Pondělí, 18. října, 2021

Za další novou UKHC kapelou se tentokrát vypravíme do Plymouthu v jihozápadní Anglii. Jmenují se SKREWBALL a vznikli v roce 2019, aby loňský lockdown využili k tvorbě eponymního EP. Očekávat od něho můžeme čtyři skladby přímočarého youth crew hardcore / punku, povětšinou ve středním tempu a s tradičními vlivy Oi!. Ochutnávka v podobě skladby “Wild Cats” je na bandcampu. Na vinylu vychází u Crew Cuts, na kazetách by mělo vyjít pod hlavičkou Sex And Glue zine.

Sokolovské služebníky extrémního doomu SELFEXILE znají především žánroví die-hard fanoušci roztroušení po celém světě, než doma v ČR, což se tímto vydáním může trochu posunout a upozornit jím na tyhle svébytné a zaryté postavy starého sabatovského doomu. Tempo skladeb ctí špinavý rock’n’roll, jež je pomalu klížen s důkladným sabatovským válcováním, matérie je pak zdobena sloganovitými českými texty s například astrálně-přírodními tématy. Ve skladbách se stále něco děje, pořád je čemu naslouchat a přísně kývat celým tělem do neutuchajícího, důrazného rytmu v jadrném slova smyslu.
Velká vinylová deska se skládá ze dvou posledních nahraných titulů, kterými jsou na straně A třískladbové “EP 2019” a na straně B dvouskladbový singl “Golem”. Obě nahrávky byly pořízeny v temném Hellsoundu za dohledu hořících svící a samotného Mistra Kapáka. Černý vinyl je limitován 100 ručně číslovaný kusy určenými výhradně pro soukmenovce doom’n’rollu. Gramodeska je uložena v černo-červeném obalu a doplněna o stylový oboustranný inlay, podélnou poštovní pohlednici s fotografií kapely, černobílý sticker a příslušné download kódy. Celá záležitost je k poslechu na youtube či bandcampu, objednat můžete zde.

Pondělí, 18. října, 2021

Dánský death metal PHRENELITH vydává nové album. Vyjde na řeckém labelu Nuclear Winter Records. Jmenuje se “Awakening Titans” a jedna ukázka k poslechu tady. Fyzicky by mělo vyjít kolem 10. prosince letošního roku.

Pondělí, 18. října, 2021

Berlínský hlučný a špinavý d-beat URIN vydal nový sedmipalec. Jmenuje se “Afekt” a o evropský lis se postaral lokální label Static Age Records. Americký press vychází na Iron Lung Records. Poslech celé hlukové záležitosti tady.

Pátek, 15. října, 2021

Páteční várka nových klipů je dnes poněkud skromnější co do kvantity, ale ta je nepodstatná. LIFESICKDis Irae (první singl z chystané třetí desky “Misanthropy” tédle ostré nihil partičky jinochů z Dánska). MENTOREqual In The Fire (thrash / hardcore / black kapela z polského Sosnowiece přináší klip z připravovaného třetího alba “Wolves, Wraiths and Witches”). HEART & LUNGWatch You Suffer (z dnes vycházející desky “Twistin’ The Knife Away” punk rockerů z Clevelandu). TWIN PIGSDead Sick of America (první singl z chystaného alba “Godspeed, Little Shit-Eater” těchto punks ze Stockholmu). A závěrem klasicky něco z domova: MOVEMENTPravda a láska (první singl nové pražské kapely se členy Fvtvre či The Prostitutes).

Po nově oznámené knize mapující historii SST Records a biografii Leftover Crack čerstvě vydané i v mluvené verzi je zde další kniha, tentokrát lehce dostupná i u nás a také v češtině. Jmenuje se Dělej něco! a trojice autorů se v ní zaměřuje na vývoj nepřehlédnutelného fenoménu novodobé nezávislé tiskové produkce – fanziny. Monografie přináší pohled na fenomén fanzinů v českém a slovenském prostředí a navazuje tak na domácí výzkum samizdatu, stejně jako na práce zahraničních autorů. Kniha se orientuje na různé rozměry fanzinové produkce od 80. let 20. století po současnost. Rozebírá způsoby výroby, distribuce či obsah vybraných titulů a jejich roli nejen v subkulturních prostředích. Je určena především čtenářům, kteří se zajímají o problematiku fanzinů a alternativních tiskovin, subkultur, dějiny žurnalistiky, alternativní životní styly, ale stejně tak i o nedávnou minulost. Sleduj svoje oblíbená distra nebo objednej přímo od vydavatele tady, kde je možnost publikaci i prolistovat.

Čtvrtek, 14. října, 2021

A nejde o staré známé skotské QUARANTINE, ale o poměrně mladou novou kapelu z USA (Philadelphia), která má na kontě demo z loňského roku a nyní vydává debutní desku, kde se o evropský pres postaral londýnský label La Vida Es Un Mus. Našláplej hrubej USHC. Deska se jmenuje “Agony” a tady si ji můžete poslechnout.

Čtvrtek, 14. října, 2021

Halloweenský “Howl-O-Ween”  repres desky INTEGRITY s názvem “Howling, For The Nightmare Shall Consume”. Vychází 12. 11. 2021. Oranžový multi splatter a halloweenská maska jako bonus. Mrkněte sem. Jde již o čtvrtý pres. Poslech tady.

Čtvrtek, 14. října, 2021

Nová švédská grind core kapela (šmrnclá death metalem) s názvem SICKRECY vydala kazetu s debutní nahrávkou s názvem “First World Anxiety”. Poslech zde. Kapelu tvoří členové a ex-členové Birdflesh nebo General Surgery.