Čtvrtek, 28. září, 2023

Kanadský raw punk / d-beat ABSOLUT vydává na Phobia Records na vinylu album „Hell’s Highest Power“. Pokud vám tenhle název nahrávky něco říká, máte pravdu. Už jednou vyšlo u D-Beat & Raw Punk Records. V tomto případě, ale nejde o klasický repres. Tahle nahrávka je něco jako verze 1, která byla nahrána v roce 2014 s původním bubeníkem Vassilem Mesterem (R.I.P.) a dosud nebyla nikdy zveřejněna. I počet a skladba songů jsou malinko jiné než na později přehrané a vydaném albu. Vyšlo v nákladu 500 ks (100 ks na barevných vinylech) a poslechnout si jej můžete tady.

Čtvrtek, 28. září, 2023

Finální album (ok, split s Mentally Parasites vyšlo ještě o rok déle) slovenské hardcore kapely TESTIMONY s názvem „Of Life And Death“, které vyšlo v roce 1997 pouze na CD a kazetě se dočkalo vinylu. O ten se postaral Papagájův Hlasatel Records. Poslech celého alba tady.

Čtvrtek, 28. září, 2023

Americká hardcore kapela MOCK EXECUTION momentálně brázdí Evropu na svém evropském turné a právě k němu vyšlo na La Vida Es Un Mus nové EP s názvem „Circle Of Madness“. Poslechnout si jej můžete tady. Ostrý špinavý zvuk, nářez jako by vypadnul z katalogu Crust War Records.

Pondělí, 25. září, 2023

Indonéský sextet LEFTYFISH, z Yogyakarta, přináší má poměrně inovativní přístup k extrémní hudbě, který svou zatím finální podobu získal na debutovém albu „Hello Kittie’s Spank“. V 18 krátkých skladbách o délce kolem 20 minut vás zasáhne zvukový uragán mísící nespoutanost Naked City, intenzitu Melt Banana a dravost The Dillinger Escape Plan. Frenetické dialogy klavíru a dechové sekce komunikují s matematicky strukturovaným grindcore základem. I když by se podle popisu mohlo zdát, že budete čelit nesourodému chaosu, díky chytrému songwritingu celá deska pulzuje v dokonalé vysokoenergetické symbióze. Původně vyšlo na CD již v roce 2018, nyní znovu vydáno na 12″ vinylu u Olga Hepnarová Records a Noise Mafia. Vyrobeno 200 kopií na červeném průhledném vinylu. Fyzickou kopii možno objednat zde.

Pondělí, 25. září, 2023

Norský špinavý hardcore / punk KRIGSHODER, který undergroundovou scénu oblažil dvěma singly v letech 2020 a 2020, které vyšly pouze na kazetě a digitálně, se nyní může pochlubit LP vinyl verzí „Makt-demonstrasjoner: 20-22“, na které jsou obě nahrávky. O vydání se postaral dánský label Adult Crash Records. Poslech tady.

Pondělí, 18. září, 2023

I ❤️ power violence! Anébrž nový singl tuzemských SKIPLIFE je venku. Eponymní nahrávka čítající šestnáct válů. Nahráno v Golden Hive Studiu. Finální master z dílny Will Killingsworth / Dead Air Studios. Vyšlo v kooperaci 625 Thrash, Mighty Morphine Power Violence Records & Trapped Inside Records. Poslech tady.

Pondělí, 18. září, 2023

Polská grind / fastcore scéna je na vzestupu. Další bruska ze severu se jmenuje M​Ø​LD. A to tak že z takového jakože jižního severu, konkrétně přímo z města Wroclaw. Poslech jejich prvotiny tady.

Pondělí, 18. září, 2023

Mno to je teda pěkná polízanice tohleto, že jsme nedokázali nějaké info přinést o téhle kapele o něco dříve. Švédská smečka HORNDAL a jejich metalem nasáklý hardcore / punk. Na kontě už mají pár kvalitních počinů, které můžete projet a poslechnou na bandcampu.

Pondělí, 18. září, 2023

Dnešní novinky budou ve znamení představovaček. První na řadu jde americká (Portland) death metal kapela AUTOPHAGY. Jejich album z minulého roku s názvem „Bacteriophage“, které vyšlo na Pulverised Records je naprostá brutalita. A tahle kapela svojí pověst potvrdila i na sobotním Tones Of Decay v Praze. Hniloba! Poslech tady.