CRUSHING CASPARS míří do Brna

 

CRUSHING CASPARS (Německo) + OVERHYPE + SCARECROW
26.11.2010
Brno, Melodka

 

Crushing Caspars vznikli v roce 1995 v německém Rostocku a v počátcích své muziky navazovali na velikány oldschool hardcore jako jsou AGNOSTIC FRONT, SUICIDAL TENDENCIES a GORILLA BISCUITS.

V roce 1996 vydali své debutové album, které obsahovalo 5 songů, v roce 1998 následovalo album další. Od této doby si CRUSHING CASPARS vytvořili vlastní styl hardcore – více zpěvný, více ironický, více zábavný, ale definitivně založený na tradičních hardcore kořenech. Sami ho nazvali Baltic Sea Hardcore.

Jejich první plnohodnotné album „Full Flavour“ bylo vydáno v roce 2000 a to samonákladem. V tomto roce odehráli také více než 50 koncertů a v roce 1999 absolvovali své první turné s brazilskými HC legendami RATOS DE PORAO.

V roce 2004 se stali součástí agentury MAD Tourbooking, což bylo velmi významným krokem k dalším živým vystoupením. Od té doby následovaly koncerty či turné s takovými jmény jako SICK OF IT ALL, AGNOSTIC FRONT, MURPHYS LAW, MADBALL, IGNITE či pravidelná účast na některých koncertech slavné PERSISTENCE TOUR.

Tuto kapelu, která má velmi živelná vystoupení, jste mohli vidět také v Česku. A to na festivalech Brutal Assault, Pod parou či Fulnekfest.

Spolu s nimi vystoupí brněnský nu metal Overhype, který nedávno představil zbrusu novou (a pěkně nadupanou) fošnu mezinárodní úrovně, a brněnská HC / thrash mlátička Scarecrow.

 

Po koncertě následuje tradiční páteční rockotéka a DJ Cliché.
Open: 19:30
Vstup: do 23:00 za 50 Kč od 23:00 za 30 Kč

 

www.myspace.com/crushingcaspars
bandzone.cz/overhype
bandzone.cz/scarecrow

www.melodka.cz