BLUNT FORCE TRAUMA v Českých Budějovicích

 

BLUNT FORCE TRAUMA (USA) + RADIOLOKÁTOR + THE OWN ROADIES
2.12.2010
České Budějovice, Mighty Bar Velbloud
vstup: 120,- kč

 

Na poslední chvíli se chlapcům z Českých Budějovic z klubu Velbloud a z Antistar Production podařilo domluvit koncert americké kapely BLUNT FORCE TRAUMA (neboli volně přeloženo „trauma z hrubé síly“), kteří momentálně projíždějí napříč evropským kontinentem. Tato kapela, hrající mix fakt kvalitního thrash metalu a hardcore s kapkou punkový srdcařiny, pochází z Austinu (Texas), kde byla založena v roce 1999. V roce 2007 odchází bubeník a na jeho místo nastupuje Felix Griffin (aka Big Feelix). Bubeník, který s thrashcore kapelou D.R.I. nabubnoval např. desky „Thrash Zone“ (1989), „4 of a Kind“ (1988), „Crossover“ (1987), „Dealing With It!“ (1985) a spostu dalších singlů, EP-ček a živáků. Blunt Force Trauma mají na svém kontě EP s názvem „Good Morning“ (2001) + velkou  desku „Hatred for the State“ (2009) na Shattered World Rec. a úplnou novinkou je split LP s kanadskou thrash metalovou kapelou BOMBNATION s názvem „Crossovered With Rage“ na Doomsday Machine Rec. a D71 rec. Co dodat? Jejich hudba je rychlá a energická, kytarové thrash výjezdy, metalový vyhrávky alá Iron Maiden, rychlý hrubý zpěvy a texty o politice a násilí – prostě „stará škola“. Pokud máte opravdu rádi Bad Brains, Cro-mags, D.R.I., Slayer, Minor Threat, S.O.D. nebo Municipal Waste, nebál bych se napsat, že návštěva tohoto koncertu je povinností. Namísto toho se ale odvážím tvrdit: Kdo má rád thrash / hardcore / punk a přijde, určitě nebude litovat.
Mrkni na: www.myspace.com/thebluntforcetrauma

Po jejich boku zahraje jihočeské thrash komando RADIOLOKÁTOR (mix členů Gride, Lahar, Avenger) nejen se svými covery starejch metalovejch kapel, ale uslyšíte i něco z jejich vlastní tvorby. Po vyprodanym singlu s „amíkama“ Nunslaughter, o který se postarala Doomentia Rec., mají na svém kontě ještě split LP opět s kapelou z USA a to s Black Market Fetus (kapela se členy Catheter, Capitalist Casualties). Vyšlo u Dead Heroes Bros rec.
Kontakt: inozuk@seznam.cz, xkorekx@seznam.cz

Jako další kapela zahrají českobudějovičtí punx THE OWN ROADIES s ženským vokálem, ve kterých bubnuje mistr Flaška z Dezinfekce. Jsem-li dobře informován, bude to jejich poslední vystoupení.
Mrkni na: bandzone.cz/theownroadies

Na závěr ještě pro ty, kterým noc bude připadat příliš mladá a kteří nepůjdou spát, protože budou chtít pařit, proběhne „Afterpárty by DJ MA-SLO. Old thrash / punk / hardcore vinyl mayhem. Takže vinylová smršť.

Info:

www.velbloud.info

www.facebook.com/pages/Ceske-Budejovice-Czech-Republic/VELBLOUD-Club-Cafe/192380137171

www.muzikus.cz/kluby/velbloud