Pátek, 29. května, 2020

“Shiver” se jmenuje nové EP hardcore/punk kapely DRY SOCKET z Portlandu. Zpěvačka Danielle Allen (ex-Screaming Skull) objasňuje: “Vlastně jsme začli s tím, že chceme hrát mix Tear It Up, Kill Your Idols a Paint It Black. Rychle, naštvaně, politicky i osobněji. Pokročili jsme ale do bodu, v němž si nemyslím, že bychom zněli úplně jako tyhle kapely. Vyvíjíme se dál a dostáváme se víc ke středním tempům, čerpáme i od kapel jako Hope Conspiracy nebo Suicide File.” Jak zní aktuální nahrávka se můžete přesvědčit na bandcampu. Např. čtvrtá skladba “Muzzle” (přestože měla původně být u Trumpovi) pojednává o loňské vraždě 17-leté transgender Nikki Kuhnhausen (více např. zde). Nikki je jednou z minimálně 26 ženských obětí transfobie ve Spojených státech pouze za loňský rok. EP vyjde v kazetové striktní limitce (50 ks) během léta u Get Stoked! Records.

Pátek, 29. května, 2020

28. srpna vyjde u Tankcrimes nové album oaklandským NECROT, kteří hrají od roku 2011 a kombinují hrubý syrový punk a old school death metal. Jmenovat se bude “Mortal” a na youtube a bandcampu je z něho ochutnávka v podobě vypalovačky “Stench of Decay”. V pořadí třetí album bude následovat předchozímu “Blood Offerings” z roku 2017 a dostupné bude na vinylu, CDs i kazetách. Pokud máte rádi kapely jako Bolt Thrower, Asphyx, Obituary nebo Autopsy, mrkněte po tom. Necrot se mimochodem měly objevit na letošním Brutal Assault festivalu.

Pátek, 29. května, 2020

V další představovačce míříme na Slovensko, kde členové dnes už neexistujících prešovských kapel založili hc/punkovou kapelu DF. Dokupy už dali celkem 13 skladeb, které by v dohledné době měly vyjít na CD. Na youtube najdete dvě ukázky v podobě skladeb “Studené vojny” (zde) a “Kroky minulosti” (zde). Kapelu můžete dál špiclovat přes fb profil.

Vítězové a ocenění 19. ročníku rockových cen Břitva budou vyhlášeni v neděli 31. května v pořadu Hard & Heavy na Radiu Beat, přesněji v té jeho čtvrtině, kterou v čase 22:00-23:00 moderuje Petr Korál. Reprízu lze pak očekávat v noci z pondělí na úterý. Výsledkům ankety bude samozřejmě odpovídat také hudební skladba pořadu, kde oproti minulým rokům vedle metalu dostane více prostoru také hardcore punk. Přehlídku toho nejlepšího z české tvrdé hudby loňského roku jako tradičně doplní další 3 historicky významné kapely, které budou uvedeny do Galerie legend. Nominace za rok 2019 najdete zde.
Menší reflexe v tu chvíli již vyhlášených výsledků proběhne v úterý 2. června v novém pořadu Modeláři na Radiu Wave, který v čase 21:00-22:00 moderují Banán a Viktor Palák.

Čtvrtek, 28. května, 2020

Dalším “karanténním projektem” je nová chicagská power violence kapela BOBxLAZAR, v jejíž sestavě mj. působí basák a zpěvačka hc/punkových Snuffed, které jsme představovali v prosinci. Ale zpátky k BxL: nejen pokud jste ulítávali na titulech ze stáje sanfranciského Slap-a-Ham records (Chris Dodge ze Spazz, Despise You, Lack of Interest, aktuálně Trappist), rozhodně by vás neměl minout jejich první demáč.

Čtvrtek, 28. května, 2020

Veteráni holandské scény a členové / ex-členové kapel Spirit 84, Icepick, DSS, Dead Scenestars, Showdown a No Denial založili v říjnu loňského roku novou Oi! / street punkovou kapelu BENT OUT OF SHAPE. Nyní se na bandcamp dostala jejich první demo nahrávka se sedmi skladbami, jejíž křest měl původně proběhnout 8. května na společném koncertě s Bishops Green.

