Brno zažije noc v duchu avantgardního hip-hopu, mod-punku, trip-hopu i ambientu

SYNY (Pol) + TOMMY AND THE COMMIES (Can) + LAVRA + SÍTĚ
29.10.2018
Brno @ Kabinet MÚZ


SYNY
(Polsko)
Syny jsou další projekt Roberta Piernikowskeho (známého z Napszyklat) a producenta 1988 (Etamski). Sami tvrdí, že dělají hip hop bez přívlastků, jakkoliv jejich hudbu recenzenti nejčastěji popisují pomocí různých škatulek jako “avantgardní” nebo “experimentální”. Svůj svět nechávají vplout v minulost a tak se ke slovu dostávají zaprášené bicí automaty, analogové syntezátory a VHS kazety se stokrát ohraným videoklipem. Syrové beaty jsou rovnocenným partnerem surreálních textů a neúprosné flow. Na svém kontě mají debutovou desku „Orient“ a do Brna se vrací s aktuální deskou „Sen“.
https://latarnia.bandcamp.com/album/la014-sen
https://syny.bandcamp.com

TOMMY AND THE COMMIES (Kanada)
Nové a čerstvé jméno v mod-punku! Kanadské trio TOMMY and the COMMIES právě vydalo svoje debutové velké album s názvem „Here Come…“ na respektovaném Slovenly Recordings. A my tak máme možnost se opět nechat vtáhnout do světa, kde jsou v souladu popové melodie, raubířství elegantních mods a punk psaný v dobách kapel The Buzzcocks a The Undertones. A to vše se zárukou kvality bratrů Houlových, kteří své už odehráli v power-popových Statues a Strange Attractor.
https://slovenly.bandcamp.com/album/tommy-and-the-commies-here-come-lp
video: https://youtu.be/mM054v26hP0

LAVRA (CZ)
Když poprvé spatříte audio-dvojče vizuální stránky Blade Runnera a zamilujete se do jeho temného doteku něhy. Osobitý ponurý trip-hop s očekávanou velkou deskou na Pushteek records.
https://lavra.bandcamp.com

SÍTĚ (CZ)
Váš první trip na vlastní pěst. Nikdo vás nedrží za ruku. Je to chladné, znepokojující, dynamické. Konejší vás vědomí, že ten pocit musí skončit, a vzrušuje vás skutečnost, že už nikdy nebudete stejní jak předtím. Svět ve znamení ambientních hlukových ploch.
https://sitesitesite.bandcamp.com

fb event: www.facebook.com/events/441235466404192

Sledujte Kabinet MÚZ:
www.instagram.com/kabinet_muz
www.kabinetmuz.cz
www.facebook.com/kabinetrecords

Vložil: Buky
24.10.2018