Benefiční víkend na podporu běloruského boje za svobodu

SOLIDARITY WEEKEND:
Benefiční víkend na podporu běloruského boje za svobodu
10.9. – 13.9.2020
Praha @ Klub FAMU / Sabotage Vegan Bistro

V pražském Klubu FAMU a Sabotage vegan bistru proběhne ve dnech 10. – 13. 9. benefiční akce na podporu zadržených aktivistů v Bělorusku.

Jak jistě většina z vás ví, situace v Bělorusku je po zmanipulovaných prezidentských volbách kritická. Do ulic vyšly tisíce Bělorusů, aby projevily svůj nesouhlas s evidentním volebním podvodem. Ten dokazují mimo jiné průzkumy, které přímo před volebními místnostmi prováděli dobrovolníci z nevládních organizací a aktivisté. Protestující se však setkali s tvrdým odporem, zatýkáním a brutalitou ze strany policie ve službách režimu stávajícího prezidenta Alexandra Lukašenka.

Tisíce lidí jsou v současné době ve vězení jen kvůli vyjádření nesouhlasu s nesvobodou, která v Bělorusku vládne, a s policejní brutalitou, která každým dnem vzrůstá. 10. až 12. září tedy proběhnou v Klubu FAMU benefiční akce, na kterých přislíbilo účast mnoho kapel a DJs. V neděli 13.9. se pak dění přesune do Sabotage vegan bistra ve Vršovicích, kde proběhne benefiční blešák a hungover brunch. Veškerý výtěžek půjde na podporu běloruských aktivistů, zadržených v boji za svobodu.

Svojí účastí akci podpoří kapely:
High Society (Německo), Skorup/a (Polsko), Obscene Revenge (Itálie), Thalidomide, Make x Peace, Bibione, Komplex Viny, Aculeos a Guest

a DJs:
DJ Socke (Německo), DJ Buqi, DJ Vokurka a Štramberk Rude Boys

FB event: www.facebook.com/events/216742089775747

Klub FAMU – Smetanovo nábřeží 2, Praha 1
Sabotage vegan bistro – Kodaňská 651/22, Praha 10

Vložil: Buky
02.09.2020