PLAY FAST OR DONT 6

 

PLAY FAST OR DON´T 6
4.-5.9.2009
Hradec Králové, Hangár 187
vstup: 600 CZK / 25 €

 

První zářijový víkend je jako obvykle ve znamení Play fast festivalu. Původní místo festu, Pivovarská Flošna, se bude bourat, takže není možné tam pokračovat dál a v neprospěch Flošny rovněž stejně mluvil nedostatečný prostor, se kterým jsme se potýkali už v minulém roce. Chceme, aby si tenhle víkend každý dostatečně užil, aby vzácné kapely hrající na festu měly solidní podmínky ke hraní a samozřejmě lidi měli dobré podmínky ke stanování, parkování atd. Play fast 09 tedy proběhne na letišti v Hradci Králové, resp.v jednom z jeho hangáru (úle).

 

Sestava byla loni velice silná, ale i letos se podařilo dát dohromady našlapanou sestavu, čítající kapely z celého světa pro příznivce DIY extrémního hardcore. Po pauze, kdy se z ČR odstěhovali dvě hlavní persony kapely GUIDED CRADLE, která se vyšvihla do čela crustu, je Ethan a spol. zpět s extra koncertem na Play fastu! Guided Cradle doplní zavedená jména jako finský SELFISH nebo RIISTETYT, což je totální klasika finského hardcore, pro fandy opravdu extrémní palby tu budou YÄCOPSAE z Německa, grindcoroví THE ARSON PROJECT ze Švédska či kultovní ASSHOLE PARADE z USA. Polský klasický crust přivezou INFEKCJA, exotika v podobě SAKATAT z Turecka či ANTIMASTER z Mexika doplní extra koncert od dánských NUCLEAR DEATH TERORR z hostujícím bubeníkem z Pisschrist. Anglickou kolébku crustu zastupují kultovní EXTINCTION OF MANKIND a HELLKRUSHER, na černé koně festu si můžete tipnout, my sázíme na comeback rakouských COLD WORLD, jejich soukmenovce RUIDOSA INMUNDICIA či MÖRNE z USA, kde hrají lidi z Disrupt a Filth Of Mankind a jde opravdu o těžkou nálož temného hc crustu.

 

Kompletní výčet kapel a info o nich na webu www.playfast.cz. Na již zmíněných webovkách najdete přehrávač, kde jsou k dispozici mp3 od kapel, mapu, navigaci, jak se dostat na místo festu, profily kapel, prostě vše o festivalu. U hangáru bude k dispozici parkoviště, kemp na stanování, hygienické potřeby, bar a veg.jídlo od Food Not Bombs. Na viděnou…

 

Rozhovor s Play Fast Crew najdete zde.

Playlist a rozpis jednotlivých kapel zde.

