Y. labelem ODMETNIK ze Srbska. Domácí scénu zastupuje mladá krev na scéně, zběsilá hardcore úderka DECULTIVATE a prohnilá death metalová bestie SNĚŤ z Prahy. Naopak veterány reprezentuje brněnská legendární punková ZEMĚŽLUČ. Mnohé, a nejen o sobě, prozradí bubeník LAHAR Žrout, o mohutném fanzinovém archivu a o plánech s ním, prozradí vrchní zinový archivář Miro. V dnešní podivné době, tzn. koncertně osamělých časech, potěší popsané „retro“ tour reporty z let minulých, a to konkrétně tyto: LYCANTHROPHY / CRYPTIC VOID USA tour, NEEDFUL THINGS Austrálie a Malajsie tour, RABIES / CHRUP Indonésie tour a nakonec FEAR OF EXTINCTION / MAKABERT FYND Euro tour. Dále ankety a scene reporty z celého světa. Půl kila čtení seženete u fastcore@seznam.cz nebo obvyklých distributorů.

Úterý, 2. března, 2021

Na bandcampu grindové all-star kapely SICK DESTROYER si můžete poslechnou novou várku válů z připravovaného split sedmipalce s americkými TANTALUM. Vyjde na Psychocontrol Records.

Úterý, 2. března, 2021

“Latino fronted d-beat from Sweden”. Tak zní v krátkosti představení téhle temně crustové švédské kapely WAIL OF SIRENS z Våsteräs. Slušný nátěr s řádně temnou atmosférou. Nový singl s názvem “Purified by fire” brzy venku na Tired Of Life Industries.

Pondělí, 1. března, 2021

One man crust goth projekt ex-člena Honnör SS či Anti-Metafor s názvem ILLIN. Ideální soundtrack k zimnímu mlhavému ránu. Poslech tady. Vyšlo také na kaztě na Brus Tapes. Název “Demo…n”.

Pondělí, 1. března, 2021

Panamský label zaměřený na lokální smečky vyrukoval s další peckou v podobě sedmipalce punkových SUBMANOS. Singl se jmenuje “Domesticados”. Poslech tady. Vyšel v nákladu 270 ks na modrých vinylech. Opět jak je tomu u jihoamerických (ok Panama není úplně na jihu, ale víte jak to myslíme, ne?) jihu kapel zvykem živelnost s typickým zvukem dělá z téhle nahrávky opět něco speciálního.

“I Am a Cliché” byla skladba od anglické femi-punkové kapely X-RAY SPEX a právě podle ní se jmenuje připravovaný dokument o jejich ikonické zpěvačce Poly Styrene, která podlehla rakovině v dubnu 2011 v den svých 53. narozenin. Vlastním jménem Marianne Joan Elliott-Said byla anglo-somálského původu a u zrodu kapely v roce 1976 stála ve věku 18 let, postupně se stala první barevnou frontwoman úspěšné rockové kapely ve Velké Británii. Kromě nesmazatelného odkazu po sobě zanechala dceru Celeste Bell. Ta natáčení dokumentárního snímku nejen spolurežírovala, ale zároveň se stala jeho jakousi průvodkyní, odkrývajíc svůj pohled na matčinu punk rockovou kariéru i její osobní bitvy, s nimiž se musela potýkat (kromě psychických problémů např. často čelila sexismu resp. misogynii a kvůli svému etnickému původu i rasismu). Ve filmu uvidíme řadu archivních i dosud nezveřejněných záběrů jak přímo z koncertních podií, tak z cestování mezi jednotlivými štacemi, doprovázených vzpomínkami Celeste jakožto malé dívky, která svou matku vídala v “neustálém cyklu nadšení nebo zoufalství”. Součástí tohoto unikátního portrétu budou originální rozhovory s osobnostmi jako Thurston Moore (Sonic Youth), Kathleen Hanna (Bikini Kill), Neneh Cherry nebo Vivienne Westwood, vzácnými deníkovými záznamy pak provede na Oscara nominovaná herečka Ruth Negga (12 let v řetězech). Digitálně film vychází 5. března, na youtube se můžete podívat na čerstvou ukázku v podobě dvouminutového traileru. V něm Celeste odhaluje, že když se jí lidé ptali, jestli je její matka dobrou maminkou, nevěděla co na to odpovědět. Zároveň se ale jedná o film o malé holce se silným hlasem, jejíž slova jsou dnes relevantní víc než kdy předtím.

