Dva dny ryzího undergroundového běsnění nabídne Eternal Noise Misery vol. 3

Eternal Noise Misery vol. III
13.5. – 14.5. 2022
Praha @ Underdogs‘

Po vynucené pandemické pauze jsme zpět! Připrav se na dva dny ryzího undergroundového běsnění ve smíchovkém Underdogs / Eternii. Dvě stage a na nich tradiční výběr toho nejlepšího z podzemí.

IMPLORE (Rakousko)
S radostí potvrzujeme headlinera letošního ročníku, kterým je natlakovaný papiňák Implore! Tento uragán na pomezí metalu, grind coru a temného hardcoru už brázdí pódia rovných 10 let a s neúnavností drtí posluchače nezkrotnou silou vulkánu. Vzhledem k průběhu posledních dvou let si až právě na ENM odbydeme klubovou premiéru zatím poslední – black metalem řádně začerněné desky Alienated Despair a je nad slunce jasný, že to bude bolet! Implore vždy spustí opravdu bezbřehý sonický nátlak a neurválý kostilam pit.
https://implore.bandcamp.com/

SEE YOU IN HELL
Kým jiným začít, než jihomoravskými hardcore punkovými veterány See You In Hell. Kapela, která k festivalu neodmyslitelně patří už od samého počátku a objevila se v line-upu každého ročníku – nutno dodat, že ale z různých důvodů (jako třeba zlomenina zpěváka vejpůl) nikdy nevystoupila. My s nimi samozřejmě počítáme opět a těšíme se na nekompromisní set ke stále aktuální skvělé desce Život ve strachu. I v nastávajícím roce beze změny: ostří jako katana a jedovatí jako Starobrno!
https://seeyouinhell.bandcamp.com/

LICKSPIT
S radostí oznamujeme, že stejně jako každý rok ide Skulda do rychlika a valí zahrát na ENM. Další partou na soupisce je totiž poctivá renesance mileniálního thrashcore Lickspit. Je rok 2000, v kině řádí Matrix, dvanáctka Radegast stojí 18 korun a kolečka na skejtu máš sjetý jako diskografii Charles Bronson. Pánové z kapel Brünner Todesmarsch, Festa Desperato, Boiling Point, Sheeva Yoga a mnoha dalších si během lockdownu vystřihli projekt na oslavu dnes již mrtvého žánru, který byl v high peaku přesně okolo tohoto roku, a který dovedli k naprosté dokonalosti. Kdo měl šanci vidět je na těch málo koncertech co prozatím odehráli, mluví o totální jízdě! Mosh pit!!!
https://lickspit.bandcamp.com/releases

VONT
Maniakální inkarnace Mažňákova otce, který se vyškrábal ze stoky svatojakubského kostela a s brunátnou tváří, zpuchřelou krysí žloutenkou, se jde pomstít Otakaru Losnovi za vítězství ve vontské radě. V ruce třímá těžkou oj z Tleskačova vynálezu a tou posílá k Pánu všechny co mu vstoupí do cesty – masivní repetitivní beaty – noise industrial peklo na zemi! Momentálně finišují V0NT s novou deskou, kterou nám na ENM snad představí: mrkni na novej klip.
https://v0nt.bandcamp.com/

O.D.R.A. (Polsko)
Je to až s podivem, ale polské kapely se nám zatím v lineupu trestuhodně vyhýbají. Pojďme tedy zalovit v černočerných rašeliništích a na světlo mrzkého světa vytáhnout hutný kal z Wroclawi. O.D.R.A. ty vole! Hutný clash Iron Monkey a Eyehategod tě totálně zajebe, na to vem kyanid! Na scéně od roku 2008 a venku již 6 velkých desek, po okraj narvaných sludgem hrubým jako hoblovka s potahem a neústupným jako polský klér.
https://odra.bandcamp.com/music

SLAŤ
Další těžkotonážní válec v sestavě! Z legendami a tajemstvím opředeného města, jehož jméno se nevyslovuje, o sobě dává vědět nezlomný Mika Koffin (ex Nikander, Gospel of the Future), kterýžto se po rozpadu Nikander obklopil částečně novou sestavou a dal vzniknout zbrusu nové bahenní lázni Slať. Že se jedná o maximálně heavy sludge / stoner metal jistě nikoho nepřekvapí. My jen dodáme, že vyšla zatím demo kazeta u Tapes of Terror a celkově to bude jeden z prvních koncertů za hranicí Moravy.
https://slat.bandcamp.com/album/demo

