Nové domácí DIY labely: Filth Junkies, Vřesová Studánka a Panic Movements

V době, kdy jsou stopnuté koncerty a věci s tím spojené, spousta muzikantů nepropadá vášni k zahrádkaření či zahálce, a kompenzuje si mastnotu a odér zpocených těl jinou aktivitou. Kapely hojně skládají a tvůrčí přetlak proměňují v další zářezy ve svých diskografiích. A když se nahrává, musí se i vydávat. Pomocnou ruku podávají kromě zajetých i vydavatelství nová, jejich vznik rovněž pramení z výše zmíněného. V následující zprávě se zaměříme hned na trojici nově vzniklých DIY labelů z domácích luhů a hájů.

V našem zorném úhlu registrujeme hned dva nové labely napojené na Kreas Promotion. První z nich se jmenuje Filth Junkies a stojí za ním pánové Mára (Sněť) a Balda (ex-March Of The Hordes). Podle jejich slov bude tenhle label zaměřen prevážně na podporu českých kapel, nicméně začínají se už rýsovat i domluvy s jejich oblíbenýma kapelama z různých koutů světa. “Nejsme omezení žánrem, musí to bejt špinavý jak hajzl, toť jediné pravidlo. We like it filthy, we like it hard! (death metal, black, punk, grindcore, sludge, atd.).” doplňují tito protřelí gentlemani. První oznámený titul se pohybuje právě někde na pomezí výše vytyčeného, jednat se bude o demáč OTRAS, čtyřčlenné raw black punk party z Košic (bandcamp). Ještě tento měsíc vyjde 50 kusů kazet bílé barvy. Aktivitu labelu je možné dál sledovat přes jejich facebook profil.

kousek vedle lze stalkovat i činnost dalšího nového DIY labelu Vřesová studánka, který má na svědomí Daneček. Zde už je první release venku, jmenovitě jde o kazetu “Sgìth” od MHOR (dungeon synth / folk / minimal / čundr projekt Hrdly, dvorního kreslíře Kreas Promotion, viz bandcamp). Zde zní popisek následovně: “Mhor zcela intuitivně a přitom umně propojuje svět fantazie blikající z obrazovek herních konzolí, na nichž se odehrává hrdinná výprava podkreslená osmibitovým duněním a u nás tolik známý únik z města na čundr, kde do noci hraje kytara v záři táboráku. Sgìth vás provede osamělou krajinou, v níž se prohání vichr v haluzích vzrostlých stromů, kde na těle zahřeje kořalka a na duchu svoboda za kterou musíš jít, jít ven.” Náklad vzešlý z Danečkovy studánky činí 50 kusů ve dvou barevných provedeních obalu, objednávat můžete na mailu vresovastudanka@email.cz.

V případě Panic Movements se přesuneme do západních Čech. Toto jméno lze sice registrovat již od roku 2015 / 2016 jakožto bookingovku, distribuci i opatřovatele dodávek kapelám na turné, teprve letos ale dostojí svému dlouholetému záměru podporovat české i zahraniční DIY kapely formou vydávání nahrávek. Po cca pěti letech se tedy začínají klubat konkrétní plody i v tomto směru a v následujících měsících se tak chystají (v kooperaci) první dva tituly. Těmi budou 12″ LP nahrávky pražských kapel SLAVERY a NICOTA. V případě crusties Slavery (bandcamp) se bude jednat o debutové album obsahující šestici stench-crustových paleb nahraných v Dödsmord Studiu. Právě tam nahrávala i emo hardcore kapela Nicota, která naváže na předchozí demo nahrávky, o nichž si můžete přečíst např. tady. Pro další info sledujte tento fb profil.