Peklo nad Otavou 007

 

PEKLO NAD OTAVOU 007:
GRIDE + AVENGER + PUSTINA + HIROSHIMA NIGHTMARE
Sobota 2.11.2013
Strakonice, Music bar Křemelka

V sobotu 2. listopadu se posedmé otevřou brány pekla. Strakonický Music bar Křemelka se stane rejdištěm všech fanoušků extrémní hudby, a jak už bývá zvykem, na své si přijde každý: grinder, thrasher, deathmetalista i černá duše. Krátce po 20. hodině se Křemelkou rozezní zlé a špinavé tóny, o něž se postarají čtyři kapely.

GRIDE – grind/hardcore
www.bandzone.cz/gride
Stálice tuzemské extrémní scény, která v létě odehrála turné po Spojených státech, se ve Strakonicích neobjevila řadu let, je tedy na čase to napravit. Prachatičtí grindeři mají aktuálně venku šestiipalcové splitko s texaskými TURBOKRIEG, předtím vydali znamenitou desku „Záškuby chaosu“, nominovanou na Cenu Anděl v sekci hard&heavy. Právě skladby ze „Záškubů“ tvoří páteř vystoupení GRIDE, o němž lze s jistotou tvrdit, že bude intenzivní a zničující. A taky že nepůjde jen o grind, ale chybět nebudou ani odbočky z hardcore a metalu.

AVENGER – dark metal
www.bandzone.cz/avengerband
Volyňská skvadra se na Křemelce naposledy objevila v roce 2010 na prvním Pekle, takže je na čase si vystoupení zopakovat. AVENGER mezitím vydali výborně přijaté album „Bohemian Dark Metal“ (nominované na cenu Břitva za rok 2012), v němž stihli vydat ještě výroční výběrové CD k 20 letům existence. Není u nás mnoho kapel, které by více než 20 let nesešly z cesty vytýčené při samotném zrodu, AVENGER k nim ale bezesporu patří. Stále přísahají na temný mix death a black metalu, české texty a infernální atmosféru.

PUSTINA – black metal
www.youtube.com/watch?v=Bn4HCr3uqII
Nové jméno na tuzemské podzemní scéně zatím stihlo debutovat čtyřskladbovou nahrávkou „Předtucha nastávající zimy“, vydanou pouze na magnetofonové kazetě, navíc v omezeném (nyní rozebraném) nákladu. PUSTINA staví na zkušenostech tří tajemných členů vystupujících pod pseudonymy a s tvářemi schovanými za děsivými warpainty, ale dobře informovaní vědí, že jde o členy LAHAR a MOTHER, kteří se ale v PUSTINĚ věnují nekompromisnímu zlému black metalu, samozřejmě s českými texty.

HIROSHIMA NIGHTMARE – thrash/death/punk
www.bandzone.cz/hiroshimanightmare
Mladá kapela, která svou „práci“ bere opravdu vážně. Po demu a miniCD splitku vydali jihočeští thrash/punk/deathers povedené split LP/CD s AZID, kterým na sebe výrazněji upozornili a zařadili se mezi nadějné smečky, o nichž se v podzemí začíná mluvit. Trumfem kapely je zpěvačka Mařenka, jedna z mála dívek, která na tuzemské scéně vykřikuje do mikrofonu.

Vstupné: 100 Kč,-

Info:
www.bandzone.cz/fan/depeha
www.facebook.com/depeha.prodaksn
www.facebook.com/events/489987307766211