Jak pomoci v době pandemie svému oblíbenému klubu? (AKTUALIZUJEME)

Pandemická situace ohrožuje (nejen) ekonomicky řadu odvětví, kultura a její UG část v boji o přežití stojí ve frontové linii a živá hudba, s níž stojí a padají hudební kluby, patří mezi vládními opatřeními nejvíce zasažené oblasti. Tříměsíčnímu uzavření následovala povinnost dvoumetrových rozestupů, zákaz cestování, omezení počtu návštěvníků jednotlivých akcí, zkrácení otvírací doby, vše vyústilo v uzavření opětovné. Řada DIY prostor, kulturních center a lokálních klubů, financovaných často pouze nebo hlavně z konajících se akcí,  se tak zdaleka nestačila oklepat z jarního lockdownu a přišel další, uvrhující je do těžkých finančích ztrát s hrozbou rány pro další existenci fatální.

Níže najdete stručný přehled klubů (abecedně), jimž můžeme v těchto nelehkých časech nějakým způsobem pomoci. Informace chceme průběžně aktualizovat / rozšiřovat a protože nemáme oči zdaleka všude, uvítáme v tomto směru každou další informaci či spolupráci.


007 Strahov @ Praha

Tenhle kultovní klub lze podpořit příležitostně přes SOS pivní výdejnu koupí piv s blížící expirací a ulehčit tak skladu (sledujte facebook), nebo třeba zakoupením benefičních triček (poštou přes mail agent@klub007strahov.cz nebo každou středu odpoledne osobně na kopci) všech možných velikostí, od dětských až po XXXL. Pomocnou ruku podal i Day After Records, který po domluvě s kapelou věnoval z každé prodané desky Kritické Situace příspěvek 50,- kč na Sedmičku. Deska už je ale pravděpodobně vyprodaná.

Azyl @ Liberec
V případě podpory tohoto klubu / pivního baru lze spojit příjemné s užitečným a zastavit se tak u otevřeného výdejního okénka (otevřeno denně od 13:00 do 20:00), kde je neustále v nabídce pestrá nabídka piv od různých malých pivovarů, jejichž prodejem je dotován další chod Azylu. Nabídky a aktualizace sleduj prostřednictvím facebooku.

Bajkazyl @ Brno
V sobotu 28. listopadu večer se můžete zúčastnit benefičního online streamu, kde zahraje avantgardní duo Surfin Bazooka. Veškerý výdělek z tohoto on-line koncertu jde na podporu klubu zasaženého covidovými opatřeními. Pokud chcete brněnský Bajkazyl v těchto časech podpořit, můžete tak učinit přes účet č. 215868392/0300 nebo PayPal killthepop@centrum.cz. Do zprávy uveďte “dar Bajkazyl”.

Balada bar @ Praha
Pomoci lze zakoupením poukázky na konzumačku v hodnotě 100, 300, 500, 1000,- či libovolnou částkou, využít ji lze po znovuotevření. Balada zároveň nabízí rozvoz čepovaného piva. Více o těchto možnostech a některé další způsoby jak pomoci sledujte na této fb události.

Café Na půl cesty @ Praha
Stále funguje vydávání kávy a dalších pochutin okénkem, v současnosti zároveň běží prodejní dražba – ta ale končí už dnes 20.11. ve 20:00, takže si pospěšte! Více na facebooku.

Collosseum @ Košice
Finančně podpořit tohle místo lze zasláním jakékoliv částky na účet SK19 1100 0000 0080 1412 6970. Touto formou je zorganizována akce s názvem “Všetko alebo NIČ!?”, které se sice nezúčastní žádná kapela, přesto v ní půjde o hodně – zakoupením “lístku” podpoříte fungování klubu a budoucí koncerty. Více na facebooku.

Kabinet Múz @ Brno
Kabinet MÚZ můžete podpořit koupí desek z Kabinet Records, benefičního merche nebo objednáním jídel z veganské restaurace Die Küche. Více na facebooku.

Parukářka @ Praha
K dispozici jsou benefiční kalendáře s fotkami kapel spojených s tímto prostorem. Objednávat můžete na mailu jk@wip3.com za 150 Kč + poštovné (po Praze bez poštovného).

Punctum @ Praha
Svého patrona hledá i žižkovský klub a nezávislý kolektiv Punctum. Podpořit je můžete přes platformu Patreon. Přispět je zároveň možné přímo přes bankovní účet č. 27279988/5500. Do poznámky můžete zadat svůj e-mail a kolektiv vás bude kontaktovat, vystavit lze i darovací smlouvu. Přes facebook můžete sledovat i různé online streamy.

RockHill @ Ostrava
Své finanční příspěvky můžete posílat na transparentní účet 2701889577/2010 (IBAN:CZ2820100000002701889577). Probíhat také mají live stream videa ze zkušeben kapel, ateliéru na Bašce a různých jiných míst. Více na facebooku.

SF MINI @ Olomouc
Podpořit olomoucký prostor SF MINI můžete zasláním libovolného příspěvku na účet 2701268324/2010. Benefiční je i dubnové digitální EP “Hlad” od Pacino, přispět kolektivu jeho koupí můžete přes bandcamp. V dohledné době se připravuje benefiční kompilace kapel, které hrály na SF MINI, a také benefiční chilli omáčky.

Sibiř @ Brno
Brněnské autonomní kulturní centrum se místo plánovaného rozvoje dostalo na dno veškerých finančních rezerv. Proto všechny, kterým na tomhle kousku svobodného, nekomerčního prostoru záleží, žádají o podporu. Ať už se rozhodnete přispět jednorázově či pravidelným darem, jedná se o situaci, kdy se každá stovka počítá. Podpořit můžete přes darujme.cz, kde zároveň najdete více informací.

Underdogs @ Praha
Pro podporu tohoto smíchovského prostoru se můžete stát jejich patronem / patronkou na Patreonu. Alternativně můžete přispět i jednorázově na jejich účet 1078620001/2250 s poznámkou “Dar Underdogs'”. Na podporu Underdogs poputují i peníze z prodeje digitální nahrávky “Future For Culture” na bandcampu kolektivu Řehole.

Pomozme udržet klubovou scénu živou.