Dvě ikony jednou ranou: MASTODON vystoupí v Brně s NAPALM DEATH

ZRUŠENO!
MASTODON (USA) + NAPALM DEATH (UK)

22.6. 2020
Brno @ Sono

UPDATE 11.5.2020:
„Vzhledem k nastalé pandemické situaci došlo ke zrušení koncertu MASTODON. Držitelům našich e-ticketů budeme peníze vracet automaticky během příštího týdne. Vrácení plateb za vstupenky zakoupené v předprodejních místech požádejte v místě předprodeje (vč. sítě GoOut)), v případě aktuálně zavřených poboček sítě Ticketmaster žádejte přes tento formulář.“


MASTODON za dvě dekády na scéně vydali sedm alb a získali i cenu Grammy. Ještě než vydají nové album, společně s Napalm Death se zastaví v brněnském Sonu a odehrají jedno ze svých dechberoucích show.

Letos to je 20 let, co se v jedné zkušebně potkaly čtyři tvůrčí osobnosti Brann Dailor, Brent Hinds, Bill Kelliher a Troy Sanders. Mimo jiných titulů za tu dobu stihli vydat sedm alb a nasbírat několikero ocenění vč. Grammy. A když se podíváte na roky vydání předchozích alb („The Hunter“ 2011, „Once More ‚Round the Sun“ 2014 a „Emperor of Sand“ 2017), objevíte  interval. Ano, uběhly tři roky a Mastodon by tedy „měli“ dodat novou desku. Ještě předtím se ale zastaví v brněnském Sonu, kde za asistence slovutných Napalm Death odehrají jednu ze svých dechberoucích show.

Americká čtveřice často dosazovaná za headlinery význačných festivalů a vyprodávající haly všude po světě se dokonce objevila v populárním seriálu Hry o trůny. Úspěch ale není zadarmo a Mastodon si svou cestu poctivě vyšlapali od prvního dema.

Formace čtyř frontmanů z Atlanty vzbudila pozornost už debutem „Remission“, který se sice ještě nesl v rovině nevybouřeného mládí a nabízel až mathcorovou divokost, ale už nesl jejich typický rukopis ve vlastním pojetí progrese míchající sludge-thrash-heavy metal a stoner rock. S každou další nahrávkou Mastodon svou tvorbu už jen tříbili, vybrušovali kompoziční schopnost a slaďovali hlasy všech čtyř individualit. Zlom nastal s albem „Once More ‚Round the Sun“, kde Mastodon tvorbu zpřehlednili a přiklonili se k rockovějšímu feelingu, který ale žádnou zpronevěrou jejich směru progresivního sludgy metalu není, neb rytmické spletence, kytarové kouzlení i hypnotické pasáže s propracovanými vícehlasy jsou zachovány.

Mastodon jsou jedineční a vytvořili vlastní nezaměnitelný styl, který má mnoho následníků a nespočet těch, kteří se jejich vizí a vyzněním inspirovali.

Jako speciální host vystoupí ikona extrémní muziky NAPALM DEATH, kteří jsou jedno z nejdéle sloužících a zároveň ji stále inovujících těles.

Britský kvartet od roku 1981 prošel neuvěřitelným vývojem. Původně crust/hardcore-punková partička posunováním mantinelů a vstřebáním deathmetalového zvuku dospěla až k objevení nové formy pojmenované jako grindcore. A tohle zběsilou neurvalostí uchvátila celý svět.

Během let ale Napalm Death nikdy nestáli na místě a mnohokrát po širém oceánu muziky točili kormidlem, aby opět objevili nové proudy a inspirace. To vedlo i k mnoha bočním projektům okolo a jejich bývalí členové také nechali vzniknout světově uznávaným souborům, mezi než můžeme zařadit např. industrialisty Godflesh, elektronický experiment Scorn, doomové Cathedral, či další legendu grindcore Carcass. Ať ale Napalm Death zavál vítr kamkoli a obohatili svou hudbu o jakýkoli experiment (noise/industrial, groove), nikdy neklesali na popularitě, neb si i přes všechny obměny svého soundu, do něhož klidně zasadili i atmosférické polohy a čistý zpěv, vždy drželi ten svůj pohled a charakterický rukopis. Tenhle unikát z okolí Birminghamu prostě přežije cokoli.

 

Mastodon
Oblivion – https://youtu.be/s6WGNd8QR-U
The Motherload – https://youtu.be/jWFWazj7Ud8
High Road – https://youtu.be/6Aw1WnNVcYw
Black Tongue – https://youtu.be/hwgqenxNUfs
Asleep In Deep – https://youtu.be/zBXWBj7hIzg

Napalm Death
The Wolf I Feed – https://youtu.be/el5ewJxBASo
On the Brink of Extinction – https://youtu.be/npa8qUNEIFY
When All Is Said and Done – https://youtu.be/SIRUzqHTNh8
Greed Killing – https://youtu.be/rLQvYoeqhfo
Morale – https://youtu.be/krFAkfFKnjs
Standardization – https://youtu.be/FNlWLtZMvko

 

FB event: www.facebook.com/events/2801353976618691
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detailid/348

Předprodej viz výše, vstupenky dále k dispozici v INDIES a předprodejní síti TICKETMASTER.

Vložil: Buky
11.03.2020