M.O.D. ve Futuru

 

M.O.D. (USA) + GRIDE + EXORCIZPHOBIA + BEAST WITHIN THE SOUND
neděle 16.2.2014
Praha, Futurum
start: 19:00


Netroufám si odhadnout, jak je to dlouho, co hráli američtí M.O.D. v České republice naposled, ale tipnul bych si takových 17 let, pamatuji si ještě, že to bylo v pražském legendárním klubu BUNKR, jehož činnost ukončila policie v roce 1997, hosté byli tenkrát vynášeni ven násilím. V tomhle klubu hráli poprvé v republice třeba i Voivod, Haemorrhage, Marduk atd., to jen tak trochu z historie…

M.O.D. neboli METHOD OF DESTRUCTION jsou ale historií prosáklí až do morku kostí, ještě aby ne, jejich vznik je datován do roku 1986, kdy vždy trochu oplácaný BILLY MILANO, v té době zpěvák S.O.D. rozjíždí svoji novou kapelu. Z některých zdrojů jsou M.O.D. titulováni jako Billyho truc projekt, dalo by se však říci, že to bylo logickým vyústěním situace okolo S.O.D., jejichž ostatní členové byli čím dál tím častěji zaneprázdněni svoji hlavní kapelou, tedy Anthrax. Billy měl ale dost energie a potřeboval ji dostat ven, proto se na Svět vyloupla nová kapela, M.O.D.!

První album vychází hned následující rok 1987, pod názvem „U.S.A. For M.O.D.“ Thrash křížící se s hard corem a punkem a nejen to, pro který se v těch letech zažilo označení crossover, si získává okamžitě nadšené ovace tehdejší scény. Texty, které jsou plné politické kritiky, bonmotů, ale i osobitého humoru, zůstávají už navždy poznávacím znamením kapely. První desku produkuje Scott Ian. Legendární deskou, ikdyž je to vlastně jen mini, se o rok později stalo i „Surfin´ M.O.D.?“ obsahující skvělěj cover od Beach Boys „Surfin´USA“. Až do roku 1996 je kapela studiově i naživo dost aktivní, pak přichází několik let pauza. V tomto tisíciletí si kapela, jejichž line up se přeci jen měnil docela často, zapsala do discografie zatím jen dvě alba, to poslední před 6 lety „Red, White & Screwed“. Nedávno Billy Milano s M.O.D. oslavil 25 let a od té doby se kapela nezastavila. Oslavy se z Ameriky v roce 2014 přetáhnou i do Evropy, prvním signálem je potvrzený festival HELLFEST ve Francii a nyní kapela potvrdila i své evropské turné. Praha bude jedinou zastávkou v České republice.

V Pražském klubu Futurum, je v únorovou neděli 16.2. doprovodí tuzemské trio GRIDE, EXORCIZPHOBIA a BEAST WITHIN THE SOUND.

 

cena: 350,-
předprodej: 299,- (neonarcis@seznam.cz)
předprodejní místa: 320,-
MAXIMUM UNDERGROUND (Jilská 22, Praha)
REKOMANDO (Trojanova 9, Praha)
TRAFIKA-BAR (roh ulic Vinohradská a Nitranská, Praha)
další předprodejní místa naleznete na www.neonarcis.com

 

www.myspace.com/modmethodofdestruction
www.bandzone.cz/gride
www.bandzone.cz/exorcizphobia
www.bandzone.cz/bwts
www.neonarcis.com