Britští punkáči THE VIBRATORS zahrají v Brně


THE VIBRATORS (UK) + Princovia (SK)
25. ledna 2017
Brno @ Fléda

The Vibrators na Flédě nevystoupí poprvé. Po úspěšném koncertě v roce 2015 slíbili, že se vrátí. Slovo dodrželi a svým brněnským fanouškům znova přijedou udělit lekci z tříakordové rytmiky a anarchie spínacích špendlíků. Na koncertě zazní všechny oblíbené pecky napříč dlouhou historií kapely, která má na kontě 21 dlouhohrajících desek. Poslední z nich „On The Guest List“ vyšla v roce 2013.

The Vibrators, kteří za dobu své existence přestáli řadu personálních změn, stáli u zrodu britského punku. V září 1976 se kapela společně se Sex Pistols, Siouxsie and the Banshees, The Clash, Buzzcocks, The Jam, The Stranglers nebo The Damned účastnila prvního punkového festivalu v historii. Konal se ve slavném londýnském klubu 100 Club a definitivně odstartoval novou éru populární hudby. První singly The Vibrators „We Vibrate“ a „Pogo Dancing“ zaujaly i legendárního DJe Johna Peela. V roce 1977 byli předskokany britského turné Iggyho Popa. Jejich debutové album „Pure Mania“ je zařazeno v The Guinness Encyclopedia of Popular Music mezi 50 nejlepšími punkovými deskami všech dob.

Obliba punkové hudby a její estetika má u nás silnou tradici. Kapely jako Sex Pistols, Siouxsie and Banshees, The Clash nebo The Vibrators silně ovlivnili československou neoficiální hudbu 80. let. „Punk se k nám tehdy dostával hlavně díky radiu Louxembourg a desek, které si lidi pořizovali na černém trhu nebo jim je někdo přivezl ze Západu. Minimalistická tříakordová estetika založená na jednoduché harmonii, pravidelném rytmu a rychlém tempu přitahovala mladé hudebně neškolené lidi svou jednoduchostí a neřízenou energií“, dodává Marie Butula Cichá, dramaturgyně klubu Fléda.

The Vibrators na scénu uvede slovenská kapela Princovia založená v roce 2002, která stejně jako headlineři večera prošla mnoha personálními změnami. Založil ji Jaro „Leďo“ Lederleitner a Martin „Revo“ Revický, kteří pak postupně hráli i v Zóně A. Za dobu své bouřlivé existence nahráli Princovia demo nahrávku „Nechceme ísť do Disneylandu!“ (2003) a dvě dlouhohrající desky „Čo takto otvoriť hubu?!“ (2005) a „Na zámku sa opäť spieva a tancuje“ (2011). Svou dnešní muziku označují jako power pop, který se sice v mnohém překrývá s punkem, ale na rozdíl od něj je v něm (dle jejich slov) více melodie a harmonických vokálů a méně agresivity a politiky. V roce 2016 vydali singl „Kapitán“ ve vzácném nákladu 69 kusů.

Večer do rána protáhne slovenský DJ Wrong s exkluzivním setem ve stylu punk a new wave.

Facebook událost: www.facebook.com/events/307585916307230

PŘEDPRODEJ + VSTUPNÉ:
200 Kč + poplatky sítě / 250 Kč
•    CAFÉ ELEVEN, Dominikánská 11, otevřeno 8-22h
•    INDIES, Poštovská 2
•    SMSTICKET.cz
•    GOOUT.cz
•    TICKETPORTAL.cz