Pátek, 14. února, 2020

O novém albu “Timeo Ergo Sum” německé fastcore kapely YACOPSAE už bylo napsáno poměrně dost (CD u F.O.A.D. Records, kazeta v Rusku a Malajsii), ale o vinyl vydání ani zmínka. Až nyní je jasné, že vinyl edice vychází na německém labelu Vulgar Records. Takže případní zájemci nechť použijí své Google schopnosti.

Pátek, 14. února, 2020

Novým titulem na labelu Armageddon v USA (Dropdead) je nové album a repress prvního alba americké těžkotonážní black metal kapely MALLEUS, ve které působí členové napr. Morne, Solitary Neglect atp. Dolisů a vinylu se dočkaly alba s názvem “Storm of Witchcraft” a “Night Raids”. Obě k poslechu tady.

Pátek, 14. února, 2020

Další představovačka míří na Nový Zéland, konkrétně do města Christchurch – největšího města Jižního ostrova, tady známého českou enklávou a také častým zemětřesením. Jeho ohniska by dost možná šly vystopovat u tamní hlučné chásky s názvem CATSICK, hrající neurvalý a nesmlouvavý raw hardcore. Kazeta vyšla u Dust Up! Records a my jí máme možnost díky moderním technologiím sjet na bandcampu. Sick!

Pátek, 14. února, 2020

Punks do střehu! Členové Monster Squad, DCOI, Brain Rash, SSyndrom a Pipedown mají nový projekt, jehož jméno zní HOLEHOG. Minulý měsíc vznikla v Rad Dog studiu v kalifornském Sacramentu první nahrávka s názvem “Radiation Blues”. Ta obsahuje devítku ostře nabitých skladeb, z nichž tři si je možno už dnes poslechnout skrz bandcamp. Fyzicky podle všeho vychází na kazetě u relativně nového labelu Addicted To Chaos Records, kde vyšel např. sedmipalec “When Chaos Calls” kalifornským Oi! punks Enemy Fire.

Pátek, 14. února, 2020

V nové várce videoklipů hrají tradičně prim kapely ze Států (NYC, Boston, Detroit a Kalifornie) a Evropy (Švédsko, Itálie, Německo, Belgie), doplněné tentokrát hned o tři kapely z Austrálie. Po jednom zástupci má Kanada a Hong Kong a samozřejmě i dnes zde máme kapelu z ČR. Stylově punk, crust, hardcore, metalcore, death metal, emíčko indýčko i melodický punkrock. Ke Kings Never Die pouze doplníme, že v sestavě figurují členové Murphy´s Law, Mucky Pup, Dog Eat Dog, Robots & Monsters a Subzero.

ACID BLOOD – “Citrus Blast” (z loňského debutního “s/t” alba)
ADRESTIA – “Punks For Rojava” (z druhé desky “The Wrath of Euphrates”)
BAD WAITRESS – “That Sedative” (nový singl dívčí kapely z Toronta)
CALL THE COPS – “Wasting My Time” (z alba “Bastards” z roku 2016)
ČLOVĚK V PLÍSNI – “Iluze změny” (z chystaného EP “Překrásný nový svět”)
DAGGER – “Yellow Helmets” (více o této kapelel z Hong Kongu píšeme zde)
DEAR FURIOUS – “R-Complex” (z aktuálního EP této kapely z Orange County)
DROPKICK MURPHYS – “Smash Shit Up” (nový singl vydaný i na 12″ LP)
DUNE RATS – “Stupid Is As Stupid Does” (ze třetí desky “Hurry Up and Wait”)
HEAVEN SHALL BURN – “My Heart And The Ocean” (více jsme psali tady)
KINGS NEVER DIE – “Raise a Glass” (z nového stejnojmenného EP)
LIVING GATE – “Living Gate” (z debutního EP “Deathlust”, více čtěte tady)
MACHO – “It´s NOT Okay” (nový singl další dívčí kapely, tentokrát z Detroitu)
POLARIS – Landmine” (z chystané druhé desky “The Death of Me”)
REGARDE
– “Small Talks” (z aktuální druhé desky “The Blue and You”)
SLASHERS – “Slashers” (kapela z NYC s plánem klipů ke všem válům z debutu)
TAKE OFFENSE – “Internalized” (z říjnové desky “Keep An Eye Out”)
TROPHY EYES – “Figure Eight” (nový singl vydaný u Hopeless Records)
VIOLATION WOUND – “Hostage” (z aktuální “Dying to Live, Living to Die”)

