DARKEST HOUR slaví 25 let, vezou si FALLUJAH či UNE MISÉRE

DARKEST HOUR (USA) + FALLUJAH (USA) + BLOODLET (USA) + UNE MISÉRE (Isl) + LOWEST CREATURE (Swe)
úterý 28.1.2020
Praha @ Futurum

Darkest Hour na scéně se svými 9 alby už něco znamenají. Kapela koncertně zkušená ze všech světadílů, z malých i velkých pódií, kapela, co v polovině 90. let stála – třeba spolu s Lamb of God – u obrody amerického metalu.

Do založení kapely vlítli s mladickou vášní a energií, ale i jejich obhroublou metal / hardcore / punk divokost zkrotil čas. Ovšem jen na chvíli, byť i tuto polohu DH zvládli na výbornou a i, řekněme, mainstreamový zvuk dokázal, jak jsou jako kapela variabilní. Roku 2017 ale pětice z Washingtonu vydala všemi světovými médii (Revolver, Noisey, Metal Sucks, Metal Infection, Ghost Cult, Terrorizer ad.) adorovanou desku „Godless Prophets & The Migrant Flora“ (Southern Lord Records). Hovoří se o vrcholu jejich kariéry a všichni desku zařazují i mezi nominanty na album roku. Produkoval ji na slovo vzatý Kurt Ballou (Converge) a Darkest Hour s albem nejen navázali na své nejlepší období okolo alba „Deliver Us“, ale i povedeně revitalizovali svůj zvuk, takže se ke slovu v moderním, ale neuhlazeném balení opět dostává duch 90. let. Nelze je tak striktně zařadit do metalcore škatule, neb se tu ke slovu dostává jak syrový hardcore/punk, tak ryzí melodičnost skandinávského death metalu. Přesně ty atributy, které metalcore v době jeho vzniku nakoply, které jej vydefinovaly a které z něj po zlomu milénia udělaly jeden z nejsilněji promlouvajících žánrů nastupující generace.

Návrat Darkest Hour k oslavě 25 let na scéně se ponese opět v dobré společnosti a velkém stylu! Těšit se můžete na progresivně smýšlející a metal obrozující Fallujah s albem „Undying Light“, sludgově hardcorující Bloodlet z Floridy, jedinečné Islanďany Une Misère s temným, hluboko se zařezávajícím hardcore/post-black zvukem či švédské poctivce Lowest Creature, kteří do ostrého osmdesátkového thrashe nalévají dřevní hardcore sílu!

Darkest Hour – Enter Oblivion
Fallujah – Ultraviolet
Bloodlet – Choking on the Peat
Une Misére – Damages
Lowest Creature – Sacrilegious Pain

FB event: www.facebook.com/events/373656659983116/
předprodej: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/305

Dále pak v sítích Ticketportal, Ticketmaster a na předprodejní kase v Lucerna Music Bar.

Vložil: Buky
13.01.2020