Do Liberce přivezou LAS CASAS VIEJAS atmosféru hor, měst, temnoty i světla

LAS CASAS VIEJAS (At) + WRACKSPURTS (Ger)
28.12.2019
Liberec @ Azyl

Pamatujete si na La Ligne Maginot (LLM)? Po roce 2010 v ČR odehráli řadu koncertů, když tudy projížděli na svých evropských turné, na cestách z vídeňského EKH, kde tehdy zkoušeli. Pamětníci si jistě vybaví, že v roce 2012 zahráli také v Azylu. Kvůli počtu hudebníků v kapele se jim příznačně říkalo kytarový „orchestr“, který produkoval mix ambientu, doomu a pomalého crustu. V LLM se sešli lidi z různých koutů Rakouska, včetně nejzápadnější země Rakouska – Vorarlberg –, a Irska. Ve Vorarlbergu, uprostřed Alp, leží město Feldkirch, kde parta kamarádů již mnoho let rozvíjí místní hard core / punk rockovou „scénu“. Právě odtud pochází kytarista a někdejší zásadní skladatel LLM, Bubu. Když se rozpadli, Bubu nechtěl svoje nápady pohřbít společně s LLM, a proto se rozhodl vnést je do nového projektu. Tak vznikli Las Casas Viejas.
Ani oni nejsou zrovna nepočetným souborem. Kromě dalších kapel, z Feldkirchu pocházela také hard core / crustová kapela I.O.N.U., která odehrála v ČR ve stejné době několik koncertů. K Las Casas Viejas se přidala jejich někdejší zpěvačka Steffi, která sem vnáší svůj hluboký crustový vokál. Odkud vítr vane, lze v hudbě Las Casas Viejas slyšet docela dost jasně. Nicméně je to závan, nádech horské přírody v kontrastu s městskou šedí, nikoli přesná definice. Las Casas Viejas jdou hudebně dál. Nebojí se do svých skladeb zasadit čistý vokál. Po Trish tu působí v pořadí již druhá zpěvačka, která studovala operní zpěv. Crustový řev se tak prolíná se silnými melodickými pasážemi operního hlasu. Uslyšíte valící se, mohutné kytarové stěny, doprovázené silnými údery bicích, střídající klidné pasáže a gradace. Ucítíte, jak Las Casas Viejas dokážou do hudby dostat atmosféru hor, měst, všeprostupující technologie, všedního shonu, temnoty, světla a pocity člověka uprostřed toho všeho.
Jak to všechno dokážou Las Casas Viejas hudebně pojmout ještě trochu jinak, má již brzy ukázat připravovaná deska, která vyjde jako split s kapelou Vradiazei z Olympie ze Spojených států. Vyjde opět u Alerta Antifascista Records, kde jim v roce 2017 vyšla debutní deska s názvem „Gdoule“.
https://lascasasviejas.bandcamp.com/releases

Namísto původně avizovaných Kurvy Češi (Kurev Čechů?) a Vpatětrn, kteří odpadli kvůli náhlému onemocnění, přislíbili účast WRACKSPURTS z Lipska, což je výborná „punkrocková“ kapela, sestávající ze dvou členek, která svojí tvorbou jakoby navazovala na punk rockovou a grunge scénu 90. let.
https://wrackspurts.bandcamp.com/

Vložil: Buky
22.11.2019