Pátek, 27. listopadu, 2020

Chlapci z Farewell Records a La Familia Releases se postarali o další repres čtyř alb švédských DISFEAR. Jde o “Live The Storm”, “Misanthropic Generation”, “A Brutal Sight Of War” a “Soul Scars”. Poslech většiny nahrávek Disfear tady.

Pátek, 27. listopadu, 2020

Další zajímavé jméno na současné UKHC mapě, to jsou BOXKITE z anglického Plymouthu. Kapela vznikla v roce 2013 a její členové jsou nedílnou součástí tamní undergroundové komunity (před jeho zavřením pracovali v grassroot hudebním klubu, mají malé vydavatelství, atd.). Po turné na podporu jejich druhého EP “This Is How God Loves You” se pánové koncem roku 2016 sice na nějaký čas z důvodu geografického rozdělení odebrali na odpočinek, nyní jsou ale zpátky s novým sedmi-skladbovým EP a rovnou z něho přes bandcamp vypouštějí první singl “Skinwalker”. Vychází v kooperaci Crew Cuts, Boslevan Records, Angry & Hungry Records a Fresh Outbreak Records.

Dánská hnilobná temnota HEXIS slaví v letošním roce 10 let od založení, během nichž stihla odehrát více než 800 koncertů (vč. zemí jako Kuba, Island nebo Čína), vydat dvě full-lenght alba a řadu splitek s kapelami jako As We Draw, Primitive Man, This Gift Is A Curse a dalšími. Při příležitosti tohoto kulatého výročí jim u Moment Of Collapse vychází diskografické double CD, zabalené v hard-cover media booku a obohacené o rozsáhlý booklet čítající 28 stran. Diskografie bude obsahovat celkem 40 skladeb, jejichž výčet najdete na bandcampu. Předobjednávky již běží tady, fyzicky vychází na začátku ledna.

Pátek, 27. listopadu, 2020

V dnešní nové várce videoklipů to těžce válcují kapely z USA, které tvoří více než polovinu (konkrétní číslo je 13), exotické destinace pak zastupují Neck Deep In Filth z hlavního města Nepálu, o nichž už u nás párkrát také padla řeč. Hned trojice klipů je pak od domácích kapel, z nichž jeden vyšel už posmrtně k jedné starší skladbě.

AGNOSTIC FRONT – “Urban Decay” (z loňské “Get Loud”, více tady)
ANTISOCIAL SKILLS – “Free Will” (ze splitu s Rules, více třeba tady)
ASPHYX – “Botox Implosion” (z chystané desky “Necroceros”, více zde)
The CASUALTIES – “So Much Hate” (z předloňské “Written In Blood”)
CITIZEN RAGE – “Dreams” (z nového EP, o němž jsme více psali tady)
EVIL CONDUCT – “Another Day” (nový singl u Randale records)
GET DEAD – “Fire Sale” (z nového alba “Dancing With the Curse”)
HUMAN LAW
– “Conscious” (z debutního EP “God´s Work”, viz zde)
IN COLD BLOOD – “This Has to End” (nový singl tohoto Clevo hardcore)
JELLO BIAFRA & TGSoM
– “Satan´s Combover” (další klip z nové desky)
KILLER BE KILLED – “From a Crowded Wound” (z alba Reluctant Hero)
LEFT ALONE
– “The Darkness” (lyric video z chystané desky u Smelvis)
MOSCOW DEATH BRIGADE
– “Megaphone” (z aktuálního alba)
NECK DEEP IN FILTH
– “Traitors In Their Midst” (z letošního EP, viz zde)
NO CHANCE OF RECOVERY – “The Isle of Delight…” (z EP z roku 2017)
NOTHING – “April Ha Ha” (z aktuální desky “The Great Dismal”, viz zde)
PORTRAYAL OF GUILT – “A Tempting Pain” (z chystané nové desky)
RADKEY
– “Seize” (z chystaného alba “Green Room” u Little Man records)
REFUSED – “Malfire” (další klip z aktuálního EP “The Malignant Fire”)
SANGRE DE MUERDAGO – “Cadeliña” (z nové desky “Xuntas”)
SEX DEVIANTS
– “To jak jsem se” (z chystané desky “Za jinej svět”)
TOUCHÉ AMORÉ – “Lament” (třetí videoklip ze stejnojmenné desky)
X – “I Gotta Fever” (další klip z nové desky “Alphabetland”, více tady)
ZSK – “Mach´s Gut” (další klip z chystané nové desky “Ende Der Welt”)

