KAMIKATZE rozštípou klub V Jelení

 

Kamikatze (Švédsko) + Bonus (cz) + veganská grilovačka
pátek 21.8.2009, od 19.00
Praha, klub V Jelení

Pamatujete si na koncert Masshysteri a Autistic Youth, který proběhl minulý rok na začátku prázdnim V Jelení? Pro mě osobně to byla jedna z nejpříjemnějších akcí, kde se potkali všichni na jednom dvorku u dokonalých sojových plátků (ostré a ještě ostřejší), cukety, nealko i alko piva, a pak si poslechli dvě skvělý kapely. No a protože to vypadá, že začlo být konečně opravdu léto a gril V Jelení letos trochu zahálel, nastala myslím ideální příležitost si minulý rok zopakovat. Společnost nám budou opět dělat dvě skvělý kapely.

Kamikatze se do toho letos opravdu opřeli, kapela, která byla vždy tak trochu ve stínu ostatních spolků ze Švédska, vydala skvělou desku "Falling Down", na které použila munici těžkého kalibru. Vypadá to, že současná sestava (dvě holky a jeden kluk) si padla neuvěřitelně do noty a Kamikatze najednou makají opravdu naplno, protože energie, která z nich sálá, je autentická a odzbrojující. Jak už to tak bývá, recept na to je v podstatě velice jednoduchý, zvláště, když hrajete přímočarý hc/punk a ani Kamikatze se s tím moc nepářou a prostě od boku solí skvělý mix klasického hc z počátku 80. let, melodického punk rocku, lehounce horror nálady a specifické dívčí riot grrrrrl energie. Konkrétně to znamená, že došlo ke kolizi Dwarves (tahle inspirace je pro mě trochu překvapivá, ale zcela! zásadní), Circle Jerks, X, Misfits, Bikini Kill a Ebba Grön. Pokud si trochu lámate hlavu, co je společným jmenovatelem zmíněných kapel, tak zejména to, že všechny hrály excelentní hc/punk a navíc byly ve své době většinou minimálně jeden krok před ostatními. Je tedy jasné, že Kamikatze mají opravdu zdravé základy a jejich energický hc/punk, který nepostrádá silné melodie ani zvláštní mrazivost, má potenciál vám pěkně nakopat zadek.

Zvláště pak v prostoru velkém 3×5 metrů, na kterém se poprvé představí i Bonus, což je alter ego Bourka ze Sporto a Phoenix 2 a pro spoustu lidí to bude asi dost netradiční překvapení. Punk tradičně a punk "jinak" na jednom "pódiu",  s grilem a drinkama v zádech, žádnej stress, jen příjemnej páteční večer. Víc myslím nepotřebujete vě! dět, ostatní je na vás.

 

www.myspace.com/kamikatze
www.temnysily.cz

recenze:
album "Falling Down"
album "Jag ar Defekt"

 

Banán