Úterý, 4. října, 2022

Na Phobia Records vyšlo split LP mezi německou d-beat / crust / metal kapelou ALTERI a švédskými stoner / crustery GRÄNSLANDET. Optimálni soundtrack k sychravému podzimu. Vyšlo v nákladu 666 ks (část na šedočerných vinylech) a k dostání je na eshopu Phobia Records. Celá nahrávka je také k poslechu na labelovém bandcampu.

Úterý, 4. října, 2022

Luxusní 4 way split LP se čtyřmi kapelami z dánského Öresundu vyjde koncem roku na Adult Crush Records. „Öresund HC Omnibus“ bude vyplněn kapelami JUNTA, ZYFILIS, HAG a NONPLUS. Všechno materiál v délce cca sedmipalce. Tudíž žádný podvod o deseti minutách.

V roce 1986 vyšla kazeta finským raw punkerům POHJASAKKA s názvem „Kidutusta Ja Pelkoa“. Totální kult na poli špinavého finského punku ovlivněného britskou školou. Bylo jen otázkou času, kdy tenhle poklad vyjde na vinylu. O ten se postaral lokální label Finnish Hardcore. Nahrávka byla samozřejmě kompletně remasterována. Vyšlo v těchto týdnech.

Úterý, 4. října, 2022

Brazilský crust / grind SCUM NOISE se dočká vinyl verze pro své nové album s názvem „Era Absurda“, které bylo nahráno a digitálně vydáno již v roce 2021. Poslech celého alba je nyní na Spotify. Vinyl verze vychází u No Fashion HC Records. CD vyšlo u Heavy Metal Rock.

Úterý, 4. října, 2022

Dalším titulem v krátké době po předchozím (Arma-X) na britském labelu Quality Control HQ je nové album finské thrash / hardcore kapely  FORESEEN s názvem „Untamed Force“. Vychází právě v těchto dnech. Stream celého alba tady.

Úterý, 27. září, 2022

Covidový projekt členů Scarecrow a původního zpěváka z Out Cold s názvem FATAL vydal debutní sedmipalec se šesti songy. „6 Songs“ vyšlo v USA u Bunkertapes a v Evropě u Fight For Your Mind Records. Surový špinavý hardcore. Poslech zde.

Úterý, 27. září, 2022

Finské kapele PERVITIN vyjde u RSR album s eponymním názvem. Jeden song s názvem „Kirottu Sukupolvi“ k poslechu zde. Crustující grind či grindující crust pro fans Extreme Noise Terror či Disrupt. U nás to asi bude určitě postupem času oblíbená kapela.

Úterý, 27. září, 2022

Šílený a hlučný hardcore punk smíchaný s elektronikou ze Švédska. To je projekt Ä.I.D.S., kterému vychází na londýnském labelu debutní album na vinylu s názvem „The Road To Nuclear Holocaust“. Poslech dvou songů a předobjednávky na labelovém bandcampu.

Pondělí, 26. září, 2022

Kultovní hardcore kapela vzniklá po odchodu několika členů Telex z kapely. L.D. TOTENKOPF. Rychle, zběsile, agresivně. Insipirace 80. hardcore / thrashem s atributy Telex. Ojedinělá produkce jedné z prvních hardcore kapel, které u nás vznikly po revoluci. Dvacetisongové demo „Pod tlakem“ se dočkalo remasteru a vinyl podoby u Papagájův Hlasatel Records. Další sonda do vzdálené tuzemské hlukové minulosti.

Vychází další číslo How Can Limo Kid Kill Your Dreams? (9/2022). V nepravidelném občasníku najdeš rozhovory, fotky, grafiky v klasickém ležatém A5 provedení. Přečíst si můžeš rozhovory s Miruus (Brünner Todesmarsch), Ondra Košan, Ondra (Skiplife, Lycanthrophy), Karel (Empty Hall Of Fame) a Stanislav Smrčák. Dále sloupek o koncertech v Sušici u U Chovatelů, najdeš anketu „Můj gramec“, sloupek „O otužování“ (Smrčák), Diy Monster Cross (úvaha) a tour report Lukáš (Greynbownes). Zine vychází DIY nákladem a přílohou je flexi 7″EP US kapely CHARGER – Summon The Demon“ (Pirates Press, 2022). Náklad je 120 ks. Vydání můžeš podpořit zakoupením za cenu 120 Kč (cena za zin, včetně flexi EP). Předat lze z ruky do ruky nebo poštou / zásilkovnou. Seženeš na samuel.records(@seznam.cz.