FLUFF FEST přeložen na rok 2021, spuštěna benefiční sbírka

V březnu jsme vás informovali, že do konce dubna dáme vědět o osudu Fluff Festu 2020. Bohužel se situace ohledně pandemie COVID-19 a s ní spojenými opatřeními nevyvinula tak, abychom mohli letošní ročník uspořádat. Fluff Fest 2020 se tak ruší a my doufáme, že se všichni/všechny potkáme v Rokycanech příští rok.

Nerezignovali jsme ale úplně a místo příprav na festival jsme se rozhodli směřovat energii na podporu grass-root organizací a nezávislých dobrovolníků pomáhajícím uprchlílkům na Balkáně a v Řecku. Skrze spolek Pomáháme lidem na útěku jsme spustili na darujeme.cz kampaň s názvem Pomoc uprchlíkům s Fluff Festem 2020 / Support Refugees with Fluff Fest 2020, která poběží až do červencového víkendu, kdy měl proběhnout letošní ročník festivalu. Můžete tak penězi, které byste dali/y za vstupnku (nebo jakoukoliv jinou částkou) podpořit prozatím tyto organizace:

Pomáháme lidem na útěku – česká organizace sdružující dobrovolníky pomáhající na Balkánské trase od roku 2015. Momentálně provozuje komunitní centrum ComPass 42 v Sarajevu, které poskytuje uprchlíkům základní hygienické a společenské zázemí (internet, sprchy, kuchyně). V době karantény funguje jako prádelna pro blízké uprchlické tábory. Peníze se využijí na provoz centra (provoz sprch a prádelny) a na materiál na vybudování zahrady a skleníku, které budou moci uprchlíci využívat při přípravě jídla. Web / Facebook / Twitter.

Low Tech With Refugees – je organizace působící v Řecku na ostrově Lesbos v rámci projektu One Happy Family. Zaměřuje se na nízkoprahové využití technologií a recyklaci dostupných materiálů, skrze které pomáhá uprchlíkům vybudovat si základní zázemí a nástroje. Peníze z kampaně se využijí na vybavení pojízdné dílny, která pomáhá uprchlíkům stavět domy a přístřeší z trosek a nevyužitých materiálů. Web / Facebook / Instagram / Twitter / Youtube

Všechny zapojené organizace jsou malé, dobrovolnické, grass-root vedené a financované aktivity, které spoléhají na práci neplacených dobrovolníků na místě a dary jednotlivců, nepřijímají vládní ani evropské granty. Věnované peníze se využijí na přímou pomoc uprchlíkům v terénu bez provozních a administrativních nákladů.

Podle aktuální situace a výše vybraných prostředků se případně zapojí další organizace fungující na stejných principech. Všechny peníze jdou přímo organizaci Pomáháme lidem na útěku, která je bude dále rozdělovat.

Přispět můžete ZDE. Všem přispěvatelům a přispěvatelkám předem děkujeme!

Vložil: Buky
07.05.2020