Cenění BARONESS vezou „Zlato i šeď“ a rozhledy v nečekaných barvách

BARONESS do Prahy přijedou představit nové, kritikou do nebes vynášené album „Gold & Grey“

ZRUŠENO!!!
BARONESS (USA)
9. 6. 2020
Praha @ Palác Akropolis

Z pandemických důvodů koronaviru došlo ke zrušení turné BARONESS. Držitelům našich e-ticketů budeme peníze vracet automaticky během příštího týdne. Vrácení plateb za vstupenky zakoupené v předprodejních místech požádejte v místě předprodeje (vč. sítě GoOut), v případě aktuálně zavřených poboček sítě Ticketmaster žádejte přes tento formulář.

Americký kvartet BARONESS, seskupený kolem charismatického Johna Baizleyho známého též svým výtvarným uměním říznutým Muchovskou secesí (designy pro Metallica, Kvelertak, Kylesa, Pig Destroyer, Darkest Hour, Daughters ad.), do Prahy přijede představit nové album „Gold & Grey“, kterým otevírá novou kapitolu.

Člověk by si řekl, zda Baroness po megaúspěchu fialového alba „Purple“ mohou jít dál. Ale hrozivá nehoda z roku 2012, kdy s autobusem spadli z 10m viaduktu a kapelu pak opustila polovina členů, Johnovým nitrem stále rezonuje. Jakoby dlouhodobý nápor traumatizující události otevřel jeho skrytou zónu. „Rozhodl jsem se použít kapelu jako místo, kam mohu vzít veškerý tento stres, bolest, úzkost, všechny tyto skutečnosti a udělat z nich něco dobrého.“ A v hloubce emocí i v tvůrčím výsledku omlazeného uskupení je to slyšet.

Ne, Baroness stále nehrají pro rádia a jejich tvorba je plna protikladů, ale těžce uchopitelný mix alt-metalu, post-rocku a stoner sludge už není klasicky podaný kytarový rock s neobyčejnými zpěvy, nově obsahuje mnoho vnitřních melodických skládaček a interakcí odkazujících někam ke starému progu, indie-math-kraut rocku, snad i jazzu nebo pulzu elektronické hudby. Jestli tedy Baroness dosud poslouchala různorodá směsice rockového publika přesahujícího do metalu a hardcoru, nebylo by divu, kdyby k sobě Baroness silně přitáhli nezávislé artové blázny a hipstery vyhledávající neomšelost, nezávislost a nevyhraněnost, protože spojení všech žánrů je v podání Baroness nejen jedinečné, ale rozhodně dobrodružné a absolutně neočekávatelné.

Již od svého debutu Baroness jsou permanentně oceňovaná kapela (vč. nominací Grammy), a tak jsme zvědavi, kam je to mimo žebříčky Billboard a přebaly časopisů jako Revolver a Kerrang! s jejich pátým a rozhodně nejambicióznějším počinem „Gold & Grey“ dovede. V každém případě tento 17-skladbový kaleidoskop přesahuje všechny limity a nekouká na jakékoli bariéry, jak to kdysi při objevování nových hudebních oblastí udělali např. Pink Floyd, Neurosis, Massive Attack nebo Scott Walker. A John vše výše uvedené stvrzuje slovy: „snažili jsme skrze naše nástroje říci něco nového a zároveň, i za nepoužití typických konvencí, nenarušit zvuk, ani ducha kapely.“

Reakce na „Gold & Grey“:
Stereogum: „The best thing Baroness has ever done… a masterpiece.“
NME: „A work of art in the truest sense of the word.“
NPR: „Gold & Grey feels like a callback to the heyday of the rock album as art object.“

Baroness
Tourniquet – https://youtu.be/RQeAvbTVWiU
Cold Blooded Angels – https://youtu.be/mFFXhxru6BM
Throw Me an Anchor – https://youtu.be/KcWFiTJ23Vo
Borderlines – https://youtu.be/tQX_oVVORFU
Chlorine & Wine – https://youtu.be/DnYO7iQfQDQ

FB event: www.facebook.com/events/201897711238285
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/347

Předprodej viz výše, dále pak v síti Ticketmaster a na předprodejní kase v Lucerna Music Baru.

Vložil: Buky
06.03.2020