UPDATE

POSLEDNÍ INFO – ČTĚTE POZORNĚ – DOPRAVNÍ OMEZENÍ
Máme pro vás závěrečné překvapení.  Souběžně s playfastem bude probíhat obrovská letecká show, a to hned vedle festival parku na letišti. V sobotu během dne vám budou rachotit extremní kapely do ouška a nad hlavami vám budou lítat stíhačky – válka. Máme jedinečnou možnost zažít neopakovatelnou atmosféru dvojího rachotu, prosím chovejte se slušně k sobě a ostatním lidem hlavně mimo festival park, kde na letecký den samozřejmě přijede spousta tzv. „normálních lidí“
Vzhledem k tomu, že bude probíhat letecká show je očekáván v sobotu obrovský pohyb lidí a aut.  Přesunuli jsme bránu do areálu o cca 300m dál od Hradce.
Ten kdo chce přijet autem v sobotu, bude muset využít cestu směrem do vesnice PŘEDMĚŘICE NAD LABEM. Přijedete do Hradce Králové a budete pokračovat směrem na NÁCHOD po silnici č. 33 (E67) cca 2km za Hradcem bude odbočka na PŘEDMĚŘICE projedete Předměřice budete se držet hlavní cesty, pojedete přes most přes Labe kolem písáku, až přijedete k letišti. 
Budeme ve spojení s dopravní policií, takže na bráně budou vždy vědět aktuální stav. Ve vlastním zájmu přijeďte už v pátek, protože v pátek bude silnice od Hradce ještě otevřená. Dále silnice z/do Hradce bude otevřené přes noc. Program leteckého dne je vždy od 8mi ráno do cca 16 hodin, po tuto dobu bude platit uvedené dopravní omezení, po skončení leteckého dne se cesta z/do Hradce Králové zase otevře. Prosím pokuste se v sobotu omezit cesty autem, pokud budete chtít jet do města využijte MHD, vzhledem k leteckému dni bude posílena, takže ji můžeme využít i my. http://www.airshow.cz/images/img/doprava-ciaf-09.jpg
Festival park je samozřejmě oplocený, ale pokud by někoho napadlo přece jenom přelézt ploty směrem na letiště, tak na letišti bude po celou dobu hlídat vojenská policie.
FAQ :
PŘIJEDU VLAKEM NEBO AUTOBUSEM V PÁTEK NEBO V SOBOTU : nic se nemění, přijedete buď autobusem č. 15 nebo v sobotu posílenou linkou MHD
 Na zastávku „letiště“ jezdí autobusová linka číslo "15" a to z buď z „hlavní nádraží“ (vlak) anebo „terminál MHD“ (bus) směr Předměřice Panelárna (pozor, jezdí i na opačnou stranu). Cena jízdenky je 15 Kč. Ze zastávky „letiště“ už bude vše označeno.

Jízdní řády zde: http://jizdnirady.dpmhk.cz/la15.htm
potom půjdete cca 700m podél plotu letiště až dojdete k bráně PLAYFASTu.
PŘIJEDU AUTEM V PÁTEK: nic se nemění, cesta z Hradce Králové bude otevřena. Jízdou po městském okruhu se dostanete k nákupní zóně plné supermarketů (Obi, Kaufland etc.), u benzinky OMW, platí pro ty, kteří přijedou ze směru Brno, Ostrava, Pardubice se dáte na velké světelné křižovatce doprava, ti kteří přijedou ze směru Praha, Trutnov, Náchod, Liberec, Wroclav se dají u benzinky Shell na té samé velké světelné křižovatce doleva. Potom pojede stále rovně po hlavní silnici cca 2,5km až se dostanete na křižovatku. Z křižovatky po pravé straně jsou už vidět kasárna a hlavní brána na letiště, ale vy na křižovatce budete pokračovat stále rovně podél betonového plotu letiště. Po cca  700m je po pravé straně brána a to je vstup na festival.

PŘIJEDU AUTEM V SOBOTU: cesta z Hradce Králové na letiště bude uzavřena!!! Musíte přijet přes vesnici PŘEDMĚŘICE NAD LABEM. Přijedete do Hradce Králové a budete pokračovat směrem na NÁCHOD po silnici č. 33 (E67) cca 2km za Hradcem bude odbočka na PŘEDMĚŘICE projedete na Předměřice budete se držet hlavní cesty, pojedete přes most přes Labe kolem písáku, až přijedete k letišti.  Pojedete podel plotu letiště směrem na Hradec až dojedete k bráně PLAYFASTu.


BUDU CHTÍT ODJET AUTEM Z FESTIVALU V SOBOTU V NOCI: cesta do Hradce Králové bude otevřena.
 

BUDU CHTÍT ODJET AUTEM V NEDĚLI RÁNO: cesta do Hradce bude uzavřená, použijete objížďku přes PŘEDMĚŘICE NAD LABEM.

Na vstupu do areálu bude i pokladna, pokud přijedete autem, mějte připravené peníze pro rychlé odbavení. Parkovaní aut je možné vedle hangáru v kempu. Prosím, používejte hlavu při parkování.