Pondělí, 8. srpna, 2022

Švédská death metal kapela DEATH BREATH (se členem Entombed v sestavě) se po delší době vytasila s novou nahrávkou. Jde o dvou songový singl „The Old Hag“, který vyšel na Electric Assault Records. Poslech tady. Pravděpodobně půjde o návnadu na nové album.

Pondělí, 8. srpna, 2022

Pravidelná rubrika co nového u italského labelu FOAD Records pokračuje srpnovými novinkami. Již nyní je možnost předobjednat tyto tituly: MORBID SCREAM„Bloodstains: 941 Longhorn Drive – The Morbid Scream Demos“ 2xLP, EXPULSION„Certain corpses never decay – 1989-1990“ 2xLP, DEATH MILITIA„Onslaught of death – „Demo & live 1985“ LP+CD a OBLIVION„Intention to kill – Demos & rarities 1985“ LP+CD. Vše obskurní hardcore / metal – 2x USA, 1x Kanada a 1x Švédsko.

Pondělí, 8. srpna, 2022

Na berlínském labelu Burning Anger vyjdou (testpres edice jsou již k dispozici) dva nové tituly. DISTRESS„Progress/Regress“ LP. Druhé album ruské d-beat kapely, které nikdy nevyšlo na vinylu. A debutní album švédské raw punk kapely SKROT s názvem „This System Has No Heart“ LP. Hlukové ukázky již brzy.

Středa, 27. července, 2022

Tak trochu jako blesk z čistého nebe působí zpráva od Tankcrimes o novém dvanáctipalci kanadských FUCKED UP. Ten se jmenuje „Oberon“ a dle popisku zde půjde o stylovou úchylárnu. Sludge, stoner? Takže se necháme nejspíš překvapit.

Středa, 27. července, 2022

Na podzim letošního roku vyjde nové album americké metal / crust / punk kapely WAR//PLAGUE s názvem „Manifest Ruination“ na tomhle odkazu si můžete pustit teaser. Návnada byla vypuštěna. Vyjde na Phobia Records.

Středa, 27. července, 2022

Nová čerstvá krev z USA. D-beat / raw punk v podání DUST COLLECTOR ve vás probudí milovníka hluku. Šestisongová nahrávka vyšla také na sedmipalci. Poslech zde.

Úterý, 26. července, 2022

Je libo trochu temného hardcoru s Portland vlivem? Tak to tu máme debutní album pražsko-olomoucké smečky NERVY s jejich debutním albem „Nikdy jsme si nebyli rovni, ani ve smrti nebudeme“. Vinyl venku a poslech tady.

Úterý, 26. července, 2022

Lokální fastcore / grind tornádo CONTROLLED EXISTENCE hlásí novinku v podobě split sedmipalce se spřízněnou kapelou SHITBRAINS. O vydání se postaral Wise Grinds Records. Poslech tady.

Úterý, 26. července, 2022

Tahle multižánrová anarcho dub / punk / hardcore kapela je velice plodná (co se týče nahrávek), takže vězte, že KRAV BOCA po loňské desce s názvem „Barrikade“ je tady znovu s nový albem, které se jmenuje „Pirate Party“. Takže doma odsuňte stoly a židle pro co největší taneční parket. Párty může začít! Poslech tady.

Pondělí, 25. července, 2022

Vrací se „Stigma“, které si místo nehojitelných ran na zápěstí a nártech, nese význam hendikepu „českých specifik“, a to v textech i muzice obou stran tohoto split počinu INNOXIA CORPORA & ARAN SATAN. Jak zaznělo někde v rozhovoru, aktéři splitu ve své tvorbě z roku 2021 řeší i svou generaci, tedy to, co si v sobě neseme z dob komoušů, stejně tak jako z dob „divokých devadesátek“, korupčních standardů české kotliny, nezájmu o občanskou společnost, o svobodu a toleranci. Taky to, jak se staráme o naše okolí, přírodu, ale i o vlastní děti. Tohle Stigma krmí stále přítomný vepřo-knedlo-zelo pohled na svět přes nacpaný mrazák ze slevy u řezníka, taky posluhovačství a strach s absencí hodnot. Aktéři IC & AS o své Stigma reflexi přemýšlejí, přestože se z takto omezeného vidění světa své generace umí vzdálit/vymanit/nepatří tam, ale uvědomují si, že nás to vlastně taky poznamenalo… že si kus toho hnusu neseme v sobě. A v současné době Stigma bobtná. Proto se Stigma vrací na kazetě Blood Spit Records, jako release numero 003. Tento krvavý plivanec v předprodeji objednávej u Phobia Records. Kazety brzy seženete i na koncertech obou kapel a nebo přes BSR. Cesta je vaše. Analog žije!