Pokud máte rádi komiksy a hudbu SELF DEFENSE FAMILY, máme pro Vás jeden docela dobrej tip. Frontman Patrick Kindlon, o němž jsme se zmiňovali nedávno v souvislosti s novým EP od Drug Church, napsal scénář ke grafické novele. Jmenovat se bude Run the Dungeon, nakreslil ji Goran Gligovic a vyjde 29. června skrz Z2 Comics. Tématicky se má jednat o jakési fantasy dobrodrůžo o týpkovi, který uvízl v “nekonečném dungeonu” a z něj se snaží nalézt cestu na povrch. Čtenář si čtení komiksu může atmosféricky dotunit chystaným soundtrackem právě od Self Defense Family, z něhož je venku zatím první skladba pojmenovaná “View From Beneath”.

Čtvrtek, 6. května, 2021

Totální pekelná raw noise punk jízda v podání australských EXECUTION pokračuje novým singlem s názvem “Silently It Grows”. Vyšlo na Hardcore Victim a poslechnout si celou nahrávku můžete tady.

Čtvrtek, 6. května, 2021

Švédský Tragedy inspirovaný hardcore / crust s názvem SVART TUMÖR má na bandcampu jako návnadu jeden song s názvem “This Is Not The End”. Pochází z města Kumla.

Středa, 5. května, 2021

Chuť hrát přímočarý hardcore punk zachycující intenzivní emoce, které cítí běžní obyvatelé Hong Kongu v posledních bouřlivých letech. To svedlo dohromady dva členy (jedním z nich je Riz Farooqi z King Ly Chee / Dagger, o nichž jsme psali zde) a jednu členku tamní kapely REGRET, která je tedy zároveň ve své tvorbě inspirována politickými nepokoji v jejich rodném městě. Výsledkem toho je debutové EP se sedmi skladbami, z nichž hned čtyři jsou k dispozici na bandcampu. Lyric video k songu “We Exist”, věnované barevným a etnickým menšinám, pak najdete tady. Svoje vokály nahrávce propůjčuje i basistka Kuro a dodává tak celkovému soundu jakýsi 90´s riot grrrl vibe působící v celkovém hudebním hardcore vyznění poněkud kontrastně, ale svěže. EP vychází pozítří, na kazetách pak ve spolupráci Infree records (Hong Kong), Real Deal records (Čína), Freshtown records (Malajsie) a Lawless records (Indonésie).

Iniciativa Solidarity Not Silence, sdružující ženy žalované za pomluvu z nařčení jednoho konkrétního muže z hudebního průmyslu (více např. zde), vydala další benefiční věc – tentokrát skladbu “This Is Sisterhood”. Podílely se na ní mj. členky Bikini Kill, Petrol Girls, The Tuts, Personal Best a Colour Me Wednesday a ve formě videoklipu z dílny Gingerdope ji najdete na youtube (související odkazy jsou k dispozici pod klipem). Veškerý zisk poputuje na pokrytí právních nákladů a rozšíření povědomí o tomto případu, který se táhne už od roku 2016.

Americký label Blown Out Media v posledních měsících vypustil do světa tyto tituly: SYRGAS“s/t” 7″EP, BURNING//WORLD“What Brings Tomorrow?” 7″EP, B.E.T.O.E.“Civilización” flexi 7″EP a BIPOLAR“In Absence Of Peace” kazeta. Poslech všech titulů na bandcampu.

Od včerejšího dne funguje v Košicích kamenná prodejna s nabídkou vinyl desek. La:bell Records najdete na Hlavní 20 v pasáži vedle legendárního Pokhoi klubu. Žánrově pestrý výběr, hlavně DIY a underground, ale najdete tam také velké jména či věci a potřeby pro DJs. Pokud máte cestu do Košic zastavte se. Samozřejmě funguje i eshop a facebookový profil.

14. května se v amerických kinech začne promítat dokumentární snímek Punk the Capitol: Building a Sound Movement, mapující vzestup punk rocku ve Washingtonu DC v letech 1976 až 1983. Ve filmu se tak setkáme např. s Bad Brains, Minor Threat, Void, Rites Of Spring a řadou dalších kapel + osobnostmi jako Henry Rollins, Ian MacKaye, Cynthia Connolly nebo HR, své si k tomu řekne i Jello Biafra nebo Joe Keithley. Od předchozích dokumentů o DC scéně by se měl odlišovat zejména tím, že zasazuje punkové hnutí do širšího kontextu z hlediska rock´n´rollu jako takového. Délka je 88 minut, na DVD a Blu-ray má vyjít skrz Passion River v červnu u příležitosti Record Store Day. Dvouminutový trailer tady.

Švédské power violence / grind duo složené ze členů Socialstyrelsen, to jsou ONDSINT. Právě v těchto dnech jim vyšla hrubě DIY kazeta na sublabelu Phobia Records nazvaném Black Stormcrow Tapes. Náklad 50 kusů. K poslechu na bandcampu.