MADBALL rozduní již tuto sobotu Abaton

 

MADBALL (USA) + MAKE IT COUNT (Německo) + ACTION
15.listopadu 2008
Praha, Abaton


Pražský multi-kulturní prostor Abaton se již tuto sobotu bude i přes svou industriální strukturu opět otřásat v základech – takřka přesně po 3 letech do něj svůj nekompromisní New York Hard Core opět přivezou MADBALL, kteří se v současnosti již dají označit za klasiky a naprostou špičku svého žánru – tedy té větve hardcore, která je tolik typická pro soubory z New York City a jeho okolí.

Vznik kapely se datuje k přelomu let 1988 / 89, kdy Roger Miret, zpěvák do té doby jedné z nejzásadnějších HC kapel, Agnostic Front, umožnil svému nevlastnímu bratrovi Freddymu Cricienovi (v té době ještě v předpubertálním věku), aby si v průběhu koncertů zazpíval s AF několik písniček – většinou se jednalo o vyřazené skladby velmi krátké stopáže ve zběsile rychlém tempu. Tento "projekt" dostal název MADBALL, podle Cricienovy přezdívky, a koncem roku 1989 mu vyšlo první, ze zmíněného typu songů složené EP "Ball Of Destruction".

8. února 1993 přerušili Agnostic Front na více než 4 roky svojí činnost (pražským koncertem v e klubu U Zoufalců, na kterém se poprvé v Čechách představili i Madball)
ale Cricien byl rozhodnut s Madball pokračovat a z původně bočního
projektu vytvořit regulérně fungující těleso. Rekrutoval dva členy AF
(bubeník Will Shepler a kytarista Matt Henderson) a na basu přibral
kamaráda z rozpadající se kapely D-Mize, jménem Hoya Roc – ten se posléze stal druhou zásadní postavou Madball. Tato sestava nahrála v roce 1994 dnes již legendární počin "Set It Off", a každé 2 roky pak přidávala další řadové album: Demonstrating My Style (1996), Look My Way (1998) a Hold It Down (2000).

Po několikaleté pauze se začátkem roku 2003 objevila nová sestava kapely: Freddyho a Hoyu doplnili kytarista Mitts a bubeník Rigg Ross. Společně vypustili do světa další hardcoreové klenoty: nabušené EP "N.Y.H.C." (2004), geniální "Legacy" (2005) a nejnovější "Infiltrate The System" (2007). Počátkem letošního roku opustil Madball z rodinných důvodů bubeník Rigg – ti si však našli více než důstojnou náhradu v legendární postavě NYHC scény Mackiem Jaysonovi (ex- Bad Brains, Cro-Mags, The Icemen, Shelter, Hazen Street).

MADBALL zavítají do Abatonu se svou strhující show v sobotu 15. listopadu  – bude se jednat o jubilejní, desáté vystoupení kapely na území ČR. A aby těch jubileí nebylo málo, Madball oslaví letošním podzimním turné 20.výročí své existence.

Koncert umožní návštěvníkům rovněž srovnání té nejvyšší zámořské HC kvality s evropskou konkurencí – v úloze předskokanů uvidíme teplické ACTION a berlínské MAKE IT COUNT.

Začátek akce v 19:30, předprodej vstupenek v síti TicketPro.