Benefiční koncert pro Food Not Bombs Praha

 

Benefiční koncert pro Food Not Bombs Praha
19.12.2010, 19:00
Praha, Klub 007 Strahov
Vstup: 100,-

BONUS & PLUGNPLAY
Co se stane, když po třicítce odpadne kus ramen, který spoluvytvářely celek? Začnete si muziku, kterou máte rádi dělat sami! Hipec. Zpověď. Po krátkejch zásecích „Inkognito“ a „Unabomber“ už Bonus nepochoduje po Praze 4 sám. Bonus & Plugnplay právě vydali desku „Konec civilizace“ – temná výpověď o životě a spoluvytváření našeho mraveniště. Tenhle set už nebude jen ochutnávka jako posledně! Tohle bude poprava!
bonus.temnysily.cz

FLOWERS FOR WHORES
Jedovatá čtyřka po třicítce zpátky na 007! Nedávno jsem poslouchal Skycamefalling a Morning Again – tak nějak to vidím. Slunce mezi zamrzlejma stromama na Aljašce a tóny okleštěný k podstatě. Tóny archaických knih, který stále dýchají. I kdybys zůstal/a sám/a, tyhle knihy nikdy neshoří!
www.myspace.com/flowersforwhores

MOMMA KNOWS BEST
Krutě dotažená fúze metalu, hardcore a rocku s ambientním sloupem. Momma Knows Best zní jako pokroucená cesta Ricka Deckarda za jeho určeným cílem. Kapela, která zazdila všechny díry místního kolbiště. Představ si The Dillinger Escape Plan, hrající dohromady s Poison the Well na strahovským kopci. Uh.
bandzone.cz/mkb

FOOD NOT BOMBS (Jídlo místo zbraní) je volné seskupení dobrovolníků a dobrovolnic, kteří v různých koutech světa rozdávají zdarma jídlo, a to především sociálně potřebným. Hlavním důvodem vzniku iniciativy Food not Bombs (80. léta, USA) byla potřeba upozornit na paradox spočívající na jedné straně v nadměrných výdajích na zbrojní průmysl a na druhé straně na fakt mnoha milionů hladovějících lidí po celém světě. Základními zásadami, spojující všechny skupiny hlásící se k FNB jsou: antimilitarismus, recyklace potravin, veganství / vegetariánství, nediskriminování nikoho v přístupu k rozdávané stravě a konsensuální skupinové rozhodování. Každá skupina má právo na svůj vlastní výklad zásad, podle lokálních podmínek.
Více o FNB v ČR naleznete na www.food-not-bombs.cz, o FNB ve světě na www.foodnotbombs.net.

„Co někomu již neslouží, lidem bez přístřeší v zimě dobře poslouží!“ Proto FNB uvítají, přinesete-li navíc teplé bundy, svetry, spodní prádlo, ponožky, boty apod., které budou předány sociálně potřebným.

Součástí benefitu bude i trh věcí, které budou vydraženy ve prospěch Food Not Bombs. Přinést můžete opravdu cokoliv, od kartiček hokejistů, přes hudební nosiče až po auto vašich rodičů.

————————————————————————————————————-
www.myspace.com/twoshovelsevents
————————————————————————————————————-

19.12. 2010 – Klub 007 Strahov, Praha
Benefit pro FOOD NOT BOMBS
w/ Flowers For Whores, Bonus & Plugnplay, Momma Knows Best

2.1. 2010 – Klub 007, Praha
THE CARRIER (usa), REASON TO CARE (d), NO OMEGA (swe)

26.4. 2011 – Klub 007 Strahov, Praha
SHAI HULUD (usa), LIGEIA (usa), TIDES OF VIRTUE (uk)