Hell On Earth Tour 2009


EARTH CRISIS (USA)
SWORN ENEMY (USA)
NEAERA (Německo)
WAKING THE CADAVER (USA)
WAR OF AGES (USA)
WAR FROM A HARLOTS MOUTH (Německo)

neděle 06.09.2009
Praha, Exit Chmelnice (www.exitchmelnice.cz)


Putovní podnik Hell On Earth Tour zavítá tento rok do našeho hlavního města již na počátku září, konkrétně v neděli 6.9.2009, kdy se tradičně nabitý line-up předních corových kapel představí v žižkovském klubu Exit Chmelnice.

V čele letošní soupisky kapel vyčnívá jméno legendy a jednoho ze zakladatelů hudebního žánru metalcore, americké vegan straight edge skupiny EARTH CRISIS, která se před dvěma roky rozhodla k velkému reunionu a na současném Hell On Earth Tour bude propagovat zejména zbrusu nové album "To The Death", které je nástupcem 8 let staré nahrávky "Last of the Sane". Návrat populárních EARTH CRISIS v roce 2007 vzbudil velký ohlas, neboť právě tato formace je považována za jednoho ze zakladatelů hudebního stylu metalcore, který se zejména v posledních letech veze na masivní vlně popularity. S napětím se také čekalo, s jakým materiálem vyrukují na svém tolik očekávaném albu, které dostalo název "To The Death" a nutno říci, že EARTH CRISIS touto deskou hned důkladně umlčeli všechny potencionální kritiky. Deska sype zničujícím tempem, nechybí hrubý newyorský hardcore s texty reflektujícími zejména stav současné společnosti, EARTH CRISIS hlásí velkolepý návrat a při pomyšlení na fakt, jak asi budou nové pecky znít živě, naskakuje pomalu husí kůže. Klub Exit Chmelnice, který se pro podobné typy akcí osvědčil nedávno při koncertech Terror nebo Hatebreed, tak bude svědkem velkého návratu králů.

S americkou thrashcorovou mašinou SWORN ENEMY jsme měli tu čest letos na jaře v Brně a Praze, ale řekněte popravdě, není právě tohle ten typ kapely, kterou byste mohli klidně vidět i slyšet sedmkrát v týdnu? SWORN ENEMY platí za jednu z koncertně nejvděčnějších kapel, do své hudby si jednoduše vzali to nejlepší ze staré NYHC scény (Sick Of It All, Madball), inspirovali se u thrashových velikánů (Exodus, Testament), tomuto mixu dali svůj vlastní ksicht a také proto v posledních letech dohání, co se týče oblíbenosti, kapely jako HATEBREED nebo AS I LAY DYING. Minulý rok vyšlo dosud poslední album s názvem "Maniacal", které je typickým produktem SWORN ENEMY se všemi výše jmenovanými aspekty.

Také další kapela není pro tuzemské fanoušky žádnou neznámou. Řeč je o německé formaci NEAERA, která se velmi rychle dokázala prosadit na metalcorové scéně a během pár let si získala poměrně širokou fanouškovskou základnu. Ačkoliv se NEAERA stále hlásí ke svým deathmetalovým kořenům, stále více se v jejich hudbě objevuje hardcorová energie, větší množství melodií a celkovým vyzněním se proto nejvíce blíží označení moderní metalcore. Jejich energická show při živých vystoupeních funguje velmi dobře jak v klubech tak i na otevřených open air festivalech. Na turné Hell On Earth vyrážejí s novou deskou "Omnicide – Creation Unleashed", která opět vyšla pod křídly labelu Metal Blade Records.

Reprezentanty deathcoru jsou na letošní soupisce Hell On Earth Američané WAKING THE CADAVER. Mladá kapela zatím plní to, co si od ní její členové slibují. Přestože vznikli teprve před třemi lety, mají na kontě kromě dvou demáčů i dlouhohrající desku s názvem "Perverse Recollections of a Necromangler", na které jasně deklarují svůj hudební ksicht, který v sobě neskrývá nic jiného, než špičkově provedený brutální deathcore, který tito rodáci z New Jersey sami nazývají jako "slamming gore groove". Ať tak či tak, WAKING THE CADAVER předvedou brutální smršť, na kterou je třeba se připravit.

Výčet kapel ale ještě nekončí. V Praze se představí ještě američtí metalcoristé WAR OF AGES a němečtí WAR FROM A HARLOTS MOUTH, kteří bývají se svou hudbou stále častěji přirovnáváni k Dillinger Escape Plan a pozornost na sebe strhli naposledy v létě na festivalu Brutal Assault.

Více informací o pražském koncertu Hell On Earth Tour 2009 naleznete na webu www.obscure.cz nebo na tel. číslech 775 095 666 a 774 220 183. Vstupenky jsou k dostání ve všech běžných předprodejních sítích. Berte prosím v potaz brzký začátek akce, která odstartuje již lehce po šesté hodině!!!

Související linky:
www.myspace.com/earthcrisis
www.myspace.com/swornenemy
www.myspace.com/neaera
www.myspace.com/wakingthecadaver
www.myspace.com/warofages
www.myspace.com/warfromaharlotsmouth