HARDxTIMES a LION´S RAW: Paříž v Praze

 

HARDxTIMES (Fra) + LION´S LAW (Fra) + MUERTI + PROi!EKT + ACUELOS
11.1.2014
Praha, Pilot

11.1.2014 se do Prahy chystá invaze francouzských kapel. Jedná se o špičku francouzské street punk scény. HARDxTIMES jsou dnes již téměř kultovní kapelou. Za více než desetiletou kariéru se dokázali provařit prakticky po celé Evropě a není na škodu zmínit, že i za velkou louží znají tyhle týpky docela dobře. HardxTimes dokázali dokonale spojit hardcore, Oi! a punk s texty z ulic Paříže s myšlenkou, která se povětšinou točí kolem antirasismu a antifašismu. Navrch ještě přidali francouzštinu. Mnoho francouzsky hrajících kapel, které se o tohle pokoušely před nimi či po nich, pohořelo. HardxTimes to však dokonale zvládli, a tak velmi často uslyšíte větu: „Nemám rád francouzský kapely, ale HardxTimes jsou výjimka!“.

Podobně našlápnuto mají LION´S LAW. Kapela, která taktéž vznikla a působí v Paříži, hraje sice teprve od roku 2012, ale za tak krátkou dobu si dokázala vytvořit neskutečně velký tábor věrných fans po celé Evropě. Kromě toho, že její členové pocházejí ze stejného gangu jako HardxTimes či Maraboots (mimochodem s touhle kapelou mají společného basáka a zpěváka) a sdílejí spolu stejně záporný postoj vůči fašismu a rasismu, ovládají také velmi dobře svoje hudební nástroje a dokážou vytvořit velmi dobře znějící melodický street rock. Na rozdíl od jejich krajanů zpívají svoje texty v anglickém jazyce, takže jsou, co se porozumění týče, trošku přijatelnější.

Tyhle dvě kapely samozřejmě nemůžou v Čechách vystoupit bez místních opor. Podpoří je všemi velmi dobře známí MUERTI, kteří se po menší pauze pomalu a jistě dostávají do starých dobrých kolejí a obráží opět akce po celé republice. Druhou oporou bude kapela PROi!EKT z Pardubic, která je představitelem klasického Oi! žánru v Čechách. Jako poslední vystoupí zcela nová kapela ACUELOS z Prahy.

Koncert proběhne v rámci minifestu Our Music – Our Scene v klubu Pilot v pražských Vršovicích. Celá akce odstartuje již v 17:00 v podobě dj’s warm up party. Končit pak bude dj’s after party.

 

Vstupné:
v předprodeji a na místě do 18:00 – 200 Kč
18:00 – 22:00 – 250 Kč

 

Událost na FB: www.facebook.com/events/708240429205872/?fref=ts