DOWNFALL OF GAIA a pátek 13.: tématická lahůdka v Brně


DOWNFALL OF GAIA (Ger/USA) + HIGH FIGHTER (Ger) + HEXER (Ger) + PRESSOR (Rus) + YPRES (Rus)
pátek 13.4.2018
Brno @ Kabinet Múz

Kabinet MÚZ uvádí:
Na nejbližší pátek třináctého jsme si připravili speciální tématickou lahůdku: v tento nešťastný ďábelský den u nás vystoupí hned 5 zahraničních kapel, které právě posedlost vším nešťastným a ďábelským spojuje! Tímto jsi zván/a na velkolepou oslavu neblahého znamení!

DOWNFALL OF GAIA (Německo/USA) – atmosférický post-black metal
Kapela Downfall of Gaia vzešla z hannoverské crust punkové scény, ale od svého vzniku v roce 2008 se hudebně posunula od původního disbeatového kolovrátku směrem k rozpracovanějším atmosférickým skladbám. Po několika letech tvrdé práce a koncertování po celém světě si jich všimli u Metal Blade Records (komu tato hlavička nic neříká, věz, že již v 80. letech zdobila první nahrávky nějakých Slayer, Celtic Frost, ad.!!!). Tomu se říká být ve správný čas na správném místě – Downfall of Gaia se následně stali jednou z vlajkových lodí moderní srážky temného hardcore/crustu s blackmetalem („blackened crust“). Na jejich zatím poslední desce „Atrophy“ z roku 2016 je ovšem stejně důležitý a slyšitelný vliv Neurosis, doom-metalu či post-rocku. Hradba jejich zvuku se nezadržitelně sune kupředu, aby pohltila posluchače stejně jako Bažiny smutku pozřely Atreyova koně.
www.facebook.com/DownfallofGaia
https://downfallofgaia.bandcamp.com
www.youtube.com/watch?v=lzQCrmTgd3k

HIGH FIGHTER (Německo) – stoner rock
High Fighter z Hamburgu se na tomto turné připojí ke svým starým parťákům z DOG a přijedou do Kabinetu nasekat hromadu klasických kouřem prodchnutých stoner/doom riffů. Projev zpěvačky Mony meandruje mezi melodickým zpěvem stonerových kapel a animálním řevem pokukujícím po sludegových zvěrstvech Graves at Sea apod. O jejich zatím jedinou desku „Scars & Crosses“ z roku 2016 se postaral švédský label Svart Recordings (40 Watt Sun, Acid King), jež je sám o sobě obrovskou zárukou kvality i autentického zápachu třásnité jelenice a dva týdny nemyté kštice.
www.facebook.com/highfighter
https://highfighter.bandcamp.com
www.youtube.com/watch?v=3mVD5kl42QI

HEXER (Německo) – doom
Němečtí Hexer protínají pomalý atmosférický doommetal podivnými blackmetalovými vyhrávkami, drony a ambientními krajinami. Netradiční ladění kytar a hluboko podladěný zvuk vyvolává zvláštně znepokojující náladu, jejich koncerty mají údajně formu hlučného rituálu za použití subbassů, šamanského warpaintu a vonných tyček. Na své si tak přijdou nejen ortodoxní doomaři, ale i fanoušci Sunn o))), Earth, Om, Orthodox a dalších „spirituálněji“ orientovaných heavy kapel.
www.facebook.com/hexerdoom
https://hexerdoom.bandcamp.com

PRESSOR (Rusko) – stoner/doom
Dalšími řezníky do sestavy budou Pressor z ruské Kostromy. Ti jsou jednou z nejaktivnějších kapel v Rusku aktuálně velmi fungující a populární stoner/sludge/doom scény. Svým staromilským southern sludgem ála Eyehategod bezpochyby potěší nejednoho puristu a milovníka chmele.
www.facebook.com/Pressor
https://pressor.bandcamp.com
www.youtube.com/watch?v=DfV-7GZpaSo

YPRES (Rusko) – atmosférický post-metal
Sparing partnery Pressor na jejich společném turné tvoří kapela ze Sankt-Petěrsburgu s roztomilým názvem Ypres. Ze všech pěti kapel tohoto magického maxi-večera jdou Ypres na věc nejméně skrze metalové riffy – v jejich hudbě hrají daleko větší roli post-rockové atmosférické gradace a temná přemýšlivá atmosféra, kterou dobře známe z nahrávek Isis nebo Cult of Luna.
www.facebook.com/ypresband
https://ypresband.bandcamp.com

Start: 20:00
Pre-Sale: 220 CZK
Doors: 280 CZK
předprodej zde: www.smsticket.cz/vstupenky/12229-downfall-of-gaia-support

fb event: www.facebook.com/events/144268613050469