Pátek, 23. října, 2020

Svůj debutový singl “Condemned” vypustila nová německá kapela GVILLOTINE, ve formě videoklipu jej najdete na youtube. V něm vás tohle trio z Brém přesvědčí, že i bez basy se dá zvládnout solidní halekačka namixovaná z metalického hardcore, grindcoru a death metalu. Ostatně pánové již mají nějakou tu zkušenost ze svých předchozích kapel jako Unrest (grindcore), No Sun Rises (black metal) a Last Leaf (hardcore). Singl si nahráli sami, výsledný mix a mastering proběhl v Sunsetter Recording studiu. Temný artwork pochází z dílny Wilfreda Sättyho, brémského ilustrátora, který byl znám právě pro své černobílé koláže a díla. Logo kapely pak navrhl bubeník Arne.

Pátek, 23. října, 2020

Na FB profilu tuzemské fastcore / grind mašiny LYCANTHROPHY se objevila krátká zpráva o plánovaných titulech. Takže se pracuje na split 7″EP s NAK´AY a na split desetipalci s japonskou legendou Su19b. A mezitím vyšel u Psychocontrol Records dolis split sedmipalce s NOISEAR. Songy ze splitu s Nak´ay tady.

Pátek, 23. října, 2020

Špetku hudebního zklidnění přináší do stránek Periferie kapela GILT z Jacksonville na Floridě. To abyste neřekli, že už vás z nás třeští hlava. Melodický a místy melancholický mix všeho od ema z přelomu tisíciletí, přes post-hardcore po devadesátkovej alt-rock, v němž se projevují i vlivy kapel jako Touché Amoré, Thursday nebo Title Fight. Pokud stále držíte pozornost, můžete mrknout na jejich srpnové album “Ignore What´s Missing”, které je k dispozici tady.

Něco se chystá, něco se peče. Slovenská emo / hc punk parta SAMORAST vypustila nový song, jmenuje se “Tlejúca hrozba obrúsených hrán” a společně s textem jej najdete na youtube. Dohromady mají být připravené čtyři nové písně, které se dočkaly nahrání v létě tohoto roku už v pozměněné sestavě. Vyjít mají na split 12″ LP s pražskými LAKKA, pracuje se zároveň na DIY cédéčkách a snad by se mohli dočkat i kazetoví fajnšmekři. Pokud byste se chtěli podílet na vydání vinylu, pište na tenhle mail. V případě Samorast se bude jednat o první nový materiál od debutového alba z roku 2017 (bandcamp), Lakka debutovala o rok později (bandcamp), na vinylu pak vyšlo v loňském roce (info tady).

Čtvrtek, 22. října, 2020

Belgická parta hardcore veteránů CHAIN REACTION, o níž jsme naposledy psali v souvislosti s tímto splitkem, vydává nové LP s názvem “Figurehead”. Všech šest nových skladeb, které masteroval Will Killingsworth, si můžete poslechnout skrz soundcloud. Kapela se v nich ponejvíc hlásí k odkazu Cold Front, Crown of Thornz, Outburst a pozdějších Leeway. Artwork má na svědomí australan Sam Octigan (Mizery, King Nine). Nahrávka vyjde 11. listopadu v kooperaci Atomic Action! Records (USA) a Control Records (Evropa). Na závěr doplňme, že v sestavě Chain Reaction působí členové Rise And Fall, Kingpin, Spirit Of Youth a Congress.

Brooklynská hardcore kapela THE LAST STAND v sestavě se členy Shutdown a Inhuman chystá pro příští rok splitko s kalifornskými straight edge One Choice, mezitím ale vydává u kalifornského Irish Voodoo Records 50ks limitovanou 7″ lathe cut edici, obsahující dva covery: “Choose To Be” od Youth Of Today a “Big Mouth” od Gorilla Biscuits. První jmenovaný si můžete poslechnout na bandcampu. Nejedná se o úplné novinky, obě předělávky figurovaly jako bonusy na CD a digitální verzi EP “This Is Real” z roku 2017.

Datum vydání avizované nové desky maďarských thrash chasníků CRIPPLED FOX je stanoveno na pondělí 2. listopadu. Po debutní skladbě je nyní na bandcampu k dispozici další song “Do The Zombie In The Pit”. A jak už bývá u Lišek zvykem, i tenhle text vychází z prožité historky, ta se tentokrát vztahuje ke koncertu před 11 lety, kde CF zahráli společně s holandskými partami The Shining a Waking The Dead. Roddy ze skotských kapel Black Sister a XSaxonX tam během setu CF nahodil mrtvolný xicht a začal se pohybovat jako zombie, což následovala řada dalších lidí v jinak z řetězu urvaného pitu a ten se tak proměnil v přehlídku thrash zombie walkerů. Nové album vyjde pod názvem “In The Name of Thrash”.

Severočeská parta SCALP se přemístila do jižní Kalifornie a poměrně přitvrdila, výsledkem je brutální a živočišný mix hardcore, death metalu, power violence a sludge. Celkem desítka skladeb se objeví na albu nazvaném “Domestic Extremity”, první z nich s názvem “Bastard Land” je k dispozici na bandcampu.
Po pravdě tahle parta vznikla v roce 2018, kdy ji kytarista Devan Fuentes a zpěvák Cole Rodgers založili jako satirickou metal kapelu na halloweenskou house party – projekt dostal jméno Hellboob. Jenže co se ze začátku jevilo jako jednorázové povyražení, dostalo právě skrz první koncert, kde proběhla explozivní a intenzivní show plná kostýmů, řetězů, fejkové krve, stroboskopů a mlhových efektů, zcela nové grády. Podle členů by nic z téhle ikonické show nejspíš neproběhlo, kdyby byl od začátku záměr mít “seriózní” kapelu. Debutové album, na němž dvojici doplňuje basák Cole Sattler a bubeník Luke Smith, nahrával Taylor Young, bubeník Nails a kytarista Twitching Tongues. Vyjde 13. listopadu skrze Creator-Destructor Records, vinyl k objednání tady.

Holandský label WTF Records ulovil do svých sítí milánskou rybičku TOXIC YOUTH. Tahle italská parta kombinující hc/punk a thrash vznikla v roce 1990 a věhlas si vydobyla po vydání kazetového dema (1993) zejména v druhé polovině 90. let, kdy značně rozčeřila vody tamní undergroundové scény. Jejich debutové album “Real Attitudes … Not Words!” vydané na CD v roce 1996 je dnes považováno za kultovní DIY release. Další nahrávka se ale začla rýsovat až po roce 2018 po té, co našli nového bubeníka. Album by mělo vyjít pod názvem “Back To You” ještě tento rok a Toxic Youth z něho odkryly první kartu, videoklip “Walkin´ Free”.

Úterý, 20. října, 2020

Belgický temný crust hardcore PLAGUE THIRTEEN se dočkal vinyl verze svého debutního alba. Vychází v kooperaci několika labelů včetně tuzemského Phobia Records (již brzy k dostání na eshopu). Poslech celé nahrávky tady. Pro fans Tragedy či Fall Of Efrafa.