Oslava 25 let a klasický powerviolence na jedné desce! Split GRIDE a SKIPLIFE je venku

Dvakrát krátce, rychle a hlasitě. Dvakrát po svém. Na společném LP se potkávají legendární prachatický skřípot GRIDE a SKIPLIFE, nová kapela lidí z Lycanthrophy, Gospel of the Future a Decultivate. Deska právě vyšla na labelu Insane Society Records.

Split je dílem náhody. Obě kapely měly nahraný materiál ve stejný čas a žádné plány, jak s ním naložit. A tak se spojily. Veteráni Gride nahráli celkem devět songů výbušného hardcore/grindu v sestavě: Čert – bicí a řev, David – kytara a řev, Honza Kapák – basa.

„Gride se letos dožívají 25 let a nelze se ubránit určitému patosu,“ říká Čert. „Za ta léta se podařilo vytvořit něco jako ostrůvek svobody a nespoutanosti. Místo, kde se pořád můžu cítit jako mladej spratek, co se snažil hrát podle kompilace Funk As Puck jako Britcore ikony. Dělat dál muziku, která mě baví a okolní svět se může postavit na hlavu,“ dodává.

Renesance west coast powerviolence

Hned dvanáct songů na druhou stranu desky nastříleli Skiplife. Nový projekt, kde se sešli členové Lycanthrophy, Decultivate a Gospel of the Future, nemá od začátku žádné větší ambice než oprášit powerviolence tak, jak jej v 90. letech hráli Infest nebo Lack Of Interest.

„Když jsem v roce 1998 poprvé slyšel La Revancha od Spazz, Slave od Infest a Despise You, měl jsem jasno, že tohle chci taky jednou hrát. Více než dvacet let uběhlo, ale v srdci se nic nezměnilo. Čekání se vyplatilo. Ride on, long live the violence!” vzkazuje za kapelu bubeník Alesh.

Společné LP vychází právě v těchto dnech na značce Insane Society Records v nákladů 500 kusů – z nich rovná stovka je na limitovaném barevném vinylu.

Obě kapely se také zúčastní Global Grindcore Alliance. Virtuální festival poslední květnový víkend organizuje newyorský label GCBT Records.

http://gride.bandcamp.com
http://skiplife.bandcamp.com
www.insanesociety.net
https://gcbtrecords.bandcamp.com

Pokec s Radkem ze Skiplife a taky nějaký ty jejich písničky najdete v díle Modelářů z 10. března 2021.

Vložil: Buky
31.03.2021