DECULTIVATE
Kde se vzala tu se vzala, zhruba před pěti lety vtrhla s intenzitou buldozeru na scénu československá trojice Decultivate a začaly se dít věci. Po následných personálních rošádách se nyní už čtveřice naplno zabydlela na pódiích a svými krátkými a intenzivními sety likviduje publikum od Brna po Izrael. Kapela aktuálně plánuje vydání nejnovějšího EP „Pohrdat“, tak doufejme že si ho na ENM už koupíme. Jedinej tuzemskej ekvivalent k bestiím jako Converge, Cursed nebo All Pigs Must Die tě spolehlivě vystřelí z papučí. Kníry, prošlápnutý plíce a loupání strupů tupou sekyrou!
https://decultivate.bandcamp.com

DISTASTE (Rakousko)
Balistická zpráva beze vší pochybnosti dokládá, že pachatelé používají Ženevské Konvenci zcela odporující zbraně hromadného ničení v intenzitě srovnatelné se skandinávskými minomety Nasum nebo Rotten Sound. Rychlost a brutalita útoků je nastavena na vyrovnanou míru a tudíž je výsledkem groovy masakrální grindcore se zcela masivním zvukem. Podařilo se zjistit, že pachatelé se skrývají v rakouském industriálním velkoměstě Linz a odtud neporaženi útočí již přes 20 let, což potvrzuje osm studiových záznamů.
https://distastegrind.bandcamp.com/

PUSTINA
Raw black metalová vichřice funící po šumavských hřebenech o sobě opět nenápadně dává vědět. Pustina se zrodila někdy v roce 2013 – po dvou nahrávacích session spatřila tmu světa limitovaná kazeta hudebně zmrzačených textů Josefa Váchala, proběhly asi 4 zběsilé koncerty a šlus! Saň ulehla zpátky do svého brlohu pod Kvildou a jen nenápadně vystrčila růžek účastí na kompilaci Jdi a dívej se v roce 2015. V roce 2019 vyšla vinylová reedice původní kazety a trojice opatrně odkývala vystoupení na ENM III, které se nikdy neuskutečnilo. Sestava je tvořená členy Lvmen, Lahar, I Am Pentagon a mnoha dalších. Čeká nás velmi noisy chaotický výprask a černočerný běs na hranici destrukce.
https://madmusickcz.bandcamp.com/…/pustina-p-edtucha…

SKIPLIFE
Všechno to začalo na ENM vol2, protože Skiplife je spontánní nápad z backstage. Radek (Decultivate, Plague Patrol, FFW) s Alešem (Gospel of the Future, Repelent SS) a Ondrou (Lycanthrophy) zjistili, že májí rádi starej powerviolence tak, jak se hrál na počátku 90. let v Kalifornii a že by chtěli něco takovýho zkusit. Na první zkoušce pak vzniklo 5 songů v duchu Infest, Crossed Out nebo Lack of Interest. Žádný objevování Ameriky, jen worship kapel, který asi už dneska nikdo moc neposlouchá. Prostě spirit of 1993 = powerviolence a návrat do časů legendární kompilace In The War With Emo. Sestava Skip Life se časem rozšířila ještě o baskytaristku Alenku (ex Gospel of the Future) a především o pár studiových zářezů: 12″ split s Gride, 7″ kompilačka Hit Mania Violence a nadcházející split EP s legendárním japonským PV … který už je nahraný!
https://skiplife.bandcamp.com/

WARGAME (Slovensko)
Ve světle současných událostí má slovíčko Wargame zase o něco horší konotace, lidský zmrdství bohužel nemá hranice a nezaslouží si nic jinýho, než zdrcující trest. Co třeba totální devastace generickým dis-beatem z Bratislavy? Tam odtud byli vždycky ostří hoši, co se nebojí ani války ani borovičky, tak si pěkně napiš dopis na rozloučenou a vidíme se v první linii moshpitu.
https://wargamedbeat.bandcamp.com/releases

SANGRE DE IDIOTAS (Slovensko)
Nová třaskavá směs na slovenské grindcorové scéně, ovšem se starým dobrým obsahem! Rišo a Jan coby neúnavní polyploidové vegetující v nejhlubší brázdě undergroundu, dobře živené prvotřídním kompostem a rašelinou sestávající z vláčných zbytků Idiots Parade, Sangre De Cristo i stále bujně proudící mízy Sedem Minut Strachu. Aktuální hlukový oddenek někdo skvěle charakterizoval jako harsh grind a nám nezbývá než souhlasit a hodit do placu sázku o novou ledvinu, že tohle bude neskutečná mela! Grind core as fuck!
https://sangredeidiotas.bandcamp.com/releases

LUCIFUGE (Německo)
Královská metalová disciplína v uplejch džínách vybrušuje sestavu – black thrash LUCIFUGE! Bremenská nakládačka vznikla v roce 2016 spíše jako černočerná black metalová mše, aby se po šesti letech a čtyřech studiovkách postupným zrychlováním a cizelováním tvorby dopracovala k vysokooktanovému black / thrash as fuck! Robustní střet Venom a starých Celtic Frost, mistrná kytarová souhra a to vše v rychlosti formule 1. Dámy a pánové, tohle je TOTÁLNÍ METAL.
https://lucifuge666.bandcamp.com/music