Čtvrtek, 13. února, 2020

Kalifornská hardcore parta INITIATE se u nás již párkrát letmo mihla (naposledy v rámci tribute kompilace Outburst), tentokrát se na ně podíváme trochu blíž – právě jim totiž vychází nové EP “Lavender”. “Jak jsme se hudebně vyvíjeli, cítil jsem, že by bylo správné, kdyby s tím souzněla i naše další nahrávka”, podotýká kytarista Alec. “Inspiraci jsem pro ni čerpal z mnoha různých zdrojů, hodně z nich byly NYHC kapely z počátku 90. let a taky kalifornský hardcore typu Carry On. Můžete tam slyšet i různé riffy odkazující na osmdesátkový a devadesátkový metal, který miluju.” Zpěvačka Crystal k tomu dodává, že titulní píseň je inspirována knihou “In Search of Our Mothers’ Gardens” od americké spisovatelky, feministky, aktivistky a obhájkyně lidských práv Alice Walker (u nás jí vyšla např. kniha Barva nachu, za níž získala v roce 1983 Pulitzera, několik dalších ocenění získala za svůj ostrý literární pohled na rasistickou společnost), zabývající se rovněž ochranou životního prostředí a práv zvířat. EP následuje albu “Before Long…” z předloňského roku, obojí je k dispozici na bandcampu.

Čtvrtek, 13. února, 2020

Na bandcampu Phobia Records si nyní můžete poslechnout po jednom válu z každého alba od švédských kapel EXPLOATÖR a SLUTET. Obě alba vyjdou v průběhu března na Phobia Records. EXPLOATÖR s Totalitär členy v sestavě a jejich druhé album s názvem “Avgrundens Brant” se songem “Kapitalet Flödar” a těžkotonážní temný crust ve stylu Tragedy / From Ashes Rise od SLUTET s jejich čtvrtým albem s názvem “Bortom Vansinnets Grepp” a song “Förpassad Till Helvetet” (hit!).

Čtvrtek, 13. února, 2020

O slovo se hlásí další divoká parta z Barcelony. Tentokrát se jedná o kapelu VENENO, jejíž debutové 12″ LP vychází pod názvem “Hereíja” v kooperaci několika labelů. Album obsahuje celkem 16 válů ze řetězu urvaného hardcore punku jaký můžete znát od kapel jako třeba Larma. Celá záležitost je k dispozici zde. V sestavě členové Peligro, Primates, Arrest, Stoichkov nebo Cruz.

Těžkotonážní metalický hardcore SANGUExODIO ze Sao Paula vydává u bulharského labelu Ugly And Proud na kazetě svojí poslední nahrávku “Ousar lutar, ousar vencer!”, kterou si můžete poslechnout na bandcampu. V souvislosti s 2020 se zde dále špitá o kazetových releasech Bystander, Old Ghosts, The Path a Psychic Weight.

Středa, 12. února, 2020

“Feralmind” se jmenuje nové EP longislandské kapely HEAL, která hraje melodický hardcore. “Vždycky nás braly kapely z nultých let nového milénia jako The Carrier, Killing The Dream, Hopesfall a Remembering Never. Tomuto stylu hardcore jsme chtěli vzdát čest, protože je často přehlížen”, nechává se slyšet kytarista Victor Klipp. Jak se jim to na novém EP podařilo se můžete přesvědčit tady. EP následuje debutovému albu “No Love / No Light” z roku 2017.