Dánsko vs. Brazílie ve Vopici

DENMARK vs. BRASIL aneb hudební pasovačka uprostřed Evropy

MÄRESVIN (Dánsko) + SOLID NOISE (Dánsko) + FORKA (Brazílie) + INFEKCJA (Polsko) + HIROŠIMA
22.11.2013
Praha, Modrá Vopice

 

22.11.2013 si určitě nenechte ujít tuhle unikátní akci, která se uskuteční v pražským klubu Modrá Vopice. Na jednom pódiu budete mít možnost vidět a slyšet kapely od severu Evropy, přes středoevropské Slezsko až po jižní Ameriku. Samozřejmě nebudou chybět ani zástupci český kotliny.

Jako první se u nás vůbec poprvé představí dánští maséři MÄRESVIN hrající slušnou směs trashmetalu a power violence. Kapela vznikla před dvěma lety v dánské Kodani a najdete v ní jako basáka bejvalýho bubeníka slovenskejch grinderů Abortion (netřeba představovat), který v Dánsku před lety zapustil kořeny a potom hlavně lidi pohybující se okolo slavnýho kodaňskýho squatu Ungdomshuset – dnes už spíš kulturního centra na adrese Dortheavej 61. Mají za sebou demo „This is Trash Violence“ z roku 2012, které je k poslechu na jejich FB stránkách a určitě potěší všechny fans drsný dánský muziky, nebo letos vydaný split s grind-crustovou bandou Swarm se super zvukem a parádním obalem, který kapela určitě doveze s sebou. Pro nedočkavce je celý splitko ke slyšení na soundcloudu.

Jejich starší bratr ve zbrani – SOLID NOISE, kteří fanouškům drtí lebky od roku 2009 a Charlie z Abortion u nich zaujímá post bubeníka, přijedou naše uši potrápit slušnou porcí severního kodaňskýho grindcore. Za oponou posledních pár měsíců kolují zvěsti o jejich konci, ale z ověřených zdrojů prosakují informace, že se můžeme těšit na překvápko. Takže si to určitě nenechte ujít, určitě to bude stát za to.

Z druhýho a protilehlýho konce naší znáskoule se na vopičácký pódium přiřítí trash metal hardcorová drtička z brazilskýho Sao Paula – FORKA. Tahle u nás né moc známá banda si jede svůj docela drsnej styl namíchanej z thrashe, deathu, crossoveru, hardcore, punku a metalu. I když to může vypadat dost přehnaně, tak výsledek v jejich podání je víc než dobrej. Kapela vznikla v roce 2002, v roce 2005 vydala svoje první album „Feel Your Suicide“, následované deskou „Enough“ (2010) a na svým evropským turné nazvaným BLACK OCEAN EURO TOUR 2013 představí svůj poslední počin se stejným názvem „Black Ocean“ (2013). Forka svým podáním HC/trashmetalu líznutým crossoverem určitě potěší všechny fans těchto stylů. Přijďte to zkontrolovat, jinou možnost možná mít nebudete!

Jako jedinej českej zástupce vystoupí ten večer hradecká parta HIROŠIMA. Jejich crustgrind asi není třeba nijak víc představovat, jelikož kapela s menšíma změnama funguje už od roku 2002, v roce 2011 se jejich sestava trochu pozměnila a dnes hrajou ve složení Bohouš – kytara, Pepa – basa, Baui – zpěv, Martin – bicí. Za zmíňku stojí jejich vzpomínkový video „The Atomic Core“, který fanouškům přibližuje jejich koncertní tvorbu na dochovanejchch video materiálech z různejch míst, který sesbírali v letech 2004-2010. Kapela má na triku několik demo nahrávek na vlastní náklady a jedno D.I.Y. full album z roku 2010. Na koncertě představí svůj letošní zbrusu novej materiál „Děti atomových květin“ EP, který určitě stojí za to slyšet.

A téměř na poslední chvíli se nám povedlo zajistit jedno speciální překvápko. S radostí oznamujeme, že jako very special guest vystoupí na tomhle hodně našlapaným večírku polská scandi crust punková legenda ze slezské Wroclawi INFEKCJA. Kapela loni oslavila 20 let na scéně super koncertem na wroclawským CRK a potvrdila, že má rozhodně ještě hodně co říct. INFEKCJA se na českejch pódiích většinou nečekaně, takže využijte šanci parádně si užít jejich nadupanej set. Nikdo neví, kdy se zase bude opakovat. Kapela má jinak za těch dvacet let na kontě spoustu alb, zmíním třeba legendární kazetu „Kazdy robotnik“ z roku 1996, nebo epko „Infekcja“ z roku 2011 – zatím jejich poslední vydaný. Pro lidi co neznají jen dodám, že kapela byla ve svejch počátcích ovlivněna kapelama jako Rattus, Dropdead, Hiatus, Homomilitia, Amebix, Doom, Nausea nebo G-ANX.

 

Shrnuto podtrženo, myslím že tuhle akci si užije fakt každej příznivce tvrdý muziky napříč styly a tohle celý ještě umocní super zvuk a profesionální přístup ze strany klubu Modrá Vopice, kde se na vás budeme 22.11.2013 těšit. Ještě jen pár technických informací jako vstup – tuhle show si můžete užít za 150,- vočí, dveře se pro vás otevřou už v 15:00 a celá akce vypukne přesně v 19:30.

Uvidíme se na místě – PetrMlok

http://www.modravopice.eu