Rozjetý Emergency Records oznámil další novinku, tentokrát se jedná o domácí nahrávku GAUNEŘI“Rock´n Roll Thrashers” LP. Jde o souhrn “nejlepších” písní za víc než 20 let existence této plzeňské party. Celkem tedy 14 skladeb (dobře známých z nesčetných koncertů a vystoupení, tracklist) chytlavého mixu Motörhead, Peter Pan Speedrock a Ramones. Celá záležitost je k poslechu a objednání na bandcampu. LP vychází v limitované edici 250 kusů, na potištěném vnitřáku najdete band story, fotky a letáky. Informace o předchozích vydaných titulech Emergency např. tady.

Čtvrtek, 26. listopadu, 2020

Na berlínském labelu Static Age Records vyšla reedice alba z roku 1981 staré berlínské punkové kapely BETON COMBO s názvem “Perfektion ist Sache der Götter” LP. Remasterováno Danielem Husaynem v Londýně. Poslech tady. Kreuzberg punk.

Čtvrtek, 26. listopadu, 2020

Londýnskou all-girl hardcore kapelu NEKRA jsme představovali před dvěma a půl lety tady. Od té doby o nich nebylo moc slyšet, pokud jste teda nezaregistrovali účast na loňské kazetové kompilaci “Fresh! Volume 2” od Teeny Tiny Records, kam přispěly minutovou vypalovačkou “Dad”. Příští týden jim u La Vida Es Un Mus vychází nové EP s názvem “Royal Disruptors”, které bude obsahovat pětici skladeb naštvaného femi-hardcore punku, z nichž dvě si můžete poslechnout už nyní na bandcampu. Mastering si střihnul Jonah Falco z Fucked Up. Doplňme, že jednotlivé členky můžeme znát z kapel jako Sarcasm, Εφιάλτης, Self Defense Family, Frau nebo Pesadilla.

Čtvrtek, 26. listopadu, 2020

Před pár lety oživená hardcore kapela BLOODCLOT, v jejíž sestavě se protočili členové Cro-Mags, Agnostic Front, Warzone, Dwarves, Murphys Law, Danzig či Queens Of The Stone Age, vypustila nový singl “Save The Robots”. Prostřednictvím lyric videa si jej můžete poslechnout na youtube. A rotace sestavy nekončí, tenhle singl byl totiž nahrán v sestavě: zpěv John Joseph (Cro-Mags “JM”), kytara Tom Capone (Quicksand, Shelter, Bold, Crippled Youth), basa Manuel Carrero (Burn, Saves The Day, Glassjaw) a bicí Darren Morgenthaler (Maximum Penalty, Madball). Singl následuje poslednímu albu “Up In Arms” z roku 2017.

Středa, 25. listopadu, 2020

Poprvé na vinylu vychází právě dnes na Phobia Records kultovní album anglické crustové kapely EXCREMENT OF WAR s názvem “Cathode Ray Coma”. Vyšlo již v roce 1992 a v sestavě se objevili členové Doom, Dirt či Cruelty. Kompletně remasterováno Kenkem z Communichaos Clay Media Station. Nový artwork a vyšlo celkem 600 ks. Z čehož je 400 na černém vinylu, 100 na půleném zelenočerném vinylu a 100 černá v zelené vinylu. Poslech tady. Objednávky tady.

V živé paměti máme, jak jsme byli odvaření z alba “Songs For The End Times” od newyorských Subversive Rite (více zde). Tahle parta je mimo jiné charakteristická zpěvem Claire Vastoly (dále Conspiracy, Vermin, Tower) – no a právě jím vládne i nová punková kapela HOUNDS OF WAR, v níž se Claire opět setkala se svým spoluhráčem ze Subversive Rite, Process a Vermin Maxem Parkerem. Toho můžeme dále znát z Hellkontroll, Ectoplasm či Gasmiasma. Na bandcampu a youtube najdete jejich první demo, obsahující tři skladby jednoduchého, ale chytlavého d-beat punku, namočeného v odéru 80´s UK klasik jako Vice Squad, The Expelled či Infa-Riot. Vyšlo i na kazetách, kde každá strana obsahuje stejné tři skladby, a to u Chaotic Uprising Productions, jemuž šéfuje právě hyperaktivní Max Parker. Opominout bychom rovnou neměli i jeho sólový projekt VIVISECTED NUMBSKULLS, jehož aktuální demáč najdete tady. V tomto případě si představte mix Discharge s Blitz a Partisans.