Pondělí, 26. července, 2021

Legendární japonský hardcore punk GAUZE vydal po 14 letech nové album, jmenuje se “言いたかねえけど目糞鼻糞”, což si budete dobře pamatovat. Obsahuje 10 skladeb, na CD vydaných u tamního XXX records. Vinylová verze je v přípravě a dočkat bychom se jí měli někdy na podzim.

Pondělí, 26. července, 2021

Zatím pouze v digitální formě vyšel nový singl švédské d-beat / crust legendy WARCOLLAPSE s názvem “Bound To Die”. Čtyři nové songy nahrané ve Wolfden Studiu (Wolfbrigade). Na vinylu vyjde v půlce srpna na Phobia Records. Limitovaná edice na modrém vinylu je samozřejmostí. Všechny desky budou s plakátem a samolepkou. Plus k singlu bude k dispozici také tričko s novým designem. Předobjednávky odstartují 1. 8. 2021 na eshopu Phobia Records. Stoned crust!

Pondělí, 26. července, 2021

Na Sanctus Propaganda vyšlo v těchto dnech demo a živák anglických INSTIGATORS na dvanáctipalci. Demo je z roku 1993 a bylo nahráno po jejich krátkém reunionu, kdy odjeli turné, ze kterého je i živák na straně B. Aktivní anarcho hardcore punk kapela, která na přelomu 80. a 90. let projela celý svět a vydala několik ikonických alb. Poslech dema i živáku tady.

Pátek, 23. července, 2021

Další z řady emigrantských kapel usídlených v Německu. INFERNO PERSONALE sídlí momentálně v Brémách a na bandcamp nahodili debutní nahrávku “Demo 2021”. Mastering ze studia Blakklodge. Obět hrubá d-beat hardcore řežba.

Pátek, 23. července, 2021

Americký těžkotonážní d-beat / stenchcore DEATH GASP nahodil na bandcamp zbrusu novou nahrávku s názvem “Executioner”. Mastering z rukou Jacka Controla. Jestli to vyjde i jinak (kazeta nebo vinyl) zatím netušíme.

Australská d-beat punková smečka LÁI oficiálně změnila jméno na JALANG, což má v bahaské indonéštině znamenat něco jako “divoký / nedomestikovaný” – ale pouze pokud je použito v případě mužů. Pokud je tento termín použit u žen, význam je “kurva / děvka”. Kapela chce tímto upozornit na tento absurdní a sexistický fakt, aplikova(tel)ný i na jiná slova v jiných jazycích. Mimochodem píseň se stejným názvem, inspirovaná básní indonéského antikoloniálního autora Chairila Anwara, se objevila už na jejich debutovém albu “Pontianak”, o němž jsme psali např. tady.
Pojďme ale do současnosti, už pod názvem Jalang právě vydávají nové album “Santau”. V digitální podobě jej najdete na bandcampu, kde je zároveň možnost objednat jej na 12″ vinylu. Doplňme, že v sestavě figurují členové a členky Pisschrist, Schifosi, ABC Weapons, Extinct Exist, Sheer Mag, Ubik či Masses.

Na Emergency records právě vyšlo CHAOS UK“The Morning After The Night Before”, klasické album z roku 1997 vůbec poprvé na vinylu. Skladby nahrané v roce 1996 zachycují tuhle legendu z anglického Bristolu v plné síle, autorsky se nejvíce podílel zpěvák Chaos a je to znát, hity jako “No Mass Panic”, “Vegetable Soup” nebo “Another Punk Rock Day” patří právem k nejlepším peckám této kapely. Čtyři řízné ochutnáky na bandcampu. Venku 300 kusů na černém vinylu, objednávej zde.

Avizované třetí EP pražské emo / screamo hardcore kapely NICOTA vychází na 12″ vinylu sice až někdy na přelomu podzimu a zimy, už nyní si jej ale můžete poslechnout v digitální podobě na bandcampu nebo youtube. Nahrávka se jmenuje “Kapitola III.”, obsahuje šest skladeb nahraných v Dödsmord studiu a masterovaných Šamanem. Vyjde v kooperaci Panic Movements (CZ), Salto Mortale Music (Sk) a D.I.Y. Kolo records (Polsko). Nejbližší příležitost vidět Nicotu živě bude 3. srpna v pražském Crossu na Benefičním koncertě pro FNB Myanmar.

Čtvrtek, 22. července, 2021

Další velice zajímavá a ostrá raw hardcore punk z Kolumbie se jmenuje SYSTEMA. Tady je link na bandcamp. Evropská verze jejich debutní nahrávky “Demo-2021” na kazetě již brzy u Symphony Of Destruction Records z Francie.

Čtvrtek, 22. července, 2021

Polská více či méně all-girl hardcore punk kapela s názvem HERSTERRRIA nahodila na bandcamp návnadu na novou nahrávku v podobě dvou songů. Nahrávka se jmenuje “Gniew”.