PREHISTORIC WAR CULT (Německo) ZRUŠENO
Další nekompromisní direkt v sestavě festivalu je tu! Zcela běžně jsou na ENM kapely atakující vnější hranu extrémní muziky, v minulosti jsme na to šli od grindu až po noise / noise core, což i nadále platí. Co nám ovšem v kaleidoskopu prozatím chybělo, je kapela jdoucí na hranu z té metalové strany. A tento vroubek napraví bestiální war metal Prehistoric War Cult z německého Osnabrück. Žánr jejž po léta vystihuje především naprosto nesmlouvavý a nepolevující atak na pomezí black a death metalu a který se s tím, jak se říká nesere! Méně je někdy více (pokud se nejedná o spánek a toaletní papír) a proto se připrav na zničující, sírou z nejhlubších pekel čpící brutal set bez zbytečných cavyků okolo. Barbaric metal of death – jak se kapela sama častuje, má prozatím na kontě jeden split a live kazetu a jak je naším dobrým zvykem, je to klubová – respektive absolutní premiéra v Čechách.

SYSTEMIC DAMAGE
(Slovensko)
Poctivá old school grind rubanice chalanov z Roxor. Nepřemýšlej o žádný progresi, Systemic Damage ti ukážou jak se na lopatu sedá – rovnou z první klasickej náser, támhle trošku Švédska, splašená dvoušlapka střídá disbeatovej zatloukač, do dvou minut je to hotový. Vyšla prozatím kazeta a vloni LP split s Concussa. Jinak to SD mastí víc jak dekádu a zahráli si třeba po boku Exhumed, Napalm Death, Toxic Holocaust… Připrav se na běhání po stropě!

RMUT
Další novinkou v lineupu je novinka nejnovinkovatější – sludge stoner kovadlina Rmut z Prahy. Povětšinou si žánrová klišé žádají směřovat tyto kapely kamsi do bažin a kalových lázní, což pánové vyšperkovali svým názvem a rovnou dávají na vědomí, že tady se bude posluchač loučit se životem v bažině hrubé hmoty vzniknuvší rozemletím bobulí vinné révy – nepochybně řádně pomalá smrt. Doslova před pár týdny jim vyšlo 4 skladbové demo z Dodsmord studia a co se živýho hraní týče, máme tu opět kapelu na startovní čáře!

NARCOSA
O tom, že anestezie vyvolaná užitím nepřiměřeného množství narkotik, je správná cesta životem, tě přesvědčí sebranka známých firem z mokrý čtvrti (Encore, Gomora, Black Aspirin, Capsaicin, Fear Of Extinction…), který se rozhodli tentokrát trošku přitvrdit. Ultimátní průnik riffmakera Matta Drahoty do Bolt Thrower a zpět k Marku Pikeovi oblečenej do černý a podlazenej níž, než hodnocení filmů Zdeňka Trošky, zkazí ráno i tomu největšímu optimistovi. Počítej s krátkým a zničujícím setem, potom šlus a fórky s polským přízvukem, przysięgamy.
https://narcosa666.bandcamp.com

CHLAD
Další kapela, jejíž účast opět rozšíří žánrové rozpětí festivalu – dámy a pánové tradiční doom metal Chlad je na soupisce! Pamatuju jako by to bylo dnes, když v roce 2018 kapela svépomocí vydala demo a všem fanouškům doomu spadla čelist, protože jestli je u nás nějaký žánr takříkajíc mrtvý, je to právě tradiční doom, který Chlad hrají naprosto fantasticky. Severomoravská skvadra od té doby ještě nahrála 10” EP a 12” split s Přítel Belial. Stejně jako jsou limitovány jejich desky, není zrovna snadné si zajít na jejich koncert. Pokud se nepletem, proběhl zatím pouze jeden jediný v Ostravě a o to větší máme radost, že se objeví na našem festivalu a tím pádem vůbec poprvé v Praze. Stay DOOM.

https://chlad.bandcamp.com/

BLAMAGE (Slovensko)
Máme tu poslední hřebíček do rakve přátelé – nečeká vás už žádné překvapení, zůstáváme v Bratislavě a zároveň na válečných polích. Songy s názvy Posledný Deň, Tank a Strach z vydaného demáče “At the gates of hell” dávají jasně na srozuměnou, s jakou ráží budeme operovat. Opět dis-beatovej zatloukač, tentokrát možná v trošku crust punkovějším hávu, opět blesková ofenziva hraničící s útokem banzai!
https://blamage.bandcamp.com/releases

FB event: www.facebook.com/events/445225280330327/

Vložil: Buky
23.04.2022