BARE ESCAPE pokřtí první vinylový počin na novém labelu Kabinet Records

BARE ESCAPE + AT BONA FIDE + SEKVOYE
10.6.2020
Brno @ Kabinet MÚZ

Tak konečně. Křest prvního vinylového počinu na novém brněnském vydavatelství Kabinet Records se snad už konečně uskuteční! Deska, která dorazila z lisovny přesně v moment, kdy se zavřely všechny kluby.

BARE ESCAPE
Nová kapela, známé tváře. Aleš Gajdošík, kytarista a zpěvák z De Mood a Ette Enaka, doplněný Tomášem Hrubanem a Davidem Mikešem z VOODOOYOUDO a baskytaristkou Vendulou Pukyšovou z postpunkových ‘youngsters‘ sinks, to jsou Bare Escape. Debutová osmiskladbová deska „In a Flash“ nahraná živě na takové periferce, jako jsou Babice, ale pod vedením zkušeného Rhyse Braddocka, vyšla na konci listopadu loňského roku. Její vinylový formát je prvním zářezem Kabinet Records, které tímto začínají fungovat i jako label.
V Bare Escape se prolíná několik hudebních přístupů, nejznatelnější je intuitivní, avšak přesná kytarová hra Aleše Gajdošíka a zpěv, který osciluje mezi deklamováním, melodickými pasážemi i emotivním shoutingem. Na místě bude k dostání i speciální merch kapely a samožřejmě debutová vinylová placka!
https://bareescape.bandcamp.com/

Speciálními hosty večera budou:

AT BONA FIDE
Psychedelický shoegaze z Ostavy. Letos v únoru vydali novou desku s názvem „Greatest Hits“, na kterém je opět cítit přirozená inspirace táhlým dronovým zvukem shoegaze kapel, ale namísto sladkých zasněných melodií sází raději na noiseový narkotický trans. Hluková katedrála made in Ostrava.
https://atbonafide.bandcamp.com/

SEKVOYE
Hlukem učesané beaty. Sekvoye mají blíže k poezii než k rapu a zároveň blíže k elektronice, než poezii. Tato kapela stihla od vzniku v roce 2017 vydat už několik nahrávek. Od beatové psychedelie prvních dvou EP se na novém albu „Ramúr“ posouvají k daleko nekompromisnější hudební formě a plují na podobných noiseových frekvencích jako například Death Grips nebo Clipping. Kryptická poetika jejich textů i komunikace navenek vytváří obraz angažované kapely, která Vás trhlinou protáhne ze světa ven – až zvenčí pak můžete nahlédnout jeho chaos a pokroucenou geometrii.
https://sekvoye.bandcamp.com

FB event: www.facebook.com/events/558123418182504
Kabinet records: www.facebook.com/kabinetrecords

Vložil: Buky
05.06.2020