Kodaňské duo TRUST dorazí do Jelení

 

TRUST (Dánsko) + PHOENIX 2

25.2.2010

Praha, klub V Jelení

Rozhodl jsem se, že už nebudu dělat koncerty. Až na pár naprostých vyjímek. Asi to většinou budou podobný akce jako tahle, tedy koncerty kapel, který jsou podle mě super, ale nejsou moc v kurzu. Nějak mě už totiž nebaví neustálá hra na hardcore a závod o to, kdo přinese víc superlativů nebo rozešle víc pozvánek přes Facebook. Mrdám na to, protože mě to upřímě řečeno totálně sere. Neberte to ale jako jakékoliv brečení, tím opravdu nehodlám ztrácet čas.
Radši to zkusím dělat po svém, prostě jen napíšu, jak na mě ta která kapela působí, hodim link a vytisknu pár letáků, které rozhodim na koncertech. Kdo se alespoň trochu bude zajímat, svou cestu k těmhle informacím si najde. Jak s nimi naloží už bude jen na něm.

Trust jsou z Kodaně. Jejich singl mi dal v září Jeppe, basák Obstacles. Pustil jsem si ho teprve nedávno, poté, co mi Trust napsali, jestli bych jim nepomohl udělat koncert v Praze, že Obstacles říkali, že to tady je super (a taky v Brně a v Točníku a tak vůbec). Napsal jsem jim, že už koncerty nedělám a oni mi odpověděli, že to naprosto chápou a poděkovali. Pak jsem si ten singl pustil, ještě několikrát, zamyslel jsem se a přišlo mi líto, že se sem tihle dva chlápci asi nepodívají. A tak jsem zavolal Šamanovi, zabookoval Jelení a jim napsal, že jsem si to rozmyslel.

Trust hrajou dost specifickou muziku. Evidentně vyrostli hlavně na Dischordu a Touch and Go klasice. A tak je základem všeho kolize Fugazi a Shellac. Jejich hudba hodně pulsuje a tepe, skoro to až nechápu, když si vezmu, že jsou jen dva. Naštěstí má ale daleko k nějaké překombinovanosti nebo instrumentální exhibici a přesto všechno, co se v ní odehrává, si drží punkovou přímočarost a taky tvrdost (tady nejvíce vylézají ty Shellac, hodně kovovej zvuk basy). A taky zvláštní zadumanou melodii a to hlavně když to bubeník přestane rubat a dá vyniknout jednodužše klenuté zpěvové lince, která přijde jakoby odnikud, ale okamžitě vás dostane (to jsou zase ty Fugazi). Výrazné vyhrávky propletené do intenzivních vygradovaných pasáží zase připomínají začátky At the Drive-In, tedy v době, kdy se nebáli hrát alespoň 5 vteřin rovnej rytmus a měli tah jak hovado. No a celé dohromady je to zahrané se srdcem na dlani a pěkně nahlas. A myslím, že naživo to bude jeden z těch koncertů, kdy přijdete do Jelení, dáte si pivo nebo kofolu, pozdravíte se s pár kámošema a pak vás rozseká kapela, kterou vůbec neznáte. Dva sympatický dánové, který chtěj jen vegan jídlo, vodu a místo na podlaze si to postaví doprostřed místnosti, bubeník to odklepne a těch pár odvážnejch začne automaticky třepat hlavou. Budu mezi nima a budu asi šťastnej.

www.myspace.com/abandcalledtrust

 

Banán