Čtvrtek, 28. května, 2020

Hardcore, stoner, sludge, crust punk, post-punk, metal punk, street punk, celtic punk, akustický i melodický hc/punk. Mladé neokoukané kapely i vysloužilí veteráni a jejich návraty. Od Brazílie, přes USA a Kanadu, Anglii, Švédsko, Francii a Německo se dostaneme až do naší domoviny, která do dnešní nálože nových videoklipů dodala hned čtyři kousky.

16 – “Me And The Dog Die Together” (z chystané LP “Dream Squasher”)
ACID BLOOD – “Waste No Time” (z loňského debutního s/t alba)
BLEAKNESS – A World to Rebuilt” (z chystaného 12″ u Sabotage recs.)
BLIND TO FAITH
– “Set Yourself Free” (z druhého alba, více čtěte tady)
BONECRUSHER – “Hate Divides Us” (dosud nevydaná skladba)
CLEARxCUT – “A Shadow Falls Across the Ravaged Land” (z debutní LP)
CROMAGS – “From the Grave” (z nové desky, o níž jsme psali tady)
ENTER SHIKARI – “The Great Unknown” (z šesté desky “Nothing Is True”)
The GHOST INSIDE – “Pressure Point” (lyric video z návratové desky)
INSIGHT – “Take It Back” (nový song z retrospektivní desky, více tady)
LA MARCA – “Hoje a noite” (nový videoklip melo-kapely ze Sao Paula)
MISERY SIGNALS – “The Tempest” (z chystaného alba “Ultraviolet”)
NO MORE HIROSHIMA – “Sick World” (jeden z řady nových singlů)
OFF WITH THEIR HEADS – Be Good” (z LP “Character”, víc info)
OR
– “Moře” (z chystané desky “Smutný stroje”, více informací tady)
The REAL McKENZIES – “Beer & Loathing” (z připravované nové desky)
ROSA PARKS – “Falešné štěstí” (první singl z chystané eponymní desky)
STARVING WOLVES – “The Cradle And The Brave” (z nového alba, info)
STINKY – “Distance” (z připravovaného alba “Of Lost Things”)
TRAHIR – “Succubus” (z loňského stejnojmenného EP, více čtěte tady)
TRUTH CULT – “Off Fire” (z nového LP této party z Baltimore)
X – “Water & Wine” (z nového alba “Alphabetland”, více o něm zde)

Francouzští BOMBARDEMENT chystají na příští měsíc nové 7″ EP, které bude obsahovat čtyři skladby prvotřídního energického d-beatu s ženským vokálem. Na bandcampu je z něho k dispozici první track “Blood. Cash. Self-Destruction”. Nahrávka bude následovat loňskému debutovému albu a vyjde v kooperaci Destructure Records, Symphony of Destruction a Kid Rock.

Středa, 27. května, 2020

Baptists, Integrity, Trap Them, Ghostlimb, Crowbar, Buried Alive i Circle Jerks uvádí mezi své největší vlivy kapela SAND TRAP, založená v loňském roce v Los Angeles. Ta se nyní představuje svým prvním EP “Insufferable Sinking” obsahujícím čtyři skladby, které je k dispozici tady.

Středa, 27. května, 2020

Kalifornští TRASH TALK se po čase opět rozhodli vypálit nám hezkých pár ran přímo na xicht. Den zkázy je plánován na 5. června, kdy na jejich vlastním labelu vychází EP pojmenované “Squalor”. Produkoval jej hip-hopový producent Kenny Beats (Smoke DZA, Zack Fox, Freddie Gibbs, Vince Staples) a jak jejich spolupráce zhruba dopadla se lze přesvědčit na prvním singlu “Something Wicked”, který najdete např. tady. EP následuje předchozímu “Tangle” z roku 2016, vydanému pouze digitálně.