Singapurská hardcore kapela FUSE vypustila první singl z připravované desky u Quality Control HQ, jmenuje se “Deadlock” a najdete jej na bandcampu. Chystané 12″ LP se bude jmenovat “This Segregation Will End” a celkem bude obsahovat devět tracků včetně intra. Londýnský label se v tomto případě důrazně brání hudebním příměrům a prostě nahrávku popisuje jako „punked up hardcore“, dostatečně tvrdý, nikoliv ale ve stylu tough guy kapel. Debutní album následuje tři roky staré promo kazetě a 100% dívčí sestavu na něm rozčeřil svým příchodem nový bubeník. Nahrávku masteroval Will Killingsworth, artwork má na svědomí Nicky Rat, jehož práce už znáte z obalů Arms Race, Kohti Tuhoa, Mere Mortal, Reproach, Game, Rixe, Bad Breeding, Bix Cheese, ad.

Úterý, 31. března, 2020

GOOD RIDDANCE vydávají benefiční EP, které ve své digitální podobě nabídne celkem čtyři skladby, jež budou postupně zveřejňovány každý čtvrtek až do 16. dubna. Což v praxi znamená, že první song už je venku, jmenuje se “Illusion of Control” a najdete jej tady. Veškerý zisk z prodeje skladeb poputuje na World Food Programme, neziskovku zajišťující už od roku 1961 jídlo potřebným. V současnosti se jedná o největší humanitární organizaci pomáhající celosvětově hladovějícím – každorodočně se jedná o potravinovou pomoc až 80 milionům lidí v cca 80 zemích světa.

Úterý, 31. března, 2020

A dva tituly také vycházejí na anglickém labelu Static Shock Records. Prvním je sedmipalec POWERPLANT“A Spine / Evidence” (temný post synth goth punk) a druhým je COLD MEAT “Hot and Flustered” LP (hardcore z Austrálie). Ukázky opět na labelovém bandcampu.

Úterý, 31. března, 2020

Americký label Iron Lung Records to má také slušně rozjeté. Dva nové tituly (plus pár represů) vycházejí koncem dubna. A to konkrétně CHEW“In Due Time” 7″EP (vzteklý hardcore z Chicaga) a FALSE BROTHER – “Uncanny Valley” LP (temný post punk ze středozápadu USA). Ukázky na labelovém bandcampu.

Úterý, 31. března, 2020

Vyškovská kapela HUMAN FAULT vydává po letech hraní první 12″ LP, na němž najdete 11 ostrých hc/punkových skladeb s kritickými texty, které mají v dnešní uspěchané době celebrit a konzumu, kde jsou na prvním místě zisky korporací, rozhodně co říct. Hudebně se v muzice prolíná vliv předrevolučních, československých kapel 80. let, chytlavých vyhrávek a sborových zpěvů. Zvuk ze studia Davos, vychází v barevném provedení na červeném vinylu s černými cákanci a počtu 525 kusů, žádná limitovaná edice, žádné vytváření falešných privilegií, rovnoprávnost všem v punku i mimo něj! Celý poslech je možný na soundcloud profilu labelu.

Pondělí, 30. března, 2020

Možná si pár z vás bude pamatovat koncerty americké noise punk kapely VIOLENT PARTY, která brázdila Evropu na společném turné s Makabert Fynd. Tahle hlučná odpověď např. na japonské Confuse si vydala vlastními silami nové album na vinylu. Poslechnout i objednat si jej můžete tady. Album se jmenuje “Signals From Outer Space”.

Pondělí, 30. března, 2020

Po delším tichu ze severu tady máme další břitkou raw punk / hardcore kapelu ze Švédska. VAROITUS pocházejí z Motaly a co nevidět jim vyjde debutní LP s názvem “Helvetin Hardcore”. Jeden song s názvem “Tarpeeksi” si můžete poslechnout tady.

Osmdesátá léta rozhodně nebyla zlatá léta československého punku. Všeobecná represe nedovolila většině kapel více rozvinout své schopnosti. Mnoho z nich tak nikdy nedostalo šanci vylézt ze sklepů a garáží. Možná ale právě proto tato doba dokázala vyprodukovat hudební skupiny, které svými kvalitami bez problémů obstojí rovněž v dnešních dnech.
Jedním z těchto nadčasových hudebních produktů byla i SMRT MLADÉHO SEBEVRAHA z Valašského Meziříčí. Krátce fungující skupina, která pocity a nálady většiny společnosti dokázala dostat nejen do textů, ale i do svého názvu. Jejich jediná demokazeta natočená v roce 1988 přináší na ploše necelé půlhodiny sedmnáct intenzivních zážitků. Písně S.M.S. jsou dobové vzkazy plné vzteku a nihilismu, doplněné o agresivní a zručný muzikantský základ (na nahrávce se podílel i Jiří Fiala – Mňága a Žďorp). Kapela si krom raných hardcore punkových part brala inspiraci i v tehdejších psychedelických a undergroundových skupinách.
Remasterovaná nahrávka se nyní vůbec poprvé objevuje na vinylových drážkách doplněných o obal, jenž věrně vychází z původního kazetové nahrávky.

Pondělí, 30. března, 2020

Už jsme nezvykle dlouho nepředstavovali novou kapelu z Belgie, že? Tak to napravujeme s CRUCIFIED, novou bandou z Kortrijku. Ti si na své první koncerty budou muset ještě nějakou dobu počkat, protože kvůli koronavirové pandemii byly pochopitelně zrušeny. Proto zatím nahodili alespoň dvě skladby z debutního dema.

Pondělí, 30. března, 2020

Stejnojmenné kapele z Vyškova lezou tak trochu do zelí (nebo do tulipánů?) THE BREED z Holandska. Členové kapel jako Pressure Pact, Raylin a Søwt se zavřeli do zkušebny, aby nahráli šestici skladeb špinavého nazlobeného hardcore punku pro kazetu, vydanou ve spolupráci kapely s labelem Humanimaal. Nejen fanouši kapel typu Arms Race zřejmě ocení online verzi na bandcampu.