Domácí hc punková úderka LIFE INSIDE OUT vypustila první ochutnávku z připravovaného EP “Společnost sviní”, které už brzy vyjde na flexi LP v počtu 250 ručně číslovaných kusů. Skladba se jmenuje “Totalita 2020” a v podobě lyric videa ji najdete na youtube. Kromě ní bude nahrávka obsahovat další dvě věci: “Sk8 Or Die” a titulní “Společnost sviní”. Doplňme, že v sestavě téhle kapely hrající od roku 2019 v současnosti působí ex-členové Conoped, Violence By Nature či Terror Society.

Čtvrtek, 22. dubna, 2021

Filozofický hardcore z Francie. To jsou PROUDHON. Ano ten Proudhon. Hudebně jde o mix grindu, hardcore, punku a death metalu. Ale docela dobře se to poslouchá. Tady je bandcamp.

Čtvrtek, 22. dubna, 2021

Grindující hardcore z Řecka. To je kapela VILE SPECIES. Na jejich bandcampu si můžete poslechnout čerstvou nahrávku, kterou je split sedmipalec s Human Obliteration i předchozí prvotinu s eponymním názvem.

Čtvrtek, 22. dubna, 2021

Po pár týdnech se opět vrátíme do západoirského přístavního městečka Galway, kam se tentokrát vypravíme za kapelou GENUFLECTION. V ní se sešli členové Grief Eater a Harvester a dohromady drtí mix sludge / death a doomu. Jejich debutová nahrávka se čtyřmi skladbami je už na kazetách vyprodaná, 12″ vinyl je ale stále k mání. A celé je to k poslechu na bandcampu.

Jestli si myslíte, že vaše oblíbená nahrávka má opravdu hodně písniček, možná to poněkud přehodnotíte díky nové nahrávce queer hardcore party HIRS COLLECTIVE z Philly. Na předešlé dva kompiláty z let 2012 a 2015 totiž naváže třetí díl pojmenovaný logicky “The Third 100 Songs”, který bude obsahovat dohromady 105 válů, složených jak z nového materiálu, tak z různých splitek a kompilací. A Jenna Pup k tomu odhodlaně dodává: “Hirs Collective oslavuje, brání a bojuje za přežití trans, queer, barevných, černochů, žen a všech dalších skupin, které jsou neustále nuceny čelit násilí, marginalizaci a útlaku. My jsme kolektiv zrůd, teploušů, kamarádů i milenců a nikdy nepřestaneme existovat. Nikdo nás nezabije, budeme tady navždy.” Na nahrávce se objeví řada hostů, mezi nimiž jsou členové a členky War On Women, Screaming Females, Moor Mother, Night Witch a dalších. Vychází 25. června u jejich vlastního labelu Get Better Records, skladba “Love” ve formě videoklipu na youtube vás vyzuje z pantoflí.

Středa, 21. dubna, 2021

Hardcore kapela YōKAI z Los Angeles, jejíž členové pochází z divokých čtvrtí Compton a South Central, vydala svoje debutové album “Nostalgicated”. Nahrával jej Taylor Young (ex-Nails, Twitching Tongues, God´s Hate) ve svém The Pit Recording studiu ve Van Nuys a masteroval Brad Boatright v Audiosiege. Celé jej najdete na bandcampu. Pánové se při jeho tvorbě inspirovali u kapel jako Trash Talk, Pantera nebo Trapped Under Ice.

Středa, 21. dubna, 2021

Polská DIY kapela ZURAWIE, která ve své tvorbě kombinuje alt rock, post hardcore, noise rock a post-punk, vydala u poznaňského Koty Records svoje druhé album. Jmenuje se “Poza Zasiegiem” a následuje debutovému “Powidok” z roku 2019. Celá záležitost je k dispozici přes bandcamp.

Pondělí, 19. dubna, 2021

Finská death metal kapela GHASTLY vydává na 20 Buck Spin Records novou desku s názvem “Mercurial Passages”. Dva songy si můžete poslechnout tady. Brutální death metal, kterej se táhne jak sopel z nosu.

Pondělí, 19. dubna, 2021

Na podzim jsme vám tuhle moskevskou punk vzoru UK82 partičku s názvem FURTHER CHARGES představovali a neuplynulo ani moc času a jsem s nimi zpět s novinkou o jejich debutním albu. Deska se jmenuje “Actus Reus” a celou si ji můžete poslechnou tady.

Po necelých desiatich mesiacoch vychádza nové číslo DIY hc/punk zinu B.I.T.CH., ktorého súčasťou je aj fotozine FTZN#2. Celé číslo je venované tematicky punkovým kresličom, fotografom a grafikom. Štetka je zasa napchatá reckami, hlavne teda na novú muziku, stĺpčekmi, ktoré sa ti možno nebudú páčiť, ale to už je tvoj problém. V rámci témy čísla pre vás Lichtle vyspovedal kresliča a tatéra Stiva z Visions of War (Belgicko), brazílskych kresličov dosiek Murila a Carlosa Casottiho, pražskú legendu zrastenú s fotoaparátom Žufana aka Karla Vyskočila, bratislavského sxe emigranta v UK, fotografa a kresliča, Romana Láriša, bratislavského Turbojugend kresliča Šumiho a fotografa Martina Mayera. Taktiež pre vás spísal profil Jána Obludu aka Zombiemustanga. El Džonito Makay aka Masskillah vyspovedal v rámci témy čísla kresliča a fotografa DEExGEE-ho, koncertného boha (je proste všade, he he he) a ďalšiu českú fotolegendu Smrčáka. Turčo v rámci témy čísla vyspovedal celosvetovú legendu japonského mistra senseja medzi kresličmi, Sugiho, amerického fotografa a tvorcu fotozinu Razorblades&Aspirin, Michaela D. Thorna, cut’n’paste mistra, fotografa a byvaleho zinemakera Paayu a legendu od bratov, grafika a tvorcu obalov dosiek, vydavateľa, bývalého zinemakera a neúnavného punkového matadora, Marka Rybenského. Mimo tému čísla pre vás vyspovedal rýchlik z Lučenca zvaný Medication Time. Hulye Fog si pod svoje krídla zobral na paškál bratov z Dead Heroes records a dve rýchlovečky v podobe kapiel Failure a Ona Snop. A keď si myslíš, že si v tomto čísle neprečítaš kvôli stále prebiehajúcej pandémii tour reporty, tak si na omyle bro. Sú tu hneď štyri: Tom spísal report See You In Hell z juhovýchodnej Ázie, Masskill report zo spoločného minitour Boiling Point a Antisocial Skills, Keyda česko-slovenské tour Lidské Zdroje a mistr Skulda CZ mini tour Sheeva Yoga a Brünner Todesmarsch. Celé číslo uzatvára Janix so svojim netradičným cestovaním po Argentíne, na motorke.

A keď sa ti práve nebude chcieť čítať, otvoríš si fotozine, ktorý tvorí prílohu tohto čísla zinu, vlastne je to skôr kniha formátu A5, kde si môžeš pozrieť fotky z koncertov od fotografov vyspovedaných v B.IT.CH.#3. PUNK IS SUPPORT, NOT COMPETITION!!!