Pondělí, 1. března, 2021

“Find a Way” se bude jmenovat nová deska německé kapely WEAK TIES, která mastí nasraný power violence / hardcore (více např. zde). Na bandcampu se objevily první dva singly “E.” a “Blurred”. Fyzicky album vychází 12. března u Contraszt! records, stejně jako jejich předchozí album z roku 2017. Zatím posledním releasem téhle party z Bielefeldu je split sedmipalec se švédy Noll Koll  (2019).

DROPKICK MURPHYS přicházejí s novým albem, jmenovat se bude “Turn Up That Dial” a pánové z něj již vypustili první jarní vlašťovku v podobě skladby “Middle Finger”, kterou najdete na youtube. Album vyjde 30. dubna u Born & Bred Records následujíc předchozímu “11 Short Stories of Pain & Glory” z roku 2017.

Kanadská straight edge hardcore kapela BURDEN aktivně působila na přelomu tisíciletí, konkrétně v letech 1997 až 2004. Narozdíl od mnoha dalších se ve své tvorbě vesměs vyhýbala příklonům k vlivům metalu a řadila se spíš po bok kapel jako Better Than A Thousand, Floorpunch nebo Ten Yard Fight, což doložila na třech vydaných EPs a jediném LP “If You Don´t Stand For Something, You´ll Fall For Anything” z roku 2001. Všechny oficiální nahrávky (vč. skladeb z kompilací a dalších bonusových tracků) této kapely z Vancouveru najdeme pohromadě na připravované kompletní diskografii “True Until the End, The Discography: 1997-2004”, přičemž na youtube z ní můžete ochutnat skladbu “Rebirth”, textově se zabývající bojem s depresemi, s nimiž se zpěvák Jason Kolins potýká dodnes. Jason dodává, že nejdůležitějším krokem je uvědomit si, že něco není v pořádku a přiznat si, že vlastní vůle na to tyto stavy změnit nestačí. “Je naprosto v pořádku připustit si, že potřebujete pomoc a je nesmírně důležité udělat první krok a vyhledat pomoc lékaře nebo odborníka”, otevřeně doplňuje. Diskografie vychází 9. dubna skrz Blackhouse Records a to pouze na kazetách a CDs, jejichž 12-stránkový booklet bude mj. obsahovat úvodní slovo od Grega Bennicka z Trial / Bystander. Doplňme, že jednotlivé členy Burden jsme mohli dále vídat v kapelách jako Spectres, Bishops Green, Go It Alone, Keep It Clear, Blue Monday, Damages nebo Carry On.

Členové Krigskade, Rats Blood, Ansiäx, Barren?, Ghost Trap, Going Away Party nebo Misspent Youth se sešli v kängpunk kapele TURQUOISE z hlavního města Francie. Celkem osm skladeb se vměstnalo na jejich debutové album “Hantise”, jímž si můžete zpříjemňovat následující dny, týdny, měsíce … viz bandcamp.
Kapela vznikla v roce 2018 v době, kdy se Romain Bruneau vrátil do Paříže po pětiletém pobytu v Londýně, kde působil v post-punkových High-Vis (ještě předtím žil v Dublinu a hrál v Rats Blood). Nahrávka vznikala v At The Movies studiu v Brestu pod dohledem Lionela Cadiou, basáka Syndrome 81 a bubeníka Coupe Gorge, který má na triku nahrávky třeba Litovsk, Kronstadt, Bakounine nebo právě Syndrome 81. Album vychází v kooperaci ostříleného Symphony Of Destruction s novým pařížským labelem Les Chœurs De l’Ennui.